Ziyaret – The Visit – Altıncı His Filmi Yönetmeninden

0/5 Votes: 0
Report

Description

Altıncı His Filmi Yönetmeni M. Night Shyamalan‘ın  Ziyaret Filminin konusu ve yorumlarını bulabileceğiniz Film tanıtımımıza yorumlarınız ile katkı sağlayabilirsiniz. M. Night Shyamalan en parlak zamanlarını yaklaşık 20 yıl önce yaşamıştı. 1999 yapımı Altıncı His’in sonu, seyirci için o kadar tahmin edilemezdi ki bir çok kişi filmi tekrar tekrar izlemişti. Daha sonra çektiği Köy, İşaretler, Mistik Olay (The Happening) ve Sudaki Kız aynı başarıyı yakalayamamıştı.

the-visit-film-2015-776x436 (1) (1) (1)
Ziyaret, bir annenin iki çocuğunu büyükanne ve büyükbabalarını görmek üzere yaşadıkları çiftliğe göndermesi ile başlıyor. Çocuklar çiftliğe gittiklerinde yaşlı çift tarafından çok iyi karşılanırlar ve günlerini etrafı tanıyarak geçirmeye başlarlar. Erkek çocuk elinden kamerayı hiç düşürmemektedir.

The Visit
Birden herşey garipleşmeye başlar. Dede, samanlıkta çok vakit geçirmekte, nine torununa fırını temizlemek için tamamen içine girmesi gerektiğinde ısrarcı olmaktadır.

The Visit filmi
Film giderek artan gerilimin yanı sıra çocukların diyaloglarında göze çarpan şakacı tonla da dikkati çekiyor. Erkek çocuk küfür etmemek için, kızdığı veya korktuğu zaman pop şarkıcılarının isimlerini haykırmaktadır. Çok korkunca kendi kendine “Katy Perry” demektedir.

ziyaret filmi 2015
Komedi öğeleri taşımasına rağmen son derece tekinsiz bir film olan Ziyaret, Shyamalan’ın geri dönüşünü müjdeleyen etkileyici bir gerilim filmi.

Teknik Detay:

Yönetmen: M. Night Shyamalan
Oyuncular: Kathryn Hahn, Ed Oxenbould, Peter McRobbie, Jon Douglas Rainey, Deanna Dunagan
Yapımcı: M. Night Shyamalan, Jason Blum
Senaryo: M. Night Shyamalan
Yapım Yılı: 2015
Ülke: ABD
Tür: Korku, Komedi

Ziyaret (The Visit) Filmi Fragmanı:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *