2015 Yılının En İyi Yerli Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sadece 2015 yılında 50’nin üzerinde Türk dizisi yeni bir başlangıç yapmıştı.Ancak reytingler sebebiyle bu dizilerin çoğu ya yaz dizisi oldu yada üç beş bölüm yayınlanıp rafa kaldırıldı.Biraz konuyu dağıttık ancak Türkiye deki dizi sektörünün zorluğundan bahsetmek adına 2015 yılı ile ilgili bazı sayılardan bahsetmek zorunda hissettik kendimizi.Evet konumuz 2015 yılında başlayan Türk dizileri değil.Konumuz 2015 yılının en başarılı yani en iyi televizyon dizileri.Liste Film olarak bu listeyi hazırlarken büyük katılımlı anketler, forumlardaki tartışmalar, reytingler, google da dizi hakkında yapılan aramalar ve dizilerin internetten izlenme sayıları gibi bir çok parametre göz önüne alınmıştır.Yani kısaca 2015 yılının en iyi yerli dizileri listesini biz şu diziyi birinci sıraya alalım edası ile hazırlamadı.Listemizde 16 adet yerli dizi yer almaktadır.Bu dizilerin bazıları halen devam etmekte bazıları ise 2015 yılında final yapmış televizyon dizileridir. Sizlerde isterseniz Facebook YORUM kısmını, isterseniz de sitemize ait YORUM kısmını kullanarak 2015 yılının en sevdiğiniz Türk dizisini bizlerle paylaşabilirsiniz.

En İyi Yerli Diziler – 2015 Yılı

 

16. O Hayat Benim – 16 Şubat 2014 / Devam

O Hayat Benim
2014 yılında yayın hayatına başlayan aşk ve dram türündeki O Hayat Benim dizisi listemize 16. sıradan girmiş bulunmakta.Yönetmenliğini Hamdi Alkan’ı üstlendiği dizi Fox TV ekranlarında yayınlanmaktadır. Keremcem, Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray, Sinan Albayrak, Ahu Sungur, Oya Başar, İclal Aydın, Zerrin Sümer ve Süleyman Atanısev gibi oyuncuların rol aldığı dizi 65 bölümü devirmiş daha da uzun bir süre devam edecek edasındaki bir yapımdır.

15. Karadayı – 8 Ekim 2012 / 15 Haziran 2015

Karadayı
Ay Yapım tarafından yapılan efsanevi dizi Karadayı 2012 yılında ATV kanalında başlayıp 115 bölüm sonra 15 haziran 2015 yılında sona eren güzel bir yapımdır.Aksiyon ve dram türündeki dizide Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı ve Melike İpek Yalova gibi oyuncular yer almıştır.

14. Karagül – 29 Mart 2013 / Devam

Karagül
Aşk, Dram, Macera türlerini içinde barındıran Fox Tv’nin dizisi Karagül’ün yönetmeni Murat Saraçoğlu dur.Yayınlandığı ilk günler az reytingler ile başlayan dizi zaman içinde %17 reytinglere kadar çıkmıştır.Karagül dizisi şu anda toplam 40 ülkede yayınlanmakta ve bu sayı her geçen günde artmaktadır. Ece Uslu,Saruhan Hünel ,Mesut Akusta, Hilal Altınbilek ve Şerif Sezer’in rol aldığı dizi Avşar Film tarafından yapılmaktadır.

13. Kurtlar Vadisi Pusu – 19 Nisan 2007 – Devam

Kurtlar Vadisi Pusu
Kurtlar Vadisi 2003 yılında başlamış 2005 yılına kadar devam etmiştir.2007 yılında Kurtlar Vadisi Terör olarak ekranlara gelen dizi 2007 yılından günümüze kadarda Kurtlar Vadisi Pusu olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu güne kadar çok fazla kanal değiştiren bazen yasaklanan bazen ise reyting rekorları kıran bir dizidir.Dizi 2014 yılı itibari ile kanal D ye geçmiştir.Pana Film tarafından yapılan dizide Necati Şaşmaz, Defne Samyeli, Cahit Kayaoğlu, Ertan Saban ve Erhan Ufak gibi oyuncular rol almaktadır.

12. Paramparça – 1 Aralık 2014 / Devam

Paramparça
Star TV’de yayınlanan dizi dram ve aile türünde bir yapımdır.Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Leyla Tanlar, Alina Boz ve Burak Tozkoparan gibi oyuncuların rol aldığı dizi güzel reytingler alarak devam etmektedir.

11. Ulan İstanbul – 23 Haziran 2014 / 23 Mart 2015

Ulan İstanbul
D Production tarafından yapılan komedi, macera ve aksiyon türündeki dizinin yönetmenliğini Murat Onbul üstlenmiştir.Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil,Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun ve Salih Bademci gibi oyuncuların rol aldığı dizi 34. bölümünden sonra reyting alamadığı gerekçesiyle İnternet ten yayına devam etmiştir.İnternet ten ücretli izlenmesi planlanan dizi istenilen başarıyı yakalayamamış ve 39. bölümüyle İnternet ekranlarına da veda etmiştir.Aslında güzel bir yapım olan Ulan İstanbul dizisi çok fazla sayıda hayranı olmasına rağmen reyting alamayıp ekranlara veda eden güzel bir yapımdır.

10. Kara Para Aşk – 12 Mart 2014 / 15 Temmuz 2015

Kara Para Aşk
Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Erkan Can, İlkin Tüfekçi, Damla Colbay ve Saygın Soysal gibi oyuncuların rol aldığı Ay Yapım imzalı dizinin yönetmeni de Ahmet Katıksız dır.ATV ekranlarında yayınlanan dizi 2 sezon sürmüştür.Kara Para Aşk dizisi 15 Temmuz 2015 tarihinde 54. bölümüyle ekranlara veda etmiştir.

9. Kardeş Payı – 13 Şubat 2014 / 30 Nisan 2015

Kardeş Payı (1)
Selçuk Aydemir’in yönetmen koltuğuna oturduğu ve NTC Medya tarafından yapımı üstlenen Aile, Komedi ve Bilim Kurgu türündeki efsanevi dizi çok kısa sürmüştür.Kardeş Payı dizisi İnternet de ve sosyal medya tam anlamıyla fenomen olan bir dizidir.Gönül isterdi ki karakterlerin çok iyi kurgulandığı dizinin uzun yıllar devamı gelsin.Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Şinasi Yurtsever, Ayşe Kökçü ve Ali İhsan Varol gibi oyuncuların rol aldığı dizi 35. bölümü ile 30 Nisan 2015 tarihinde ekranlara veda etmiştir.

8. Diriliş Ertuğrul – 10 Aralık 2014 / Devam

Diriliş Ertuğrul
Tekden Film tarafından yapılan dizinin yönetmenliğini Metin Günay üstlenmektedir.Senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın kaleme aldığı Diriliş: Ertuğrul dizisi TRT 1 ekranlarında başarılı bir şekilde yayın hayatına devam etmektedir. Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Didem Balçın, Osman Soykut ve Mehmet Çevik gibi oyuncuların rol aldığı dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü de alan bir yapımdır.Tarihi, Aksiyon dizisi Diriliş: Ertuğrul 13. yüzyılı da güzel bir şekilde anlatan bir dizidir.

7. Aşk Yeniden – 10 Şubat 2015 – Devam

Aşk Yeniden
Başrollerini Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı Romantik Komedi türündeki film Fox tv tarafından yayınlanmaktadır.Süreç Film tarafından yapılan dizi yayın hayatına reyting birincisi olarak giriş yapmış ve izleyiciler tarafından çok sevilmiştir.

6. Kiraz Mevsimi – 4 Temmuz 2014 / 28 Kasım 2015

Kiraz Mevsimi (1) (1)
2014 yılında yayın hayatına başlayan Süreç Film tarafından yapılan Kiraz Mevsimi dizisi Fox Tv’nin en iyi dizilerinden birisidir.Aşk, romantik komedi ve gençlik türündeki dizide Özge Gürel, Serkan Çayoğlu, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya, Fatma Toptaş ve Ayşegül Ünsal gibi oyuncular yer almıştır.Dizi bir dönem sürekli reyting birincisi olmasının yanı sıra yine bir dönem Google da en fazla aranan dizide olmuştur.Özellikle dizinin oyuncularının diziden sonra büyük fanları oluşmuştur.

5. Medcezir – 13 Eylül 2013 / 12 Haziran 2015

Medcezir
The O.C dizisinin Türkiye uyarlaması olan gençli ve dram türündeki Medcezir dizisi oldukça başarılı bir yapımdır.Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez ve Defne Kayalar gibi oyuncuların rol aldığı Star Tv ekranlarında yayınlanan Medcezir dizisi Türkiye hariç 9 ülkede de yayınlanmıştır.

4. Poyraz Karayel – 7 Ocak 2015 / Devam

Poyraz Karayel
Limon Film tarafından yapılan dizinin yapımcılığını Hayri Aslan senaryosunu ise Ethem Özışık ve Ertan Kurtulan üstlenmiştir.Polisiye, aşk, dram ve komedi türündeki dizide İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Özkan Uğur ve İdil Fırat rol almıştır.

3. Kırgın Çiçekler – 29 Haziran 2015 / Devam

Kırgın Çiçekler
Dram ve gençlik türündeki dizi 2015 yılında Atv de yayınlanmaya başlamıştır.Yönetmenliğini Serkan Birinci’nin üstlendiği dizinin yapım şirketi NTC Medya dır.Kırgın Çiçekler dizisinde İpek Karapınar, Özgür Çevik, Cansu Fırıncı, Nil Keser, Biran Damla Yılmaz ve Derya Artemel gibi oyuncular rol almaktadır.

2. Güneşin Kızları – 18 Haziran 2015 / Devam

Güneşin Kızları
Dram ve gençlik türündeki Güneşin Kızları dizisinin yapım şirketi Süreç Filmcilik dir.Senaryosunu Deniz Dargı ve Cenk Boğatur’un kaleme aldığı dizinin yönetmeni Sadullah Celen dir.Dizide Emre Kınay, Evrim Alasya, Burcu Özberk, Hande Erçel ve Tolga Sarıtaş rol almıştır.

1. Kiralık Aşk – 19 Haziran 2015 / Devam

Kiralık Aşk
2015 Yılının En İyi Yerli Dizisi romantik komedi türündeki Kiralık Aşk Dizisi oldu.Senaryosu ve oyuncularının sempatiklikleri ile konuşulan Star Tv ekranlarında yayınlanan Kiralık Aşk dizisi 2015 yılının en iyi dizisidir diyebiliriz. Dizide Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Nergis Kumbasar ve Levent Ülgen rol almıştır.

5 comments on "2015 Yılının En İyi Yerli Dizileri"

 1. Selim says:

  Kardeş Payı Bir numara olmalıydı bence

 2. Sevim says:

  Kiraz mevsimi en iyi dizi olmalıydı.Özge abla özledik seni..

 3. Murad says:

  fena degil

 4. Murad Sevinc ASK ♡♥ says:

  Günəşin kizlari en iyisi

 5. Murad Sevinc ASK ♡♥ says:

  iste bu gercek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *