Yönetmen Cristian Mungiu’dan: Mezuniyet (Bacalaureat – Graduation) Filmi Konusu Ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yönetmenliğini Cristian Mungiu yapan ve dram türünde bir film olan Bacalaureat – Graduation mezuniyet filmi 18 Kasım 2016 tarihinde vizyona girmeye hazırlanmaktadır. Romanya, Fransa ve Belçika ortak yapımı olan filmin başrollerinde ünlü simalara yer verilmiştir. Adrian Titieni, Maria Dragus, Lia Bugnar gibi tanıdık simalar filmin başrollerini paylaşmışlardır. Tam olarak 128 dakika süren uzun metrajlı bir film olmuştur. Romanya’da küçük bir kasaba şehrinde yaşayan doktorun kızı Eliza üzerine kurduğu yurt dışında okutma hayalleri üzerine şekillenen bir senaryonun beyaz perdeye uyarlanmasıdır. Pek farklı konunun işlendiği filmde derinlemesine duygu akışı ve eşsiz bir senaryo sizleri beklemektedir. Dram ağırlıklı olan bu filmde bazen düşünecek, bazen ağlayacak ve bazen de empati kuracaksınız. Çok yönlü olan bu film kısa süre içinde beyaz perdede olacaktır. Romanya yapımlı olan bu filmde ülkeler ayrı olsa da sorunların aynı olduğuna şahitlik edeceksiniz.

Bacalaureat – Graduation Konusu:

bacalaureat-graduation-konusu-ve-oyunculari

Filmde Romeo Aldea bir doktoru canlandırmaktadır. Romanya’da sıradan bir dağ kasabasında yaşamaktadır. Kızı Eliza için pek çok hayal kurmuştur. Onu yurt dışında iyi bir okulda okutmak istemektedir. Bu hayalleri gerçekleşmek ve kızı yurt dışında okumaya başlamak üzeredir. İngiltere’de bir psikoloji alanında burs kazanmış ve ilk adım atılmıştır. Bunu başarmak için Eliza’nın tek yapması gereken liseyi bitirmek olacaktır. Bu anlamda lise bitirme sınavları önündeki tek engeldir. Normalde çok başarılı bir öğrenci olan Eliza, ilk sınav öncesinde bir saldırı ile karşı karşıya kalacaktır. Baba Romeo için çok zor bir karar beklemektedir. Bu sorunu çözmek isteyen baba Romeo’nun önünde bazı çözüm yolları vardır. Ancak, bu yolların hiçbir kızına öğrettiği hayat felsefesi ile uyuşmamaktadır.

Bacalaureat – Graduation Filmi Karakterleri:

Romeo:

Adrian Titieni’nin hayat verdiği baba Romeo karakteridir. Kızı için başarılı bir gelecek hayal eden bir babanın beklenmedik bir olay karşısında ne yapacağı merak konusudur.

Eliza:

Maria Draguş’un hayat verdiği bir karakterdir. Filmde Baba Romeo’nın kızı Eliza’yı canlandırmaktadır.

Magda:

Lia Bugnar’ın canlandırmış olduğu karakterdir.

Bacalaureat – Graduation Film Detay:

Senaryo: Cristian Mungiu
Yönetmen: Cristian Mungiu
Oyuncular: Adrian Titieni, Maria Draguş, Lia Bugnar, Malina Manovici
Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 28 Kasım 2016

Yönetmen Cristian Mungiu:

cristian-mungiu

Almanya’da Altın Palmiye Ödülüne layık görülen ünlü bir yönetmendir. Daha önce çektiği pek çok filmle adından söz ettirmiş ve son zamanların popüler yönetmeni haline gelmişti.

Mezuniyet (Bacalaureat – Graduation) Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *