Connect with us

Soluksuz İzleyeceğiniz En İyi Yasak Aşk Filmleri

Film Listeleri

Soluksuz İzleyeceğiniz En İyi Yasak Aşk Filmleri

Romantik ve dram içerikli film sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir çok yasak aşk filmleri mevcuttur. İçerisinde kavuşamama ve aşk konusunda yaşanan ikili mücadeleleri veren bu tarz filmlerin çok sıkı takipçileri bulunmaktadır. İhanetin ve imkansızlıkların yer aldığı bu tür filmlerde aşkın karşısına çıkan engeller konu alınıyor. Çıktığı anda birçok izleyiciyi kendisine bağlayan ve en iyi filmler arasına giren yasak aşk filmleri, mutlaka izlenmesi gerekenler listesine eklenmelidir. İşte bu kategoride en iyi filmler;

Yasak Aşk Filmleri

15. Unfaithful – Sadakatsiz – 2002 – Imdb:6,7


Yönetmen: Adrian Lyne
Connie Sumner, eşi ve çocuklarıyla mutlu bir evliliğe sahiptir. Bir gün yolda küçük bir kaza yaşar ve kendisine pansuman yapmak için evine davet ederek yardımcı olan genç kitapçı Paul Martel ile engelleyemediği bir duygusal yakınlaşma içerisine girer. İkilinin birlikteliği gitgide büyük bir aşka ve bağlılığa dönüşecektir.

14. Lost in Translation – Bir Konuşabilse – 2003 – Imdb:7,0

Lost in Translation
Yönetmen: Sofia Coppola
Amerikalı aktör ve evli olan Bob, işi için Tokyo’ya gelir. Aynı otelde, bir de kocası ile tatil yapan hayat dolu Charlotte kalmaktadır. İkili Tokyo’da Amerikalılar olarak birçok macera yaşar ve sonunda duygusal bir yakınlaşma içerisine girerler.

13. En Kongelig Affaere – Yasak Aşk – 2012 – Imdb:7,2

En Kongelig Affaere
Yönetmen: Nikolaj Arcel
Çılgın bir kral ile evli olan kraliçe, kralın hem dostu hem de doktoru olan kişiye aşık olur ve aralarında yasak olan bir aşk tohumlanır. Zamanla birbirlerine daha çok bağlanacaklar ve bu iş daha zor hale gelecek.

12. Closer – Daha Yaklaş – 2004 – Imdb:7,3

Closer
Yönetmen: Mike Nichols
Jude Law, Natalie Portman ve Julia Roberts’ın baş rollerinde yer aldığı yapımda, yazar olma hayalleri olan Jude Law’ın ilham perisi ve sevgilisi Natalie Portman ile birlikteyken, Julia Roberts’a aşık olmasını konu alıyor.

11. The English Patient – İngiliz Hasta – 1996 – Imdb:7,4


Yönetmen: Anthony Minghella
Hana’nın İkinci Dünya Savaşı içerisindeyken hastasına duyduğu aşk ile, hayatındaki diğer kişi arasında geçen olayları anlatan, derinlemesine bir yasak aşk filmi.

10. Up in The Air – Aklı Havada – 2009 – Imdb:7,5

Up in The Air
Yönetmen: Jason Reitman
Ryan, işi gereği sürekli olarak uçakla seyahat eden ve oradan oraya giden hayatı içerisinde yaşayan bir gençtir. Bir gün görür görmez aşık olacağı kadınla tanışır ve yasak aşkın içerisine düşer. Sevdiği kadın seyahat tutkunu iken, şirketinin kendisine seyahat yasağı koyması engelleri tanımamasına neden olacaktır.

9. Ultimo Tango a Parigi – Paris’te Son Tango – 1972 – Imdb:7,5

Ultimo Tango a Parigi
Yönetmen: Bernardo Bertolucci
Jeanne evlilik hazırlıkları içerisindeyken, ev bakmaya gider ve burada kendisinden yaşça büyük olan Paul ile tanışır. İkili birbirlerinen etkilenerek bu evde birlikte olurlar ve aynı evde ilişkileri bu şekilde devam eder. Ancak Paul’un durgun karakteri ile Jeanne’nin gençlik ateşi zıt düşecektir.

8. Little Children – Tutku Oyunları – 2006 – Imdb:7,6

Little Children
Yönetmen: Todd Field
Bir reklam müdürü ile evli olan mutsuz Sarah, henüz olgunlaşmamış ve mutsuz bir evliliğe sahip olan erkek Brad. İkisinin tam da bu mutsuz hayatları içerisindeyken yaşanan karşılaşmaları ile doğan yasak aşk anlatılıyor.

7. Match Point – Maç Sayısı – 2005 – Imdb:7,7

Match Point
Yönetmen: Woody Allen
Tenisçi olan Chris, mükemmel giden hayatına bir de en yakın arkadaşının kız kardeşi Chloe ile evlenmeyi ekleyerek kusursuz bir hayata imza atmıştır. Ancak en yakın arkadaşının güzeller güzeli nişanlısı ile tanışınca, ona aşık olacak ve işler tamamen değişecektir. Hayranlıktan yasak aşka dönüşen bir hayatın hikayesi.

6. Titanic – Titanik – 1997 – Imdb:7,7

Titanic
Yönetmen: James Cameron
Bir gemide, tamamen farklı sınıflarda olan iki gencin aşk hikayesi. Rose nişanlısı ile mutsuz bir hayatın içerisindeyken, Jack ile tanışır ve hayatları tamamen değişir.

5. The Illusionist – Sihirbaz – 2006 – Imdb:7,8


Yönetmen: Neil Burger
Eisenheim, aristokrat olan bir ailenin kızı olan Sophia’ya aşıktır ancak aralarındaki bu aşka herkes engel olur. Eisenheim bunun üzerine şehri terk eder ve 15 sene sonra bir sihirbaz olarak buraya geri döner. Eski aşkı Sophia’nın bir prens ile evlilik hazırlığında olduğunu öğrenir. İkili birbirlerini gördüğünde bu aşk yeniden alevlense de, birçok engel onları beklemektedir.

4. Midnight in Paris – Paris’te Bir Gece Yarısı – 2011 – Imdb:8,0

Midnight in Paris
Yönetmen: Woody Allen
Sermaye bulabilmek adına Fransa’ya seyahat eden bir aile nişanlı bir çiftin kesişen yolları ve yaşanacakları konu edinen bir yasak aşk filmi.

3. The Graduate – Mezun/Aşk Mevsimi – 1967 – Imdb:8,0


Yönetmen: Mike Nichols
Üniversiteden yeni mezun olmuş ve hayatta henüz ne yapacağını bilmeyen Benjamin, özellikle aşk ve cinsellik konularında büyük bir çekimserlik yaşar. Babasının patronu olan Bayan Robinson ile aralarındaki yakınlaşmaya karşı koyamayacak ve yepyeni bir hayatın içerisine düşecektir.

2. Edward Scissorhands – Makas Eller – 1990 – Imdb:8,3

Edward Scissorhands
Yönetmen: Tim Burton
Edward’ı yaratan mucidi öldüğünde, Edward elleri makas halindeyken icadı tamamlanamamış bir halde kalmıştır. Farklı bir hayat süren Edward’ı Peg Boggs evine götürecek ve yeni bir yaşamın penceresini açacaktır. İmkansız olan aşkı ve diğer yaşayacakları ile yeni bir maceranın içerisine girecektir.

1. American Beauty – Amerikan Güzeli – 1999 – Imdb:8,4


Yönetmen: Sam Mendes
Büyük bir ailenin parçalanmasına ve garip komşuların da olaya dahil olmasını konu edinen filmde, bir genç kızın yasak aşk yüzünden yaşattıkları anlatılıyor. Çıktığı yıl içerisinde birçok ödül alan, etkileyici bir yapımdır.

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top