Elite Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Elite Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Karakterleri – Netflix ile hayatımıza giren yapımlardan biri olarak; İspanyol yapımı bir gençlik dizisi etiketinin yanı sıra izleyenlerden yüksek not aldığı son derece sürükleyici, entrika ve gizem dolu hikayesiyle öne çıkmayı başardı. 2018 yılında yayımlanmaya başlanan dizinin yönetmen koltuğunda Carlos Montero ve Dario Madrona oturuyor. Elite aynı zamanda, bir dönemi kasıp kavuran La Casa de Papel dizisinden Maria Pedraza, Miguel Herran ve Jaime Lorente gibi oyuncuları yeniden bir araya getiren yapım olarak da dikkat çekiyor. Netflix 1. sezonuyla oldukça ilgi toplayan dizinin 2. sezonunu onaylarken çekimlere başlanan 2. sezonun 2019 yılı sonlarına doğru izleyiciyle buluşması bekleniyor. Yayımlanan 2. sezon Elite fragmanı görüntüleri, dizinin sıkı takipçilerini şimdiden heyecanlandırmış durumda. Öyle ki Elite dizisi yorumları arasında, kullanıcıların dizinin yeni bölümlerine karşı duyduğu heyecan göze çarpıyor. Peki, Elite dizisi konusu nedir?

Elite Dizisi Konusu

Las Encinas İspanya’nın gelecekteki liderlerini yetiştiren bir okuldur. Okulda okuyan öğrenci profili, oldukça zengin ailelerin çocuklarından oluşmaktadır. Yıkılan bir devlet okulundan burs ile Las Encinas’a kabul edilen üç öğrenci, başta bu okula kabul edildikleri için şanslı olduklarını düşünse de ilerleyen günlerde yaşayacakları olaylar karşısında bu düşüncelerinden vazgeçecektir. Sınıf çatışması dizide işlenen konunun merkezini oluştururken olaylar da bu toplum problemin çevresinde gelişir.

Elite Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Elite karakterleri oyuncuları, aşağıda yer aldığı gibidir. Her biri kadronun güçlü oyuncularıdır.

Marina (Maria Pedraza)

Marina (Maria Pedraza)
Marina (Maria Pedraza)

Marina, dizinin ana karakterlerinden biridir. Babasının müteahhitliğini yaptığı devlet okulunun çökmesi ile birlikte okuluna gelen üç öğrenciyle arkadaş olmaya çalışır. Bu üç öğrencinin durumuna üzülür. Babasının iş ile ilgili belgelerini tesadüf eseri gören Marina, ucuz malzeme kullanıldığı için devlet okulunun çöktüğünü öğrenir ve bu yüzden babasına karşı oldukça öfkelenir. Zengin sınıf arkadaşlarıyla çok konuşmaz ve onlar gibi değildir. İlk günden göstermiş olduğu yakınlıkla okula yeni gelen Samuel’i kendisine aşık eder. Marina’nın erkek kardeşi Guzman, burslu öğrencilerle konuşmasını istemez.

Dizide Marina karakterini canlandıran Elite oyuncuları arasından Maria Pedraza, 26 Ocak 1996 doğumludur. Oyunculuk eğitimi alan Marina Pedraza’nın ilk rol aldığı yapım, 2017 yılında yayımlanan Amar dizisidir. La Casa de Papel dizisi ile de iyice adından söz ettirmeyi başaran güzel yıldız, oyunculuk hayatına Elite dizisiyle devam etmektedir.

Samuel (Itzan Escamilla)

Samuel (Itzan Escamilla)
Samuel (Itzan Escamilla)

Samuel, okulu yıkılan öğrencilerden biridir. Kendisine verilen bursla Las Encinas okulunda eğitim görmeye başlar. Marina’nın kendisine gösterdiği ilgi ile ona aşık olur. Çekingen ama sakin biridir. Okuldan kalan vaktinde zengin sınıf arkadaşlarının gittiği bir kafede garsonluk yapar. Annesi ve abisi Nano ile yaşayan Samuel, Marina’ya olan aşkından dolayı özellikle Marina’nın erkek kardeşi Guzman tarafından psikolojik baskıya maruz bırakılır. Elite oyuncuları arasında önemli bir yere sahiptir.

Dizide Samuel karakterini canlandıran Itzan Escamilla, 31 Ekim 1998 doğumludur. Dizideki ana karakterlerden biri olan oyuncunun ilk projesi Elite dizisidir.

Nano (Jamie Lorente)

Nano (Jamie Lorente)
Nano (Jamie Lorente)

Nano, Samuel’in abisidir. Hapishaneden şartlı tahliye ile çıkıp bir gün evine döner. Ne vardır ki hapishanede çok borçlanmış ve peşine adamlar düşmüştür. Borçlarını ödemezse başına kötü şeyler gelecek olan Nano’ya Marina yardım eder. Fakat bu yardım Samuel’in abisi olduğu için değil, Marina’nın Nano’ya ilgi duymasından dolayıdır. Nano’nun da Marina’ya karşı hisleri olsa da kardeşi Samuel’in saf duyguları karşısında bunu kardeşine söyleyemez ve Marina ile aralarında yasak bir ilişki doğar.

Dizide Nano karakterini canlandıran Jamie Lorente, 12 Aralık 1991 doğumludur. Yakışıklı oyuncu, daha önce adından söz ettirdiği La Casa de Papel dizisi ile tanınıyor.

Christian (Miguel Herran)

Christian (Miguel Herran)
Christian (Miguel Herran)

Christian, Las Encinas’a burs ile gelen öğrencilerden biridir. Asıl amacı okumak değil aksine zenginlerle arkadaş olup, çevre edinip kısa yoldan zengin ve şan şöhret sahibi olmaktır. Sınıf arkadaşlarından Carla ile yakınlaşan Christian’ı çok büyük bir sürpriz ve yeni bir deneyim beklemektedir. Nano ile yakın arkadaş olan Christian, ona her zaman destek olur.

Dizide Christian karakterini canlandıran Miguel Herran, La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Rio karakteri ile televizyon dünyası ile tanışmıştı. Ardından La Casa de Papel’in Netflix platformu tarafından satın alınmasıyla birlikte şöhreti artan 25 Nisan 1996 doğumlu genç oyuncunun, Nothing in Return filmiyle kazanmış olduğu Goya En İyi Erkek Oyuncu ödülü bulunuyor. Elite oyuncuları arasında belki de en dikkat çekendir.

Nadia (Mina El Hammani)

Nadia (Mina El Hammani)
Nadia (Mina El Hammani)

Filistinli Müslüman bir ailenin kızı olan Elite Nadia karakteri, okula gittiği ilk günden başörtüsü yüzünden tepki görür. Okul müdürünün kendisine yaptığı uyarının ardından artık okulda başörtüsü takmamaya başlar. Diplomat olmak isteyen ve oldukça başarılı bir öğrenci olan Nadia’nın rakibi, Marina’nın erkek kardeşi olan Guzman’ın kız arkadaşı Lu’dur. Bugüne kadar sınıf birincisi olan Lu’yu tahtından eden Nadia, bununla kalmayıp başarısı ve güzelliğiyle Guzman’ın kafasını karıştırır ve Lu bu durumdan iyice öfkelenir.

29 Kasım 1993 doğumlu olan Mina El Hammani, Fas kökenli bir oyuncudur. Elite, oyunculuk kariyerine 2014 yılında başlayan Mina El Hammani’nin dördüncü dizi projesidir.

Guzman (Miguel Bernardeau)

Guzman (Miguel Bernardeau)
Guzman (Miguel Bernardeau)

Elite Guzman karakteri, Marina’nın erkek kardeşidir. Burslu öğrencilere ilk başta hastalıklı gözüyle baksa da en sonunda kendisi de onlardan biri olan Nadia’ya karşı bir şeyler hisseder. Guzman’ın peşini bırakmayan Lu ise Nadia ile Guzman’ın arasını bozmak için her şeyi yapar. Guzman, kardeşi Marina ile çoğu zaman anlaşamıyor gibi gözükse de, onun için her şeyi göze alabilecek özveriye sahiptir.

Dizide Guzman karakterini canlandıran, 12 Aralık 1996 doğumlu olan Miguel Bernardeau’nun ikincisi dizi projesi Elite’dir.

Lu (Danna Paola)

Lu (Danna Paola)
Lu (Danna Paola)

Elite karakterleri arasında en sevilendir. Lu, okulun en havalı kızlarından biridir. Nadia’nın gelmesiyle beraber hem sınıf birinciliğini hem de erkek arkadaşı Guzman’ı kaybeder. Okuldaki herkes burslu öğrencilere alışmaya başlasa da Lu hiçbir zaman onlara tahammül edemez. Herkesin açığını arar ve bu açıklarla şantaj yapmada üstüne yoktur. Kendini dünyanın merkezinde ve her şeyin sahibi olarak görür.

Elite cast kadrosunda yer alan ve dizide Lu karakterini canlandıran Danna Paola, 23 Haziran 1995 Meksika doğumludur. Elite, oyunculuk, modellik ve şarkıcılık yapan Danna Paola’nın ilk dizi projesidir.

Carla (Ester Exposito)

Carla (Ester Exposito)
Carla (Ester Exposito)

Elite Carla karakteri, Lu’nun en yakın arkadaşı olup işçi sınıfına onun kadar tepkili değildir. Christian’ın Carla’ya olan ilgisi ilk bölümlerden itibaren seyirciye verilir. İlkokul döneminden beri arkadaş olan Carla ve Lu ikilisinin babaları da ortak çalışmaktadır. Ancak bu ortaklık, kızları arasındaki arkadaşlığın devam etmesinde çok da etkili olmamıştır.

Dizide Carla karakterini canlandıran, 26 Ocak 2000 doğumlu güzel oyuncu Ester Exposito’nun ilk dizi projesi Elite’dir.

Polo (Alvara Rico)

Polo (Alvara Rico)
Polo (Alvara Rico)

Elite Polo karakteri, Sevgilisi Carla’ya deliler gibi aşıktır ancak burslu öğrencilerden biri olan Christian yüzünden araları bazen açılır. Çoğu zaman en yakın arkadaşı olan Guzman’ın etkisi altında karar verir ve Guzman’ın kuklası gibi davranır. Lezbiyen bir çiftin oğlu olmasından mıdır bilinmez; ilişkide yeni şeyler denemeyi sever.

Dizide Polo karakterini canlandıran Alvara Rico, 13 Ağustos 1996 doğumludur. Alvara Rico, oyunculuk kariyerine 2017 yılında yayımlanan Velvet Collection’da canlandırdığı Nicholas karakteri ile adım atmıştır.

Omar (Omar Ayuso)

Omar (Omar Ayuso)
Omar (Omar Ayuso)

Nadia’nın erkek kardeşidir. Yıkılan okulun öğrencilerinden biridir fakat ona burs verilmemiştir ve öğrenim hayatına uzaktaki bir okulda devam etmektedir. Çoğu zaman ailesi ile ters düşer. Yeni okulunda edindiği arkadaş çevresi onu uyuşturucu ile tanıştırmıştır ve uyuşturucu satarak para kazanır. Müşterilerinden biri de Las Encinas’ta okuyan Marina’dır. Marina ile Samuel’in düzenlediği bir partide tanışır. Omar aynı zamanda Samuel’in yakın arkadaşıdır. Ailesinin yanından ayrılmak istemesinin asıl nedeni cinsel yönelimidir. Bu durumu insanlarla paylaşmaktan çekinir.

Dizide Omar karakterini canlandıran Omar Ayuso, 25 Mart 1998 doğumludur. Elite, genç oyuncunun rol aldığı ilk dizi projesidir.

Ander (Aron Piper)

Ander (Aron Piper)
Ander (Aron Piper)

Ander, Las Encinas okul müdürünün oğludur. Ailesi tarafından hakkında alınan kararları uygulamak zorunda kalan Ander’in kendi fikirlerinin ebeveynleri için bir önemi yoktur. Çocukluğundan beri babasının zoruyla tenisle uğraşır. Christian’ı bir durum sebebiyle korurken onunla yakın arkadaş olur ve Omar ile tanışır. Başta Omar’dan sadece uyuşturucu alsa da sonrasında bir uygulama sayesinde birbirlerini bulup sevgili olurlar. Ander de cinsel yönelimini kimseyle paylaşmaz.

29 Mart 1997 doğumlu olan Aron Piper, Almanya vatandaşıdır. Genç oyuncunun ilk film projesi 15 Anos y Un Dia olup, Elite ise ilk dizi projesidir.

Elite Dizisi Detay

Yapım yılı: 2018

Tür: Gençlik, dram

Elite IMDb puanı: 7,5

Bölüm süresi: 60 dakika

Özel okul öğrencisi gençlerin hikayesinin işlendiği benzer bir yapım için: Harika Bir Gençlik Dizisi: Baby Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *