Yasak Elma Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Fatih Aksoy’un sahibi olduğu Med Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Neslihan Yeşilyurt’un yaptığı, senaryosunu ise Melis Civelek ve Zeynep Soyata’nın kaleme aldığı, FOX TV’de ekrana gelen Yasak Elma dizisi, aynı gün yayımlanan ve oldukça iddialı diziler olan ‘Söz’ ve ‘Çukur’a rağmen kendi kemik izleyici kitlesini oluşturmuş, reyting sorunu yaşamadan ilerleyebilen dizilerden biri olmuştur. Entrikalı senaryosuyla izleyiciyi sürükleyen Yasak Elma, oyuncu kadrosu ile de göz dolduruyor. Yasak Elma dizisi oyuncuları gerçek isimleri ve hayatları da büyük bir merak konusu hâline gelmiştir. 

Bir Zamanlar Çukurova Karakterleri ve Oyuncuları

Halit Argun Karakteri – Talat Bulut

 talat bulut

Başarılı bir iş adamı olan Halit Argun, başarısının yanında çapkınlığıyla da bilinir. Genç ve güzel kadınlara karşı zaafı vardır. Evlilikleri çok uzun sürmeyen Halit Argun’un hayatına giren kadınlar ondan faydalanmaya çalışsa da Halit Bey bu konuda da dikkatli davranmakta ve mümkün olduğunca maddi hiçbir kazanç sağlamamaları için uğraş vermektedir. Zor bir adam olan Halit’in yeni sınavı Yıldız’dır.

Talat Bulut, 23 Mart 1956 tarihinde Kars’ta dünyaya gelmiştir. Tiyatro, sinema, dizi dallarında oyunculuk yapmakta ve aynı zamanda seslendirme sanatçılığı ile de uğraşmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde eğitim hayatına başlayan Talat Bulut, üniversiteyi 2. sınıfta bırakmış ve 1975 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Dimitrov adlı oyun ile sanat hayatına ilk adımını atmıştır.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda uzun yıllar görev alan sanatçı, Türkan Şoray’ın yönlendirmesi ile Hazal filminde rol almış ve sinema ile tanışmıştır. Manisa Tarzanı filmi ile geniş bir izleyici kitlesi tarafından izlenmiştir. 

Talat Bulut’un aldığı ödüller:

 • 7. Ankara Film Festivali – 1995 – Manisa Tarzanı, En İyi Erkek Oyuncu,
 • 1. Ankara Film Festivali – 1988 – Her Şeye Rağmen,  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu,
 • 37. Antalya Film Festivali – 2000 – Melekler Evi, En İyi Erkek Oyuncu
 • 22. Siyad Türk Sineması Ödülleri – 2000 – Abuzer Kadayıf, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Şu ana dek Fazilet Hanım ve Kızları, Göç Zamanı, Saklambaç, Melekler Evi, Cemile ve Umudun Masalı, Kurtar Beni, Prenses, Son Urfalı, Kuyucaklı Yusuf, Yılanı Öldürseler, Beni Böyle Sev sadece birkaçı olmak üzere çok sayıda dizide rol almış olan oyuncu, 2007 yılında Vahide Perçin ile başrolü paylaştığı Annem dizisinde de ayrı beğeni toplamıştır.

Talat Bulut, Yasak Elma dizi setinde kostüm sorumlusu olarak görev alan bir çalışanı taciz ettiği iddiasıyla gündeme gelmişti. Oyuncu cephesinden yapılan yalanlamaya ek olarak, mahkeme tarafında da oyuncu aleyhine bir gelişme olmadı. Ancak, Şevval Sam başta olmak üzere dizinin kadın oyuncularının Bulut’a tepkili davrandıkları duyumlar arasındadır. Bu iddiayla beraber yıllar önce çekilen Melekler Evi setinde de Hande Ataizi’ne de tacizde bulunduğu iddiası gündeme gelmiş ve tecrübeli oyuncu Talat Bulut oldukça öfkelenmiştir. Özellikle Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla bir dönem önemli bir gündem haline gelmiştir.

Twitter: https://twitter.com/talatbulutt

Instagram: https://www.instagram.com/talatbulutt/?hl=tr

Ender Karakteri – Şevval Sam

şevval nsam

Zenginliğine düşkün kibirli bir kadın olan Ender, Halit Bey’den hamile kalarak onunla evlenmeyi başarmış ve hayatını maddi anlamda kaliteli bir düzeye getirmiştir. Ancak dışarıdan görünen gaddar görünümünün ardında geçmişe dair büyük sır ve pişmanlıkları, üzüntüleri olan duygusal bir kadın vardır.

Şevval Sam, 11 Kasım 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Kendisi gibi sanatçı olan Leman Sam’ın iki kızından biridir. İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Sam, lise eğitimine İstanbul Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi’nde Restorasyon bölümünde devam etmiştir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde ise üniversite eğitimini tamamlamıştır. 1,65 metre boya ve 57 kiloya sahip olan sanatçı, Akrep burcudur.

1993 yılında Beşiktaş’ın önemli oyuncularından Metin Tekin ile evlenen Sam’ın bu evliliğinden Tarık Emir adlı bir erkek çocuğu dünyaya geldi. 1999 yılında ise evliliği sona erdi.

1993 – 1998 yılları arasında yayımlanan Süper Baba isimli dizide Deniz karakterini canlandıran oyuncu, bu rolüyle büyük beğeni toplamıştır. 2006 yılında Sek adlı albümünü çıkararak müzik dünyasında da var olmaya başlamıştır.

Istanbul’s Secrets, Karadeniz, Has Arabesk, II Tek, Tango ve Toprak Kokusu adlı albümlere de imza atmış, sesiyle ve duruşuyla milyonların kalbini kazanan bir sanatçı olmuştur.

Feride, Yıldızların Altında, Martılar ve İstanbul, Müjgan Bey, Çocuğun Var Derdin Var, Yaşamın Kıyısında, Siyah Beyaz, Yalan Dünya, Black Horse Memories gibi 20’yi aşkın dizi ve filmde rol alan güzel oyuncu, Nejat İşler ile başrolü paylaştığı ve bir Karadeniz kızını canlandırdığı Gülbeyaz dizisinde daha fazla sevilmiştir. Yakın zamanlı olarak Bodrum Masalı dizisinde asil bir kadın olan Yıldız’a hayat vermiştir.

Şevval Sam’ın güzelliği, sesi ve oyunculuğu ile sanat camiasının en yetenekli ve iddialı isimlerinden biri olduğu kuşkusuzdur. Şevval Sam aynı zamanda, ülkemizde gerçekleşen önemli olaylara da asla sessiz kalmayıp düşüncelerini çeşitli platformlarda açıkça dile getiren sanatçılar arasındadır. Konserlerinde çeşitli milletlerin şarkılarını da seslendiren sanatçı, duyarlılığı ve nezaketiyle Çerkes milletinin de göz bebeğidir.

Magazin muhabirlerinin annesi Leman Sam ile yaptıkları röportajda tecrübeli sanatçı, “Gerçek hayatta asla Ender gibi bir kızım olmasını istemem.” demiştir. Şevval Sam da annesini onaylayarak Ender karakterinin oldukça tehlikeli olduğunu dile getirmiştir.

Twitter: https://twitter.com/sevvalsam

Instagram: https://www.instagram.com/sevvalsam/?hl=tr

Yıldız Yılmaz Karakteri – Eda Ece

eda ece

Yıldız Yılmaz, uyanık ve zenginlik düşkünü bir karakterdir. Ender’in Halit Bey’den ayrılabilmek için kullandığı Yıldız, sonrasında çok istediği zenginliğe Halit Bey’le kavuşmuştur. Ender’in başlıca rakibidir ve onunla ilgili koz olabilecek bilgiler öğrenmeye çalışmaktadır. Merakı ve saflığı başına bazen iş açabilmektedir.

Yasak Elma cast ekibinin önemli isimlerinden olan oyuncu, 20.06.1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2 kız kardeşi vardır. Şişli Terakki Lisesi’ni tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü okumuştur. İngilizce ve Almanca dillerine hakimdir. 1,68 metre boy ve 52 kiloya sahip olan güzel oyuncu İkizler burcudur. Küçüklüğünden beri tiyatroya ilgi duyan ve Sanat Tarihi üzerine de eğitim gören Eda Ece, yer aldığı bir tiyatro oyununda menajer Tümay Özokur’un ilgisini çekmiş ve o gün itibarıyla oyunculuk hayatına adım atmıştır.

Güzel oyuncu birçok dizide konuk oyuncu olarak yer almış, bir dönemin çok sevilen Pis Yedili dizisinde Günçiçek rolünü canlandırarak izleyicilerin beğenisini kazanmış, şöhret hayatına giriş yapmıştır. Sonrasında Beni Böyle Sev isimli dizide Zeyno karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Adını Feriha Koydum, Bez Bebek, Hayat Bilgisi, Aşkın Mucizeleri, Kızım İçin, Mahpeyker Kösem Sultan adlı dizi ve filmlerde de rol almıştır. 2015 yılında yayımlanan ve başrollerini Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın paylaştığı çok sevilen film Kocan Kadar Konuş’da Ezgi Mola’nın kardeşini canlandırmıştır. Günümüzün başarılı kadın komedyenlerinden olan Gupse Özay’ın da filmlerinde tercih ettiği isimlerdendir. Görümce ve Deliha 2 filmlerinde rol alan oyuncu, işinde ne kadar başarılı olduğunu bu projelerde de göstermiştir.

Magazin programlarında pek sık göremediğimiz güzel oyuncunun özel hayatına dair de çok bilgi yer almamakta, adı pek fazla insanla anılmamaktadır.

Twitter: https://twitter.com/edaeceu

Instagram: https://www.instagram.com/eda.ece/?hl=tr

Alihan Taşdemir Karakteri – Onur Tuna

onur tuna

Yakışıklı bir iş adamı olan Alihan Taşdemir, Halit Argun’un ortağı ve eski eşinin kardeşidir. Halit Argun’un eşinin kardeşi Zeynep ile dolu dizgin bir aşka sürüklenmiştir. Belli badireleri atlattıktan sonra nihayet dünyaevine girmişlerdir.

2 Temmuz 1985 Çanakkale doğumlu olan Onur Tuna, ortaokul senelerinde voleybol ve basketbolu lisanslı olarak oynamıştır. 1,95 metre, 87 kilogram ve Yengeç burcudur. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. İzmir’de 4 yıl boyunca modellik yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dersleri gördükten sonra ilk olarak 2011 yılında yayınlanan Hayat Devam Ediyor adlı dizide rol almıştır.

Onur Tuna’nın rol aldığı diğer diziler ve filmler:

 • 2011 – Hayat Devam Ediyor
 • 2014 – Bi Küçük Eylül Masalı
 • 2014 – Filinta
 • 2016 – Cesur Yürek

Instagram: https://www.instagram.com/onurtuna/?hl=tr

Zeynep Yılmaz Karakteri – Sevda Erginci

sevda erginci

Ablası Yıldız ile zıt karakterlere sahip olan Zeynep, Alihan Taşdemir’in şirketinde çalışmaktadır. Gururu ve korkuları nedeniyle karşı koymaya çalışsa da Alihan’a olan aşkı onu esir almıştır. Son olarak Yıldız’ın öz ablası olmadığını öğrenen Zeynep’in hayatında farklı değişiklikler meydana gelecektir.

Yasak Elma oyuncularından Zeynep rolünü canlandıran Sevda Erginci, 03.10.1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 15 yaşından beri oyunculuk ve tiyatroya ilgi duyan Sevda Erginci, tiyatro ile ilk olarak Semaver Kumpanya’da, çocuk tiyatrosu olan Paki ve Sevgi Çiçekleri adlı oyun ile buluşmuştur.

2012 senesinde Özgü Namal ve Ozan Güven’in başrolleri paylaştığı Koyu Kırmızı adlı dizi ile televizyon dünyasına giriş yapmıştır. Oyuncu, aynı yıl Osmanlı Devleti’nin son zamanlarını konu edinen Veda isimli dizide Lamia karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde de oynayan Erginci, başarılı bir yapım olan ve 2013 yılında FOX TV’de yayımlanan Karagül dizisinde Ayşe karakterine can vermiştir. Rolünü başarıyla gerçekleştiren oyuncu, bu dizide kariyer hayatının önemli çıkışını yakalamıştır. Kanal D’de yayımlanan Ver Elini Aşk adlı romantik komedi dizisinde de Ayperi adlı güzel bir köylü kızına hayat vermiştir.

Yasak Elma Zeynep karakteri, boyu ile büyük merak uyandırmıştır. 1,65 metre boyunda 50 kiloda olan güzel oyuncu Sevda Erginci Terazi burcudur. Onur Tuna ile adları aşk dedikodularına karışmış ancak sonradan Sevda Erginci’nin başka biriyle birlikte olduğu bilgisi edinilmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/sevdaerginci/?hl=tr

Kaya Ekinci Karakteri – Barış Kılıç

barış kılıç

Ender’in eski aşkı olan Kaya, Halit Argun’un şirketinde çalışmaya başlamıştır. Ender ile geçmişe dair olan sırları biraz da Yıldız’ın araştırmaları sayesinde yavaş yavaş ortaya çıkar. Ender, kardeşine Kaya’dan bir çocuğu olduğunu ancak o dönem çocuğuna bakamayacağı için tanımadığı bir aileye vermek zorunda kaldığını ağlayarak itiraf etmiştir. Bu durum, dizinin ilerleyen bölümlerinin konusunun önemli bir bölümünü oluşturacaktır.

Barış Kılıç, 21.02.1978 tarihinde Malatya Arguvan’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde eğitimini tamamlamıştır. 1,90 metre boyunda, 83 kilo ve Balık burcudur. 2004 yılında rol aldığı Bütün Çocuklarım dizisinde Mert karakterine hayat vererek oyunculuk dünyasına adım atmıştır.

Leylan, Vazgeç Gönlüm, Aynadaki Düşman, Sakarya Fırat, Adını Feriha Koydum, Merhaba Hayat, Lale Devri ve Güllerin Savaşı gibi yapımlarda yer alan Barış Kılıç, Güllerin Savaşı’nda Gülfem ve Gülru arasında kalan yakışıklı bir doktoru canlandırmış ve bu dizide ayrı bir beğeniyle izlenmiştir.

Barış Kılıç’ın rol aldığı diğer diziler ve filmler:

 • 2017– Evlat Kokusu
 • 2016 – Oyunbozan
 • 2014 – Seni Seviyorum Adamım
 • 2013 – Lale Devri

Twitter: https://twitter.com/brskilic

Instagram: https://www.instagram.com/bariskilicofficial/?hl=tr

Zehra Argun Karakteri – Şafak Pekdemir

şafak pektaş

Halit Argun’un kızı olan Zehra Argun, kibirli bir karaktere sahiptir ve babasının eşlerine yakınlık göstermemekte, ancak çıkar durumuna göre ikiyüzlü davranışlar sergilemektedir. Aşk hayatı konusunda da kararsız bir kadındır.

1988 yılında dünyaya gelen Şafak Pekdemir, Beykent Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Oyunculuk bölümü okumuştur. 2011 yılında ilk dizisi Aslı ile oyunculuk kariyerine start vermiştir.

TRT 1 ekranlarında yayımlanan ve çok sevilen dizi Leyla ile Mecnun’da Nisan karakterine can veren güzel oyuncu, 2014 yılında aşırı beğeni toplayan İncir Reçeli filminin ikincisinde Halil Sezai ile başrolü paylaşmış ve hala ölü bir kadının yasını tutan depresif bir adamın kalbini kazanmaya çalışan çılgın bir kadını başarıyla canlandırmıştır.

Şafak Pekdemir, avukat Burak Mengü ile nikah masasına oturmuştur.

Şafak Pekdemir’in rol aldığı diğer dizi ve filmler:

 • 2015 – Asla Vazgeçmem
 • 2011 – Şüphe
 • 2010 – Türk Malı
 • 2009 – Sadist

Twitter: https://twitter.com/sfkpkdmr

Instagram: https://www.instagram.com/safakpkdmr/?hl=tr

Emir Argun Karakteri – İber Uygar Kaboğlu

Halit ve Ender’in oğlu olan Erim Argun, annesi ile babasının evliliklerini bitirmelerinden sonra babası ile yaşamaya devam etmektedir. Uysal, kendi halinde bir çocuk olmasının yanında annesi ile ara ara zıt düşmektedir. Geçtiğimiz bölümlerde Yıldız’ın öfkeli babası tarafından vurulmuştur. Yurt dışına okumaya gönderileceği ve dizinin gelecek bölümlerinde pek görünmeyeceği duyumlar arasındadır.

2004 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İlber Uygar Kaboğlu, Saha Atölye’de oyunculuk eğitimi almıştır. İlk olarak Nestle reklam filminde oynamış ve daha ilk projesiyle büyük beğeni toplamıştır. Bir dönem Show TV ekranlarında yayımlanan, başrolünde Çetin Tekindor, Bensu Soral ve Çağatay Ulusoy’un yer aldığı çok sevilen İçerde dizisinde rol alarak izleyici tarafından daha tanınır ve sevilir hale gelmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/ilberuygar/?hl=tr

Zerrin Taşdemir Karakteri – Nilgün Türksever

nilgün türksever

Alihan’ın ablası olan Zerrin Taşdemir, aynı zamanda Halit’in eski eşidir. Ona göre herkes Halit ile yalnızca parası için beraber olmaktadır. Ancak o Halit’e hep sadık kalmıştır ve onu hep bekleyecektir. Başlarda kardeşi Alihan’ın sevgilisi Zeynep’i benimsemeyen ve ayrılmaları için çabalayan Zerrin, sonradan buzları eritmek için çabalasa da Zeynep’in Yıldız’ın kardeşi olduğu gerçeği Zerrin’i bir nebze de olsa huzursuz edecektir.

Nilgün Türksever 30 Eylül 1977’de  Bursa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini yine Bursa‘da tamamlamıştır. Bursa Kültür ve Sanat Turizm Vakfı Tiyatrosu’na 1998 yılında oyuncu olarak dahil olmuştur. 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na yerleşmiştir. 2005 yılında da Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na oyuncu olarak dahil olmuştur. Şehir Tiyatrosu tarafından düzenlenen eğitimlerde eğitmen olarak görev almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/nilguntrksvr/?hl=tr

Lila Argun Karakteri – Ayşegül Çınar

Halit ile Zerrin’in kızı olan Lila Argun, babasına düşkün, uysal bir karakterdir. Annesinin zaafları konusunda bazen arada kalmaktadır.

Güzel oyuncu Ayşegül Çınar, ilk oyunculuk deneyimini Yasak Elma dizisinde yaşamaktadır.

Instagram: https://www.instagram.com/cinaraysegull/?hl=tr

Caner Çelebi Karakteri – Barış Aytaç

Ender’in kardeşi olan ve Zehra’ya olan ilgisiyle dikkat çeken Caner Çelebi, ablasının hayattaki en yakınıdır. Zehra ile olan ilişkisi giderek ciddileşmekte ancak henüz bunu gizli tutmaktadır.

Barış Aytaç 1985 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk bölümünde eğitim almıştır. Gün akşam Oldu,  Acil Aşk Aranıyor, Tutar mı Tutar,  Boynu Bükükler, Kalp Atışı dizilerinde izleyici karşısına çıkmıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/barisaytac/?hl=tr

Şahika Karakteri – Nesrin Cavadzade

Kaya Ekinci’nin kardeşi olan Şahika, Ender’den hazzetmemekte ve onunla bolca çekişme yaşamaktır. Gelecek bölümlerde yapacağı planlar ve sonuçları merak konusudur. 

Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’da dünyaya gelmiştir. Güzel oyuncu, 11 yaşında annesiyle birlikte İstanbul’a gelmiştir. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur. Eğitim alırken 5 tane kısa film çekmiştir. Bu filmler Berlin Film Festivali’nde gösterime girmiştir. Türkçe’nin yanında İngilizce, Rusça ve Fransızca dillerine de hakimdir.

Instagram: https://www.instagram.com/nesrin.cavadzade/?hl=tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *