Bizimkiler Dizisi Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyorlar

15 sezon devam eden Bizimkiler Dizisi 7 Ocak 1989 yılında yayınlanmaya başlayan ve kesintisisiz 13 yıl devam ederek Türk televizyon tarihinin en uzun ve iz bırakan dizilerden biridir. Bu listemizde efsanevi dizinin karakterlerini, kimler olduğu ve şu anda ne yaptıkları hakkında olacak. 80’lerin sonu 90’ların başında başlayan dizinin oyuncularının bir kısmı şu anda hayatta değil ama listenin o günleri tekrar bize hatırlatacağını düşünüyoruz. Listemiz favori şeklinde listelenmemektedir..

Bizimkiler Dizisi Karakterleri

 

Şükrü Başaran – Erdal Özyağcılar / Savaş Dinçer

Şükrü Başaran Bizimkiler Dizisi

Şükrü Başaran karakterine 1989 yılından 1997 yılına kadar Erdal Özyağcılar hayat vermiştir.1997 yılından 2002 yılına kadar ise Savaş Dinçer can vermiştir karaktere.

Erdal Özyağcılar  2012 yılında İki Yaka Bir İsmail projesinde İsmail karakterine, Sevdaluk dizisinde ise Ali İhsan karakterine can vermiştir. Savaş Dinçer ise en son Sessiz Gemiler dizisinde Mümtaz bey karakterini canlandırmıştır.

Nazan Başaran – Ayşe Kökçü

Ayşe Kökçü Bizimkiler dizisi

1955 doğumlu olan Ayşe Kökçü 2014 yılında ise kardeş payı dizisinde Metin, Ali ve Feyyaz’ın annesi rolü ile karşımıza çıkmaktadır. Ayşe Kökçü Bizimkiler dizisinin de annesiydi.

Ali Başaran – Atılay Uluışık

Atılay Uluışık Bizimkiler Dizisi

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu olan Atılay Bizimkiler dizisinde 13 yıl rol aldıktan sonra değişik projeler ile ekranlarda oyunculuk kariyerini devam ettirmiştir. Bizimkiler dizisine 12 yaşında başlayan oyuncu 25 yaşından dizinin bitmesi ile diziden ayrılmıştır. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve çok sevilen ancak 2014 yılında yayından kaldırılan doksanlar dizisinde öğretmen Kemal rolüyle de oyuncunun performansı övgü almıştır.

Bilge Başaran – Bensu Orhunöz

Bilge Başaran - Bensu Orhunöz

Şükrü ve Nazan Başaranın kızı rolü ile 13 yıl boyunca dizide rol almıştır. Bensu Orhunöz 1965 doğumlu Şehir Tiyatroları’nın kadrolu sanatçısıdır ve çeşitli dizi ve filmlerde rol almaktadır.

Sabri Dönmez – Mehmet Akan

mehmet akan bizimkiler

Huysuz ve cimri apartman yöneticisi rolü ile tanıdığımız yönetici Sabri Bey (Mehmet Akan) bir çok dizi ve film projesinde rol almıştır. En son 2005 yılında Aşk Oyunu isimli dizide rol alan oyuncu 2006 yılında 66 yaşında iken hayata veda etmiştir.

Kapıcı Cafer Haktanır – Ercan Yazgan

Kapıcı Cafer Haktanır - Ercan Yazgan

Ercan Yazgan birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır. Oyunculuğu ile iz bırakan projeler ise Dokunmayın Şabanıma, Perihan Abla, Bizimkiler ve özellikle de Kaygısızlar dizisi olmuştur.En son 2015 yılı yapımı Bana Masal Anlatma filminde alkolik bir mahhalle sakini rolünde karşımıza çıkmaktadır.

Muhasebe Müdürü Ergun – Erdinç Dinçer

Erdinç Dinçer Bizmkiler

Meraklı muhasebeci rolü ile dizide rol alan oyuncu 24 Ocak 2010 yılında Siroz nedeniyle 66 yaşında vefaat etmiştir.

Tak Tak Sedat – Salih Kalyon

Tak Tak Sedat - Salih Kalyon

Dizide Serpilin kocası rolü ile karşımıza çıkan oyuncu çok sayıda projede rol almıştır. Eyvah Eyvah filminin serisinde Halil Dede karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu Komedi dükkanı isimli eğlence programın dada rol almıştır.

Çaycı Abbas – Hikmet Karagöz

Çaycı Abbas - Hikmet Karagöz

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, Ressamlık da yapan Hikmet Karagöz Bizimkiler dizisindeki Abbas rolüyle tanınmıştır.1946 doğumlu oyuncu çeşitli projelerde yer almıştır.2004 yılında Bir Aşk Hikayesi ve Gönül Yarası’nda da rol almıştır. Oyuncu 1986 yılından bu yana resim sergileri açmaktadır.

Katil Yavuz – Aykut Oray

Katil Yavuz - Aykut Oray

“Vatandaşa Cart Curt Yok” sloganı ile gönüllere taht kuran Aykut Oray dizide Katil Yavuz karakterine can vermektedir.1942 yılında dünyaya gelen oyuncu 2009 yılında 66 yaşında iken dünyaya gözlerini kapatmıştır. Eve Giden Yol 1914, Uy Başuma Gelenler, Çiçek Taksi gibi projelerde de yer alan oyuncu ölümünün ardından Çengelköy Mezarlığında toprağa verilmiştir.

Cemil – Uğurtan Sayıner

Cemil - Uğurtan Sayıner

“Benim adım Cemil”, “Koş Sevim koş” repliklerini unutmamız mümkün mü ki? Sarhoş Cemil karakteri ile tanınan oyuncu Perihan Abla , Yazlıkçılar ve Sevda Tepesi gibi projelerde de rol almıştır.Kendisine bizimkilerde Sosyal Alkolik diyen Cemil tam bir alkolik karakteri canlandırmıştır.

Halil Arslan – Oktay Sözbir

Halil Arslan- Oktay Sözbir

Dizide Halil Arslan namı diğer Halil Pazarlama veya Yandan Çarklı Halil tiplemesiyle tanınan oyuncu 1990 yılından 2006 yılına kadar Şehir Tiyatroları’nda görev yapmış ve dizi, tiyatro ve sinema oyunculuğu yapmıştır.2006 yılında vefat eden oyuncu Ümraniye, Kocatepe Mezarlığı ‘nda toprağa verilmiştir.

Davut Usta – Selçuk Uluergüven

Davut Usta - Selçuk Uluergüven

Almanya da gurbetçi iken ülkesine kesin dönüş yapan Davut usta karakterinin oynayan Selçuk Uluergüven birçok sinema filmi, tiyatro ve dizide rol almıştır. Kendisi gibi oyuncu olmak isteyen oğlunun 21 yaşında sahne kazasından ölmesinden 10 yıl sonra 2014 yılında trafik kazası sonucu 73 yaşında gözlerini dünyaya kapadı.

Halis – Ali Uyandıran

Halis - Ali Uyandıran

Gurbetçi ailenin çocuğu rolüyle akıllardan çıkmayan Halis karakterinin replikleride unutulmayacak türden.”Öyle yumuşak yumuşak” “Ne tatlı pembe pembe” ‘Dummkopf’ gibi replikler hala aklımızda.1946 yılı Bursa doğumlu oyuncu 1993 Televizyon Yıldızı ödülü ve Cengiz Polatkan Magazin Yazarları ödülünün de sahibidir. Oyuncu en son 6 Mantı dizisinde rol almıştır.

Buket Dereoğlu – Sekreter Demet

Sekreter Demet

Dizide kanarya Bülent ile nişanlanıp evlenen çalışkan ve güzel sekreteri.1970 yılında doğan oyuncu oyunculuğa annesinin tiyatrosu olan İdil Abla Çocuk Tiyatrosunda başlamıştır.İrili ufaklı dizi,film ve tiyatro oyunlarımda rol alan oyuncu 90 lı yıllarda reklam filmlerinde de rol almıştır.Bizimkiler dizisinin kapıcısı rolündeki Ercan Yazgan’ın da üvey kızıdır..

Şair Cenap – Rutkay Aziz

Şair Cenap - Rutkay Aziz

Ünlü oyuncu Rutkay Aziz’in dizideki “Bak ibrikçi çekicem kulaklarını ha” “Sana geldim İstanbul” “Hoş geldin canımın içi” replikleri ile apartmanın entelektüel ve karizmatik şairi rolü ile karşımızda.1947 doğumlu Oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve sanat yönetmeni vasıfları ile yıllarca sanat’a katkısı olan bir kişidir.En son Yalan Dünya dizisinde Timur Alsancak karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

Penguen Adem – Tuncay Akça

Penguen Adem - Tuncay Akça

1995- 2002 yılları arası mahallenin manavı rolü ile dizide oynamıştır. Tuncay Akça Hababam Sınıfı’nda Bacaksız lâkaplı, öğrenci rolü ile tanınan 1963 doğumlu oyuncudur. En çok bilinen repliği ise “Abi siz neden her sabah tek ayak üzerinde duruyorsunuz?” dur.

Aydın Cansever – Tayfun Çorağan

Aydın Cansever - Tayfun Çorağan

Bizimkiler dizisinde Davut Usta’nın karısı Ultike’yi oynayan Güzin Çorağan ile evli olan oyuncu dizide Şükrü’lerin damadı Aydın Cansever karakterini 1994-2002 yılları arası devam ettirmiştir. 1953 doğumlu oyuncu çok sayıda projede yer almıştır.

Ulrike (Halis’in annesi) – Güzin Çorağan

Ulrike (Halis'in annesi) - Güzin Çorağan

“Öyle olmaz ama yavrummmm”, “Nayn Davutt!” replikleri ile hatırladığımız Türkiye’ye kesin dönüş yapmış bir “Almancının karısı” (Ulrike/Ulviye) rolünü 1992-2002 yılları arası 10 yıl süre ile sürdürmüştür. Çeşitli dizi ve filmlerde rol alan oyuncu en son Hanımın Çiftliği dizisinde rol almıştır.

Dr. Türkan – Güler Ökten

Dr. Türkan - Güler Ökten

Güler Ökten dahiliye doktoru Türkan karakteri ile dizide rol aldı.1992 – 2002 Yılları arası 10 sezon boyunca dizide yer alan oyuncu ünlü yönetmen Zeki Ökten’in de karısıdır.En son İtirazım var dizisinde Ani Hanım karakterine can veren oyuncunun Yaprak dökümü dizisindeki kayınvalide Cevriye karakteri ise unutulmaz rolleri arasında.Ispartalı oyuncu 1941 yılında doğmuş bir çok projede yer almış ve çok sayıda da ödüle layık görülmüş bir oyuncudur.

Nazım – Yaman Okay

Yaman Okay - Bizimkiler - Meral Okay

“Yeni bir iş var enişte tam sana göre” repliği ile aklımıza gelen Nazan karakterinin abisi Ali ve Bilge’nin dayısıdır. Dizide 4 sezon oynama fırsatı buldu.1993 yılında 42 yaşında iken pankreas kanseri nedeniyle vefat etti.Yaman Oktay 2012 yılında vefat eden Meral Oktay’ın da kocasıydı.

Şevket Başaran 1 – Cihat Tamer

Şevket Başaran 1 - Cihat Tamer

Şevket karakterini 1989’dan 1991’e kadar 3 sezon Cihat Tamer oynamıştır.1943 doğumlu oyuncu birçok tiyatro, dizi ve sinema filminde rol almıştır. Perihan Abla, Mahallenin Muhtarları gibi projelerde yer alan Cihat Tamer en son Fox tv’nin sevilen dizisi Kİraz Mevsiminde rol almıştır. Oyuncu diziye Ayaz’ın babası olarak katılmıştır.

Şevket Başaran 2 – Engin Şenkan

Engin Şenkan

Asabi ağabey rolüyle çok sevilen Engin Şenkan 1991-2002 yılları arası 11 sezon boyunca dizide rol aldı. Ankara Devlet Konservatuarı mezunu oyuncu 1944 yılı doğumludur. Eltiler, Kınalı Kar, Baba Ocağı, Dila Hanım gibi projelerde rol alan oyuncu son olarak 2014 yapımı Emanet dizisinde rol almaktadır.

Devamı Hazırlanıyor…

Yorum Yap

Yorum Yapıldı...Yapmak Çok Kolay

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Şimdiye Kadar 3 Yorum Yapıldı... Sende Yorum Yap

 1. Ersan Kaymık

  10 Temmuz 2015 at 17:04

  Sevim koş katil geldi! Ne diziydi be , keşke şimdi tekrarı falan olsa da izlesek..

 2. burkay

  10 Temmuz 2015 at 18:24

  Hepsi birbirinden değerli sanatçılar , ortaya çıkan iş ise mükemmeldi. Çocukluguma geri döndüm bir an da olsa.

 3. Turgay

  16 Mayıs 2016 at 18:15

  Harikasınız çocukluma döndüm büyük insanlardı tek tek gidiyolar

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close