Youth – Gençlik – Oscar Ödüllü Yönetmen Paolo Sorrentino dan

0/5 Votes: 0
Report

Description

Paolo Sorrentino 2013 yılında The Great Beauty ile En İyi Yabancı Dilde Film Oscarını kazanmıştı. Youth (Gençlik) filmi ile, Roma’da parti şamatasında geçen önceki filminden Alpler de sessiz sakin ve şık bir otele geçiş yapıyor.

Emekli besteci Fred Ballinger (Michael Caine) ve eski dostu yaşlı film yönetmeni Mick (Harvey Keitel) otelde kalmaktadır. İki eski dost olmaktan da öte, Fred’in kızı Mick’in oğlu ile evlidir ancak filmin ilerleyen dakikalarında bu konuda gelişmeler olacaktır.Filmde oyuncu Michael Caine ve Harvey Keitel, Alpler’deki bir otelde geçmişlerinden kaçmaya çalışmaktadırlar.

Youth 4
Fred, Kraliçe’den gelen ve en meşhur bestesini çalacak olan orkestrayı yönetmesi isteğine karşı koyarken, Mick canla başla son filmini bitirmeye çalışmaktadır. Youth filminin konusu, gittikçe uzaklaşan gençlik ve geçmişle ilgili. Başroldeki oyuncunun, bir teleskopun her iki tarafından da bakmasını istediği gence, Genç olmak her şeyi yakınmış gibi gösterir, yaşlı olmak ise her şeyi uzaklaştırır sözleri filmin bir özeti gibi.

Youth 1
Sorrentino ve her zaman çalıştığı görüntü yönetmeni Luca Bigazzi otel ve çevresindeki en güzel görüntüleri yakalamış, özellikle Fred’in boyunlarında ziller olan inekleri bir orkestra yönetir gibi yönetmesi filmin özel sahnelerinden..

Youth 3
Unutulmaz manzaraları, olağanüstü oyunculuklar ve ruha işleyen müziği ile Youth (Gençlik), hayatınızı değiştirecek deneyimlerin ömrünüzün her yaşında hatta çok geç dönemlerinde dahi gelebileceğini anlatan, yaklaşık 2 saatlik süresine rağmen şiir gibi akan bir film.

Youth 2

Oscar Ödüllü Yönetmen Paolo Sorrentino’nun Yeni Filmi Gençlik hakkında YORUM yaparak katkıda bulunmak isterseniz YORUM kısmını kullanabilirsiniz.

Youth – Gençlik Filmi – Hakkında Genel Bilgi:
Filmin Orjinal İsmi: Youth
Yönetmen: Paolo Sorrentino
Oyuncular: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano ve Jane Fonda
Tür: Komedi, Dram
Ülke: İtalya, Fransa, İsviçre ve İngiltere
Yapım Yılı: 2015
Vizyon Tarihi: 22 Ocak 2016
IMDb Puanı: 7,5

Youth – Gençlik Filmi – Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *