Liste Film

  Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Filmi

  06.03.2016
  1.137

  Film tanıtımı bölümümüzün bu yazısı Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Filmi konusu ve yorumları hakkında olacak.Yönetmenliğini Peter Jackson‘ın yaptığı Orlando Bloom, Viggo Mortensen, Elijah Wood ve Ian Mckellen gibi oyuncuların oynadığı J.R.R Tolkien’in aynı isimli kitap serisinden sinemaya uyarlanan müthiş üçlemenin ilk filmi olarak 2001 yılında vizyona girmiştir.

  yüzüklerin efendisi

  Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Filmi Konusu

  Serinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği’ni inanılmaz serinin giriş bölümü olarak görmek gerekir. Bu filmde Orta Dünya’nın kaderini tamamıyla değiştirecek, uğrunda çok büyük savaşların yapılacağı güç yüzüğü açığa çıkar. Bilbo Baggins 112. yaş gününde yüzüğü Gandalf’ın da etkisiyle yeğeni Frodo’ya bırakır. Frodo ve Sam, Gandalf’ın direktifi ile yola çıkarlar, yolda Merry ve Pippin’de onlara katılır. Bir barda Gandalf’ı beklerken tanıştıkları Aragorn ile birlikte Ayrık Vadi’ye doğru yola çıkarlar.

  The Lord of the Rings
  Bir çok badire atlattıktan sonra Ayrık Vadi’ye ulaşan Frodo ve arkadaşları burada kurulan bir heyet ile birlikte yüzüğün kaderinin ne olacağına karar verilmesini beklerler. Konseyde güç yüzüğü ile ilgili çıkan tartışmalar sonucu yüzüğün yok edilmesi kararı alınır. Fakat yüzüğü kimin taşıyacağı ile ilgili çıkan fikir ayrılıkları sonrası Frodo yüzüğü onun taşıyacağını fakat yolu bilmediğini söyler. Bunun üzerine serinin bu filmine de ismini verecek olan yüzük kardeşliği kurulur.

  Liste Film Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği Film
  Yüzük kardeşliğinin görevi yüzüğün üretildiği ve tek yok edilebileceği yer olan Hüküm Dağı’na kadar Frodo’ya eşlik etmektir. Kardeşlik dört Hobbit, bir Elf, bir büyücü, bir cüce ve iki insan olmak üzere dokuz kişiden oluşmaktadır. Oluşan bu grup yavaş yavaş birbirlerini tanımaya ve kaynaşmaya başlarlar. Tabi bu süre içerisinde de karşılarına çıkan düşmanlar ve güç yüzüğünün inanılmaz etkisi ile kendilerini sınarlar.

  Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği Film

  Yüzüklerin Efendisi serisi muhteşem konusunun yanında savaş sahneleri ile de sinema tarihinin en iyi filmleri arasına girmiştir. Her ne kadar serinin ilk filminde daha çok konu üzerinde durulmuş olsa da savaş sahneleri sonraki filmlerin ne kadar iyi olacağının kanıtı olmaktadır.

  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring – Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Fragman:

  Teknik Detay:

  Yönetmen: Peter Jackson
  Oyuncular: Orlando Bloom, Elijah Wood, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Hugo Weaving
  Yapımcı: Peter Jackson, Fran Walsh
  Senaryo: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
  Yapım Yılı: 2001
  Ülke: ABD
  Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera
  Orjinal İsim: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.