Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film tanıtımı bölümümüzün bu yazısı Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Filmi konusu ve yorumları hakkında olacak.Müthiş üçlemenin son filmi Kralın Dönüşü, serinin belki de en iyi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Yüzük kardeşliğinde konu işlenmeye başlanmış ve karakterler tanıtılmıştı, İki Kule de savaş çanları yavaş yavaş çalmaya başlanmış ve ilk savaşa şahit olmuştuk. Şimdi son filmde ise Orta Dünya’nın kaderini belirleyecek son savaş gerçekleşiyor. İnsanlar ile orklar arasında gerçekleşen bu savaş ile hangi ırkın yaşayacağı, hangi ırkın bu topraklardan silinip gideceği sorularının cevabı gün yüzüne çıkacak.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Filmi Konusu

The Lord of the Rings The Return of the King (1)
Yüzüklerin Efendisi filmlerinin konusunu filmlerin adıyla çok bağlantılıdır. Serinin bu filminde de kralın dönüşü konu olarak ele alınmıştır, fakat geri dönecek kralın kim olduğu asıl önemli olan sorudur. 3000 yıl önce güç yüzüğünü üreten ve yüzüğe tekrar hakim olarak Orta Dünya’ya hükmetmek isteyen Sauron mu, yoksa Gondor tahtının sahibi olan fakat tahta hiç oturmamış olan Aragorn mu? İşte bu soruların cevabı harika bir konu senaryo ve müthiş sahneler ile izleyicilere aktarılmıştır.

Kralın Dönüşü
Serinin bu filminde Frodo ve Sam ikilisi Smeagol rehberliğinde yollarına devam ederler. Diğer kahramanlarımız ise Isengard’da buluşurlar.Frodo, Sam ve Smeagol yüzüğü yok etmek için Mordor’a doğru gizli bir patikadan gitmeye çalışırlar. Amaçları yüzüğün üretildiği ve tek yok edilebileceği yer olan Hüküm Dağı’na varmaktır. Bu yolculuklarında Smeagol’ın onlar için farklı planları vardır. Çeşitli badireler atlattıktan sonra Hüküm Dağı’na ulaşan Frodo burada yüzüğün etkisinden kurtulabilecek mi yoksa Aragorn’un atalarını gibi o da yüzüğe hükmetmeye mi çalışacak?

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü Filmi Afiş
Miğfer Dibi ve Isengard savaşlarından sonra birleşen diğer karakterler, Sauron’un bir sonraki hamlesinin ne olacağını bulmaya çalışırlar. Tesadüfen de olsa bu hamlaeyi bulan kahramanlarımız son büyük savaşın gerçekleşeceği Minas Tirith’e giderler. Minas Tirith’de çağın kaderinin belirleyecek son savaş, hangi kralın dönüşünün habercisi olacağı sorusunun cevabını verecektir.

The Lord of the RingsThe Return of the King Filmi
Dünya sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran bu serinin bitişide başlangıcı gibi bir efsane olarak tarihe geçmiştir. Olağanüstü savaş sahneleri, müthiş konusu ve harika oyuncu performansları ile film kesinlikle izlenilmesi gereken bir baş yapıt olmuştur.

The Lord of the Rings: The Return of the King – Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Filmi Fragmanı:

Teknik Detay:

Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Orlando Bloom, Elijah Wood, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Hugo Weaving
Yapımcı: Peter Jackson, Fran Walsh
Senaryo: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
Yapım Yılı: 2001
Ülke: ABD, YeniZelanda
Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera
Orjinal İsim: The Lord of the Rings: The Return of the King

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *