En İyi 10 Yabancı Korku Dizisi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Korku dizilerini seviyorsanız bu liste tam sizlik.Sizi bağımlısı yapacak 10 yabancı korku dizisi listesini hazırladık.Sizlerde YORUM kısmını kullanarak sizleri en çok korkutan veya korku dizisi türünde bulunan ve listemize almadığımız dizileri bizlerle paylaşabilirsiniz.Korku Türünün En İyi Temsilcisi 10 Yabancı Dizi listesi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

En İyi Yabancı Korku Dizisi Listesi

 

10. Bates Motel

Bates Motel
Korkuya ek olarak sinir bozan karakterler dizisi. Sıradan bir korku dizisi diyebiliriz. Dizimizin ana karakteri olan çift, yaşadıkları trajedilerden arınmak adına bir kasabaya yerleşir ve bir motel işletip sakin bir huzurlu sürmeye çalışırlar. Her şey normalmiş gibi devam ederken, çiftimiz moteldeki bir halının altından çıkan bir defter bulur ve böylece korkunun kıvılcımları patlak verir.

9. Rosemary’s Baby

Rosemary's Baby
Rosemary adındaki güzel bayan, Guy adında bir yakışıklı ile evlenir. Bu yeni yerdeki yeni düzene alışamayan çifti, misafirperver komşuları alıştırır. Ancak bu komşular, misafirperver oldukları kadar şüpheli davranışlar da sergilerler. Rosemary bir gün rüyasında tuhaf bir varlık tarafından tecavüze uğrar ve uyandığında artık hamiledir. Komşularımız bu duruma pek şaşırmamış gibi görünürler. Bu olaydan sonra komşularımızın gizemi, korkuyla bütünleşerek ve katlanarak devam eder.

8. Hemlock Grove

Hemlock Grove
Tuhaf bir kurt adam vakası. Kasabanın birinde parçalanmış bir kadın cesedi bulunur. Kasabalı bunun kurt adam vakası olduğunu düşünür, hatta en büyük şüpheli de kızın cesedini bulan kişidir doğal olarak. Bu tarz diziler genelde ergen diye nitelendirilen asi gençlerin sevgi ve saygısını kazanıyor. Hemlock Grove, klasik bir ergen dizisi olmadığını çoktan kanıtladı kanaatindeyiz. Takdir seyircinin.

7. True Blood

True Blood
Güzel kızlar ve bol bol kan kokusu. Oyunculuk açısından baktığımızda hiç de fena değil diyebiliriz. Korku, daha çok vampirler ve kan ile sağlanmaya çalışılmasının yanı sıra erotik sahnelerle de beslenmiyor değil. Korku ve erotizmin mükemmel uyumu.

6. The Walking Dead

The Walking Dead
Bu diziyi illa ki bir yerlerden duymuşsunuz veya takipçisisinizdir. Zombi severlerin vazgeçilmezi olan efsane dizi. Korkunun dram ile vücut bulmuş hali olan bu dizi, aynı zamanda en iyi prostetik makyaj ödülünün de sahibidir. Zombilerden korkmuyor olabilirsiniz, aksine zombileri sempatik de buluyor olabilirsiniz, bunun tek nedeni zombilerin gerçek olmamasıdır. Rick’in yerinde olsaydık bırakın korkmayı, kafayı sıyırırdık. Gelmiş geçmiş en iyi zombi dizisi. Nokta.

5. Penny Dreadful

Penny Dreadful
Her bölümünde birbirinden korkunç ünlü karakterleri işleyen bu korku serisi, Victoria Dönemi İngilteresi’nde geçiyor. Bir bakıma korku edebiyatının diziye uyarlanmış halidir. Dr. Frankenstein, Dracula, Dorian Gray gibi karakter canlandırılıyor. Onlara az çok aşinayız, bu da izlenilebilirliğini arttırıyor. Safkan bir korku dizisi.

4. The Strain

The Strain
Oldukça sürükleyici yapısıyla sizi içine çekeceğine şüphe yok. Düşen bir uçakta sadece 4 kişi hayatta kalıyor. Fakat hayatta kalan bu 4 kişi, kana susamış birer yaratık gibi sağa sola saldırıyorlar. Bir şekilde vampire dönüşmüşlerdir ve bunları temizleyecek olan kişinin işi kolay olmayacak.

3. Supernatural

Supernatural
Takipçisi azımsanmayacak kadar fazla olan bilim kurgu dizisi, korku türünün en iyileri arasına girmekte pek de zorlanmamalı. Dizi, Sam ve kardeşinin doğaüstü yaratıklarla mücadelelerini konu alıyor. Dini inanışlarımız çerçevesinde bakacak olursak biraz absürt gelebilir. Nihayetinde dizi izliyoruz, belgesel değil, çekinmeyin.

2. American Horror Story

American Horror Story
Adından da anlaşılacağı üzere Amerikan yapımı bir korku dizisidir. Konuların işleyiş biçimi birbiriyle bağlantılı olmasına karşın, bir o kadar da alakasız gibi gözükebiliyor. Bolca hayalet ve korku ögeleri mevcuttur, doya doya korkabilirsiniz. Korkunun yanında evimizin hizmetçisi de bir o kadar ilgi odağınız olacak. Gerek çekiciliği olsun, gerekse tahrik edici tavırları olsun, cidden ilgi çekici. Lakin bu onun yaşlı bir bunak olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ne yapalım, korku kaçınılmazsa zevk almaya bakacağız artık.

1. Masters of Horror

Masters of Horror
Takdir edilesi bir açılışla kendini duyurmuş olan yapım, soundtrack, oyunculuk ve hikayeleri bakımından ciddi anlamda tatmin edicidir. Dizi esasında ünlü korku yazarlarının kısa öykülerinden oluşan konularının, bölüm bölüm televizyon dizisi formatına uyarlanmış halidir. Korku temasına hakim bir izleyiciyseniz, yeterince tatmin olacağınızı garanti ediyoruz. Size son tavsiyemiz, bölümlerin bitmesini istemiyorsanız bir oturuşta bitirmeyin. Yavaş yavaş, sindire sindire korkun efendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *