Akıllarda Yer Edinecek Bir Gerilim: You Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Dizi Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

You, Caroline Kepnes’ın aynı isimli romanından uyarlanan bir Netflix dizisi. 2019 yılında 10 bölümlük ilk sezonu yayımlanan dizinin 2. sezonunun izleyici ile buluşacağı tarih henüz açıklanmasa da yakın zaman içerisinde Netflix platformunda yerini alması bekleniyor. You dizisi, Netflix dizileri arasında popüler ve dikkat çekici yapımlardan bir tanesi, dolayısıyla dizinin hayranları sabırsızlıkla yeni sezonu bekliyor. Netflix, You dizisi ile sosyal medyanın gündemine oturmayı başarmışken çeşitli sosyal mecralardaki You dizisi yorumlarına bakıldığında dizinin başarısı hakkında rahatlıkla fikir edinmek mümkün.

You Dizisi Konusu

You dizisinin baş karakteri Joe, New York’ta bir kitapçı işletmektedir. Yakışıklı ve iyi görünümlü Joe, arkasında birçok sır barındırmaktadır. Bir gün kitapçıya gelen Beck isimli bir kızdan çok etkilenen Joe, önce onu sosyal medya hesaplarından takip etmeye ve sonrasında onu etkilemek için teknolojinin imkanlarını kullanmaya başlar. Romantik bir aşk hikayesi beklentisi ile başlayan dizi, Joe’nun Beck’in hayatına takıntılı bir şekilde girmesi ile farklı bir boyut kazanıyor. Beck’in yakın arkadaşı Peach, her ne kadar Joe’dan şüphelense de onunla ilgili bilgi edinemez. Peach’ın Joe hakkındaki merakı, dizinin gerilimini daha da artırır.

You Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Joe Goldberg (Penn Badgley)

Joe zeki, yakışıklı, iyi giyimli, genç bir adamdır. New York’ta tek başına yaşayan, iş arkadaşları ve komşuları tarafından sevilen biri olan Joe, esasında takıntılı bir karaktere sahiptir. Zaman içinde bu takıntılı karakterini bastırmaya çalışsa da bu konuda pek başarılı olamaz. Yaptığı birçok şeyde kendisini haklı bulur. Onun için aşk uğruna yaptığı her şey mübahtır.

Joe karakterini canlandıran Penn Badgley, Gossip Girl izleyicisi olan büyük bir kesimin yakından tanıdığı bir oyuncu. 1986 Baltimore doğumlu olan oyuncu, çocuk tiyatrosunda yaptığı seslendirmelerden sonra oyunculuğa olan ilgisini keşfetti. İlk oyunculuk denemesi konuk oyuncu olduğu Will & Grace dizisinde oldu. Daha sonra kariyerine hızla devam eden Penn Badgley birçok TV dizisinde ve filmde oyunculuk kariyerine devam etti.

Guinevere Beck (Elizabeth Lail)

Beck, yazar olmak isteyen genç ve oldukça güzel bir kadın. Aile hayatında yaşadığı bazı sıkıntılar olsa da tek başına ayakta kalmak için çaba gösteriyor. Her ne kadar maddi olarak sıkıntı çekse de zengin arkadaşları ile takılmaktan ve para harcamaktan vazgeçmiyor. Beck’in en büyük özelliklerinde biri de olduğu kişiyi değil olmak istediği kişiyi sosyal medya hesaplarında paylaşması ve etrafındaki insanlara da gerçeği göstermek istememesi. Joe ile yaşadığı ilişki aslında tüm bu gerçeklerin izleyiciye gösterilmesini sağlıyor.

Beck karakterini 1992 doğumlu Amerikalı aktris Elizabeth Lail canlandırıyor. ABC’nin Once Upon a Time dizisi ile tanınan oyuncu, bu dizinin seçmelerine katılmak için New York’a taşınıp oyunculuk kariyerine burada başladı. Zamanla rol aldığı başarılı yapımların ardından You dizisi ile popülerliğini artırdı.

Peach Salinger (Shay Mitchell)

Beck’in en yakın arkadaşı Peach, zengin ve hırslı bir karakter. Peach aslında dizinin iyi görünen ama kötü niyetli karakterlerinden biri. Beck’e destek olmasının arkasında bir çıkarı olduğu pek çok kez açıkça fark ediliyor.

Peach’i canlandıran Shay Mitchell, 1987 doğumlu Kanada doğumlu. Oyunculuğun yanında modellik, girişimcilik ve yazarlık kariyeri de bulunan Mitchell, Pretty Little Liars dizisindeki rolü ile tanındı.

Candace Stone (Ambyr Childers)

Candace, dizide Joe’nun eski sevgilisi olarak karşımıza çıkıyor. Joe’nun eski sevgilisi Candace ile, Beck ile yaşadığı gibi takıntılı bir ilişki yaşadığını görüyoruz.

Candace karakterini 1988 doğumlu Amerikalı oyuncu Ambyr Childers canlandırıyor. Güzel oyuncu 2006-2008 yılları arasında rol aldığı All My Children dizisi ile şöhrete kavuştu.

Paco (Luca Padovan)

Joe’nun komşusunun oğlu olan Paco, henüz 11-12 yaşlarında bir çocuk. Joe ve Paco’nun izleyiciye yansıyan güzel bir dostlukları var. Joe gibi Paco da kitapları çok seviyor. Ayrıca Joe, Paco’nun ailesi ile yaşadığı problemlerde ona yardımcı oluyor. Joe’nun içindeki iyiliği Paco sayesinde daha çok görebiliyoruz.

Paco karakterini canlandıran küçük oyuncu Luca Padovan, 2015 yılında rol aldığı Crazy Ex-Girlfriend’in ardından The 92nd Annual Macy’s Thanksgiving Day Parade ve You yapımları ile tanınıyor.

Dr. Nicky (John Stamos)

Dr. Nicky, dizinin ilerleyen bölümlerinde Beck’in terapisti olarak diziye dahil oluyor. Dr. Nicky de Joe’un takibine aldığı kişilerden biri olarak, zamanla dizinin odak noktasındaki karakterlerden biri haline geliyor.

Dr. Nicky rolündeki John Stamos’u çoğumuz Full House dizisinden tanıyoruz. Oyunculuk kariyeri dışında oldukça başarılı bir müzik kariyeri bulunan başarılı oyuncu, profesyonel oyunculuğa 1982 yılında başladı. Kariyerinde birçok başarılı yapım bulunan Stamos, 1963 Kanada doğumlu.

Ethan (Zach Cherry)

Ethan, Joe’nun kitapçıdaki iş arkadaşı. Aynı zamanda Joe’nun sahip olduğu az sayıdaki arkadaşlarından biri. Ethan, saf ve iyi niyetli bir karaktere sahip ve Joe’nun aslında nasıl biri olduğuna dair en ufak bir fikri yok.

Ethan rolündeki Zach Cherry, 2017 yapımı Örümcek Adam filmindeki rolü ile tanınıyor. Yine 2017 yapımı Crashing ve 2018 yapımı I Feel Bad yer aldığı popüler yapımlar arasında.

Lynn Lieser (Nicole Kang)

Lynn, Beck’in zengin arkadaşlarından biri. Beck ile çok yakın değiller, zaten Beck de yalnızca onlardan biri gibi gözükmek istediği için Lynn ile vakit geçirmeye devam ediyor.

Lynn karakterini canlandıran Nicole Kang, başrol oynadığı Jack and Jane filmi ile tanınıyor.

Annika Atwater (Kathryn Gallagher)

Beck’in zengin arkadaşlarından bir diğeri ise Annika. Annika ve Lynn birbirlerine daha yakınlar. Hatta Beck ve Peach’in arkalarından iş çevirdiklerini de görüyoruz.

Annika rolündeki Kathryn Gallagher, kendisi gibi oyuncu, söz yazarı ve müzisyen olan Peter Gallagher’ın kızı. Kathryn Gallagher aslında müzisyenlik kariyeri ile tanınan br isim. You dizisindeki rolü ile popülerliğini pekiştirdi ve oyunculuk konusunda da tanınan birisi haline geldi.

You Dizisi Kaç Sezon?

Henüz bir sezonu yayımlanan dizi ile alakalı merak edilen bir diğer soru ise You dizisi kaç bölüm? 1. sezonunda 10 bölümü yayımlanan dizi, 2. sezonunun çekimleri için onay aldı. 2019 itibarıyla dizinin çekimleri devam ediyor. Sezonluk diziler arasında çoğu Netflix kullanıcısının favorilerinden bir tanesi olan You dizisinin 2. sezonunun da 10 bölüm olarak izleyiciyle buluşması bekleniyor.

You Dizisi Detay

Yapım Yılı: 2018

Tür: Psikolojik gerilim, dram, romantik

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Yönetmen: Greg Berlanti, Sera Gamble

Kanal: Netflix

Süre: 42 dakika

Oyuncular: Penn Badgley, Elizabeth Lail, Shay Mitchell, Ambyr Childers, Luca Padovan, John Stamos, John Stamos, Zach Cherry, Nicole Kang, Kathryn Gallagher

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *