Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Zor yılların kayıp çocukları filmi 12 eylül darbesinde çocuk olan ve bu acı ile büyüyenlerin hikayesini anlatıyor. Baş rollerinde Pelin Batu ve Tolga Güleç’in yer aldığı ve yapımcılığını Bahçe Şehir Üniversitesinin üstlendiğin bu filmin tam bir drama belgesel tadında olmuş. 80’li yıllarda annesi ve babasını gözlerinin önünde tutuklayıp haftalarca haber almak için hapishanenin önünde bekleyenlerin çocukların neler yaşadığını anlatıyor. Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi isimli film tanıtımımıza YORUM yazarak katkıda bulunabilir yahut Darbe Filmleri listemize de göz atabilirsiniz.

Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi Konusu

Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi

Bir üniversitede öğretmen olan Onur’un annesi 12 eylül darbesinde tutuklanıp hapse atılmıştır. Onur annesiz büyüdüğün için bütün sisteme öfkelidir en çokta onu büyütmek yerine siyasi idealleri uğruna hapislerde ölen annesine. Bir gün çalıştığı okula film senaristleri gelir ve 80 darbesini film yapmak istediklerini ve Onur’dan yardım etmesini ister. Fakat Onur bu projeyi reddeder ve annesinin mezarına gelir yüzleşmek için gelir, annesinin mezarında hiç tanımadığı bir kadınla karşılaşır. Züleyha’nın baba ülkücüdür ve 80’li yıllarda habis yatmış ve kalp yetmezliğinden ölmüştür. Bu iki kimsesiz insanın acıları da sancıları da aynıdır. Onur karar onunla aynı kaderi yaşayan herkesi bulup bir film yapacaktır. Filmde 80’li yılların gerçek çocuklarının yaşam hikayeleri anlatır.

Pelin Batu - Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi
Züleyha bu fikre sıcak bakmaz ve Onur’dan kitap yazmasını ister bu olayın bir medya reklamı olmasına izin vermemesini ister. Onur bütün acıları bir kağıda dökmeye korkar ama yapmasın gerektiği düşünür. Kayıp çocukların hikayesi herkesi duygulandıracak ve yakın tarihe başka bir gözle bakmamızı isteyecek. O zamanda yaşayan ailelerin dramı ve çaresizliği sizlere çok dokunacaktır.
Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi Teknik Detay:
Yönetmen:Erkan Büker
Tür:Belgesel, Politik
Ülke:Türkiye
Yıl:2012
Oyuncular:Pelin Batu, Tolga Güleç, Emine Sarıkaya, Vedi İzzi, Hakan İlçin

Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi Fragmanı:

Zor Yılların Kayıp Çocukları Filmi Konusu ve Yorumları isimli film tanıtımımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *