Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film tanıtımı bölümümüzün bu yazısı Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Filmi konusu ve yorumları hakkında olacak.İnanılmaz üçlemenin ikinci filmi İki Kule, 2002 yılında gösterime girmiştir. Harika konusu ve olağanüstü savaş sahneleri ile tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Filmi Konusu

Yüzüklerin Efendisi İki Kule Filmi
Serinin bu filminde yüzük kardeşliğinin gruplara dağılması ile ayrı ayrı hikayeler konu alınmaya başlanıyor. Frodo ve Sam güç yüzüğü ile birlikte Mordor’a doğru hareket etmeye başlarlar. Merry ve Pippin, Orklar tarafından Saruman’a götürülmektedir. Aragorn, Legolas ve Gimli ise Orklar tarafından kaçırılan arkadaşlarını kurtarmayı kendilerine görev edinirler ve Orkların peşine düşerler. İlk filmin sonunda Boromir ölmüştü, Gandalf ise Balrog ile dövüşürken karanlığa doğru düşmüştü.

Yüzüklerin Efendisi İki Kule Filmi 2
Frodo ve Sam yolu bilmedikleri için sürekli kaybolmaya başlarlar ve kendilerini uzun süredir takip eden birisinin olduğunu anlarlar. Bir plan yaparak kendilerini takip eden bu yaratığı yakalarlar. Bu yaratık yüzüğün eski sahibi Smeagol’dur. Smeagol yüzüğe ‘kıymetlimiz’ olarak hitap eder ve yüzük tarafından ele geçirilmiş çift kişilikli çok yaşlı bir Hobbit’tir. Smeagol, Frodo’ya Mordor yolunda rehberlik yapabileceğini söyler. Bu teklif üzerine onlarla yol almaya başlar. Bu durumdan Sam hiç hoşnut olmaz, fakat Frodo’yu ikna edemez.

The Lord of the Rings The Two Towers (1)
Orklar tarafından Isengard’a doğru götürülen Merry ve Pippin, yolda Gondor’un silahlıları tarafından pusuya düşürülürler. Oluşan karışıklıktan yararlanan küçük hobbitlerimiz ormana doğru kaçarlar. Burada hiç beklemedikleri birşey ile karşılaşırlar. Ağaçsakal adında bir Ent hobbitleri himayesine alır. Burada Pippin ve Merry Orta Dünya’nın kaderini değiştirecek bir oluşumun başlamasında çok büyük bir etkide bulunacaklar.

İki Kule (1) (1)
Aragorn, Legolas ve Gimli ise Merry ile Pippin’i ararken Gandalf ile karşılaşırlar. Gandalf ile birlikte atların şehri Rohan’a giderler. Burada Orta Dünya’nın kaderini değiştirecek Miğfer Dibi savaşına katılırlar.
Muhteşem serinin bu bölümünde yüzük Mordor’a doğru yavaş yavaşda olsa ilerlemeye başlar ve serinin ilk büyük savaşı yapılır. Orta Dünya’nın kaderi şekillenmeye başlar.

The Lord of the Rings: The Two Towers – Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Fragman:

Teknik Detay:

Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Orlando Bloom, Elijah Wood, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Hugo Weaving
Yapımcı: Peter Jackson, Fran Walsh
Senaryo: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair
Yapım Yılı: 2001
Ülke: ABD, YeniZelanda
Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera
Orjinal İsim: The Lord of the Rings: The Two Towers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *