Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film tanıtımı bölümümüzün bu yazısı Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Filmi konusu ve yorumları hakkında olacak.Yönetmenliğini Peter Jackson‘ın yaptığı Orlando Bloom, Viggo Mortensen, Elijah Wood ve Ian Mckellen gibi oyuncuların oynadığı J.R.R Tolkien’in aynı isimli kitap serisinden sinemaya uyarlanan müthiş üçlemenin ilk filmi olarak 2001 yılında vizyona girmiştir.

yüzüklerin efendisi

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Filmi Konusu

Serinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği’ni inanılmaz serinin giriş bölümü olarak görmek gerekir. Bu filmde Orta Dünya’nın kaderini tamamıyla değiştirecek, uğrunda çok büyük savaşların yapılacağı güç yüzüğü açığa çıkar. Bilbo Baggins 112. yaş gününde yüzüğü Gandalf’ın da etkisiyle yeğeni Frodo’ya bırakır. Frodo ve Sam, Gandalf’ın direktifi ile yola çıkarlar, yolda Merry ve Pippin’de onlara katılır. Bir barda Gandalf’ı beklerken tanıştıkları Aragorn ile birlikte Ayrık Vadi’ye doğru yola çıkarlar.

The Lord of the Rings
Bir çok badire atlattıktan sonra Ayrık Vadi’ye ulaşan Frodo ve arkadaşları burada kurulan bir heyet ile birlikte yüzüğün kaderinin ne olacağına karar verilmesini beklerler. Konseyde güç yüzüğü ile ilgili çıkan tartışmalar sonucu yüzüğün yok edilmesi kararı alınır. Fakat yüzüğü kimin taşıyacağı ile ilgili çıkan fikir ayrılıkları sonrası Frodo yüzüğü onun taşıyacağını fakat yolu bilmediğini söyler. Bunun üzerine serinin bu filmine de ismini verecek olan yüzük kardeşliği kurulur.

Liste Film Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği Film
Yüzük kardeşliğinin görevi yüzüğün üretildiği ve tek yok edilebileceği yer olan Hüküm Dağı’na kadar Frodo’ya eşlik etmektir. Kardeşlik dört Hobbit, bir Elf, bir büyücü, bir cüce ve iki insan olmak üzere dokuz kişiden oluşmaktadır. Oluşan bu grup yavaş yavaş birbirlerini tanımaya ve kaynaşmaya başlarlar. Tabi bu süre içerisinde de karşılarına çıkan düşmanlar ve güç yüzüğünün inanılmaz etkisi ile kendilerini sınarlar.

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği Film

Yüzüklerin Efendisi serisi muhteşem konusunun yanında savaş sahneleri ile de sinema tarihinin en iyi filmleri arasına girmiştir. Her ne kadar serinin ilk filminde daha çok konu üzerinde durulmuş olsa da savaş sahneleri sonraki filmlerin ne kadar iyi olacağının kanıtı olmaktadır.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring – Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Fragman:

Teknik Detay:

Yönetmen: Peter Jackson
Oyuncular: Orlando Bloom, Elijah Wood, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Hugo Weaving
Yapımcı: Peter Jackson, Fran Walsh
Senaryo: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
Yapım Yılı: 2001
Ülke: ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik, Macera
Orjinal İsim: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *