Gossip Girl Karakterleri, Konusu, Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Gossip Girl Karakterleri, Konusu, Oyuncuları – 2007 ve 2012 yılları arasında yayımlanan Gossip Girl’ün hayatımızdan ayrılmasından bu yana geçen yıllara rağmen dizi hala konuşulmaya devam ediyor. Ekrana geldiği dönemin en popüler dizilerinden biri olarak anılan Gossip Girl’ün IMDb puanı ise 7,4. Cecily Von Ziegesar’ın aynı adlı kitap serisinden uyarlama olan Gossip Girl için Amerikan gençlik drama dizisi tanımı yapılabilir. Josh Schwartz ve Stephanie Savage tarafından yaratılan dizi, 19 Eylül 2007’de The CW’de yayımlanmaya başladı. Gossip Girl Türkiye’de ise ilk olarak Eylül 2008’de CNBC-e’de ekrana geldi. Peki, Gossip Girl konusu nedir?

Yayımlandığı beş yıl boyunca dizi karakterlerinin her yaptıkları olay oldu. Kıyafetleri, aksesuarları, saç stilleri, hatta arkadaşlıkları bile trend olmayı başardı. Hatta o dönemlerde modayı yakından takip etmek için Gossip Girl izlemek yeterliydi. Stil önerilerinin başında Gossip Girl kızları geliyordu. Gossip Girl’ün bir diğer güçlü noktası da yarattığı entrika dolu dünyanın izleyiciyi ekran başından ayrılamayacak kadar etkilemesiydi. Dizi, her bölüm sonunda acaba bir sonraki bölümde ne olacak diyerek takip edilen, karakterlerin izleyicileri sürekli şaşırttığı, entrikaların hiç bitmediği bir dünya yaratmıştı. Gossip Girl konusu da oldukça başarıldıır.

Gossip Girl oyuncuları sayesinde birçok yönü ile tekrar tekrar izlenebilecek diziler arasında yer alıyor. Öyle ki Gossip Girl; Sex and the City’den sonra televizyon dünyasına şekil veren dizilerin başında geliyor. Genç kızların ve erkeklerin bir numaralı dizisi olarak adlandırılıyor. Hatta dizi sadece gençlerin değil orta yaş kesimin ilgisini de çekerek oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olmasıyla da fark yaratıyor. Dizideki karakterlerin kıyafetlerinin ve tarzlarının modası geçmiş olsa da entrikaların modası hiç geçmeyecek. Eğer şimdiye kadar izlemediyseniz ve dizi hakkındaki kilit bilgiler bir şekilde kulağınıza gelmediyse Gossip Girl ve muhteşem karakterleri ile mutlaka tanışmalısınız.

Gossip Girl Konusu

Gossip Girl Konusu
Gossip Girl Konusu

Esasında Gossip Girl konusu bir dedikodu blogunun adı. Bu blogda, Manhattan sosyetesindeki gençlerin hayatında neler olduğu ile ilgili her şey ama “her şey” paylaşılıyor. Bu blogu yöneten kişi veya kişiler ise tamamen sır. Her bölümün başında Gossip Girl, kim olduğunu asla öğrenemeyeceğimizi söylese de, “Gossip Girl kim?” sorusunun cevabını final bölümünde şaşırtıcı bir şekilde öğreniyoruz. Aynı zamanda dizi boyunca “Gossip Girl Georgina Kim” sorusu da sıklıkla sorulmakta.

Gossip Girl’ün kim olduğu bilinmiyor fakat onun bu kadar bilgiye tek başına ulaşmadığını biliyoruz. Blogu yöneten kişi veya kişiler dışında blog birçok haber kaynağına sahip. Bu kaynakların en başında da Manhattan sosyetesinin kendisi geliyor. Birbirlerinin ayağını kaydırmak ve bildikleri sırları herkese duyurmak isteyenler Gossip Girl’e bilgi sızdırıyorlar. Bazen kendileri ile ilgili kendilerinin bile bilmedikleri birçok haber de Gossip Girl blogunda yerini alıyor. Gossip Girl Karakterleri bakımından da oldukça zengin bir yapıdadır.

Manhattan sosyetesi Gossip Girl’den nefret ediyor gibi gözükse de aslında onu kullanmaktan ve takip etmekten büyük zevk alıyorlar. Çünkü sosyetede olmak demek bağış geceleri, özel etkinlikler, partiler, doğum günleri ve daha fazlasına katılmak demek. Bu kadar hareketli bir hayat söz konusu olduğunda da skandallardan ve entrikalardan uzak durmak mümkün olmuyor. Gossip Girl de bu işin en eğlenceli bölümlerinden birini oluşturuyor. Gossip Girl entrikalarla dolu konusu ve Gossip Girl Karakterleri ile izleyicisini etkilemeyi başarıyor.

Gossip Girl Ne Demek?

Gossip Girl’ün Türkçesi “Dedikoducu Kız” demektir.

Gossip Girl Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Gossip Girl entrikalarla dolu senaryosu dışında oyuncuları ile de büyük beğeni topladı. Gossip Girl oyuncuları ve karakterlerinin çoğu bu dizi sayesinde isimlerini duyurmayı başardı. Dizinin final bölümünden sonra da oyuncu kadrosu başarılı projelerde kendilerine yer buldu. Halen oyuncuların çoğu, dizinin final bölümünün üzerinden yedi yıl geçmesine ve başka birçok projede yer almalarına rağmen dizideki karakterleri ile hatırlanıyorlar.

Dizi boyunca her anlarına tanık olduğumuz karakterler birçok şekilde izleyicilerin hayatlarına dokunmayı başarıyor. Gossip Girl Karakterleri de diziyi oldukça başarılı yapmakta.

Serena van der Woodsen (Blake Lively)

Gossip Girl konusu
Gossip Girl konusu

Serena, gossip girl oyuncuları ana karakterlerinden biri. Dizi Serena’nın şehre dönmesi ile başlıyor. Bir yıl önce kimseye haber vermeden gittiği yatılı okuldan yine habersiz bir şekilde dönen Serena, döndükten kısa bir süre sonra gittiğinden beri çok şeyin değiştiğini fark eder. En iyi arkadaşı Blair Waldorf bile dönüşünden pek memnun gözükmez. Serena ailesinin gücü ve güzelliği ile sosyetenin aranan kişilerinden olması sebebiyle Gossip Girl’ün en önemli haber konularından biri olur. Sosyetedeki gençlerden farklı olarak Serena’nın hayatı, bu entrika dolu dünyadan uzakta kalma mücadelesi ile geçiyor.

Gossip Girl Serana karakterini Blake Lively canlandırıyor. 1987 doğumlu oyuncu kariyerine on yaşında babasının yönetmenliğini yaptığı Sandman filmi ile başladı. 2006 yılında Jonah Hill ve Justin Long ile beraber “Çılgınlar Sınıfı” filminde başrol oynadı. Blake Lively’nin tanındığı asıl yapım Gossip Girl oldu. Ryan Reynolds ile evli olan oyuncunun bu evlilikten iki çocuğu var. Gossip Girl Karakterleri arasında da ününe ün katmıştır.

Gossip Girl Karakterleri: Blair Waldorf (Leighton Meester)

Gossip Girl Blair, Gossip Girl Karakterleri arasında tam bir sosyete kızı. Serena’nın aksine sosyetede yer almanın gerekliliklerini bilen ve harfiyen uygulamaktan zevk alan bir karakter. Blair’in ortalığı karıştıran hamlelerinin asıl nedeni ise Serena’nın gölgesinde kaldığını hissetmesinden kaynaklanıyor. Serena gittiğinde onun konumuna geçtiği için de dönüşüne pek sevinmiyor. Blair’in anne ve babasının boşanmış olması da onun hırçınlaşmasını tetikliyor. Dizi boyunca zaman zaman naif yönlerine tanık olsak da Blair aslında kendisini ön plana çıkarmak için her şeyi yapabilecek bir karaktere sahip. Gossip Girl Konusu içerisinde de önemli bir yere sahiptir.

Blair karakterini hayat veren Leighton Meester, 1986 Teksas doğumlu. Leighton Meester, kariyeri dışında hayat hikayesi ile de birçok kez medyanın gündemine geldi. Ailesinin uyuşturucu kaçakçısı olmasına ve hapishanede doğmasına rağmen kendi ayakları üzerinde durarak başarılı bir kariyere sahip olması hep takdir edildi.

Güzel yıldız, reklam filmleri ile başladığı kariyerine 2007 yılında Gossip Girl’de yer alarak devam etti. Blair Waldorf karakteri ile Teen Choice Award’da iki kez ”En İyi Kadın Dizi Oyuncusu” ödülünü kazandı. Gossip Girl ile çıkış yapan Leighton Meester, 2011’de başrolünde oynadığı The Roommate filmiyle de övgüleri topladı. Oyunculuğun yanı sıra müzik kariyeri de olan Leighton Meester’ın iki şarkısı ve farklı sanatçılarla düetleri bulunuyor.

Daniel “Dan” Humphrey (Penn Badgley)

Gossip Girl konusu
Gossip Girl konusu

Gossip Girl Dan, dizinin zengin olmayan ve okulda burslu okuyan tek karakteri. Bu yüzden sosyete hayatından uzakta, kız kardeşi ve babası ile Brooklyn’de yaşıyor. Dan her ne kadar sosyeteden uzak dursa da okul arkadaşlarının hepsi yüksek sosyeteye mensup kişiler olduğu için o da bir şekilde bu skandallara dahil oluyor. Bir süre sonra Nate Archibald, Blair Waldorf ve Chuck Bass ile iyi arkadaş oluyor ama arkadaşlık ilişkileri öyle sakin geçmiyor. Dan çok zeki ve esprili bir karaktere sahip, aynı zamanda da yazar ve şair.

Gossip Girl Karakterleri Dan’i canlandıran Penn Badgley, 1 Kasım 1986 Baltimore doğumlu. 11 yaşındayken oyunculuk kariyerine devam edebilmek için annesi ile Los Angeles’a taşınan ünlü oyuncu, 2000 yılında The Young and the Restless dizisinde Phillip Chancellor IV rolünde yer aldı. 2006 yılında ise John Tucker Must Die filminde oynadı. O da dizinin diğer oyuncuları gibi asıl çıkışını 2007 – 2012 yılları arasında Gossip Girl dizisi ile yaptı. Şimdilerde yine bir Netflix dizisi olan You’da oynuyor. Gossip Girl çekimleri sırasında Blake Lively ile ilişki yaşayan Penn Badgley, Şubat 2017’de Domino Kirke ile evlendi. Gossip Girl Karakterleri arasında da en dikkat çekenlerden birisidir.

Charles “Chuck Bass” Bartholomew (Ed Westwick)

Gossip Girl Karakterleri Chuck’ı ilk bakışta zengin züppe olarak tanımlayabiliriz ama karakterin derinliklerine indikçe aslında dizinin en sevdiğimiz karakterlerinden biri oluyor. Umursamaz, rahat tavırları ve yakışıklılığı ile birçok izleyicinin kalbini kazanıyor. Chuck milyarder bir babanın tek oğlu, annesi Chuck’ın doğumu sırasında hayatını kaybediyor. Chuck, babası ile ilişkisinde sürekli problemler yaşıyor. Babası gibi başarılı olmak ve onun takdirini kazanmak için büyük çaba gösteriyor. Dizi boyunca çocukluklarından beri arkadaş oldukları Blair ile bir dargın bir barışık ilişkilerini yürütüyorlar. Chuck’ın en yakın arkadaşı ise Nate.

Chuck rolündeki Ed Westwick, 1987 Londra doğumlu. Altı yaşından itibaren müzik derslerine başlayan Ed Westwick, yine küçük yaşlarda hafta sonları tiyatro okuluna gitti. Üniversitede işletme, hukuk ve iletişim alanlarında öğrenim gördükten sonra Londra’daki Ulusal Gençlik Tiyatrosu’na katıldı. Şimdiye kadarki kariyerinin en önemli işi Gossip Girl oldu. Gossip Girl Karakterleri arasında oldukça başarılıdır.

Nathaniel “Nate” Archibald (Christopher Chace Crawford)

Gossip Girl konusu
Gossip Girl konusu

Gossip Girl Karakterleri Nate, sosyetenin altın çocuğu ve en gözde erkeği. Sahip olduğu gücü ve zenginliği kızları etkilemek için kullanmaktan çekinmiyor. Dizi boyunca Nate’in çapkınlıklarına ve bir türlü başarılı olamadığı romantik ilişkilerine tanık oluyoruz. Chuck ve Nate uzun zamandır yakın arkadaşlar. Nate’in babası başarılı bir iş adamı ve eski donanma kaptanı.

Gossip Girl Karakterleri arasından Nate’i canlandıran Christopher Chace Crawford, 1985 Amerika doğumlu. Pepperdine Üniversitesi’nde Pazarlama okurken eğitimini yarıda bırakarak oyunculuk kariyerine odaklandı. 2006 yılında korku-gerilim filmi The Covenant’ta yer aldı. Mart 2007’de ise Gossip Girl’de Nate Archibald olarak asıl kariyerine başladı. 2011 yılında Jane Fonda ve Catherine Keener ile birlikte Peace, Love & Misunderstanding filminde oynadı. 2012 yılında Kirk Jones’un yönetmenliğini yaptığı What to Expect When You’re Expecting filminde Cameron Diaz ve Jennifer Lopez ile birlikte rol aldı. Chace Crawford, 2019 yılında ise The Boys dizisinde The Deep olarak yer almaya başladı.

Jennifer “Jenny” Humphrey (Taylor Michel Momsen)

Gossip Girl Karakterleri Jenny, Dan’in kız kardeşi. Jenny ailesi ile birlikte yeni girdikleri bu zengin ve eğlenceli hayattan çok etkileniyor. En büyük amacı Blair’in dikkatini çekebilmek. Blair ile arkadaş olabilmek ve onun takdirini kazanmak için çaba gösteriyor. Hatta bu uğurda yaptıkları yüzünden abisi ve babası ile sık sık karşı karşıya geliyor. Sanatçı bir aileden gelen Jenny’nin de çizim yeteceği oldukça kuvvetli. Gossip Girl konusunda da yeri oldukça önemlidir.

Gossip Girl Karakterlerinden Jenny’i canlandıran Taylor Michel Momsen, 1993 Amerika doğumlu. Taylor Momsen ilk rolünü 3 yaşında oynamasına rağmen o da Gossip Girl ile tanınan oyunculardan. 2000 yılında “How the Grinch Stole Christmas”, 2002 yılında We Were Soldiers ve Hansel & Gretel projelerinde yer aldı. Oyunculuk kariyeri devam ederken müzik kariyerine de başlayıp kurucusu olduğu The Pretty Reckless adlı grubun solistliğini yapmaya başladı.

Vanessa Abrams (Jessica Karen Szohr)

Gossip Girl Karakterleri Vanessa, aslında Manhattan sosyetesinin içerisinde yer almıyor. Kısa bir süre önce kız kardeşi Ruby ile birlikte Brooklyn’e taşınıyor. Uzun yıllardır Dan’in arkadaşı ve eski sevgilisi olması sebebi ile de sosyetedeki karakterlerle bir şekilde yolları kesişiyor. Dan ile ilişkileri bitmiş olsa da içten içe onu özlüyor ve sosyeteye dahil olmak için mücadele veriyor. Ayrıca Vanessa’nın fotoğrafçılık konusunda özel bir yeteneği var.

Vanessa rolündeki Jessica Karen Szohr, 1985 Amerika doğumlu. Kariyerine 2003 yılında My Wife and Kids ile başladıktan sonra birçok TV dizisinde yer alan güzel oyuncu, yine Gossip Girl ile şöhreti yakalayan oyunculardan. Gossip Girl ile gelen şöhretin ardından Piranha 3D (2010), I Don’t Know How She Does It (2011), The Internship (2013) ve Ted 2 (2015) filmlerinde yer aldı. 2019 yılında da bilim kurgu dizisi The Orville’in ikinci sezon oyuncu kadrosuna katıldı. Gossip Girl Karakterleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Eric van der Woodsen (Connor Paolo)

Gossip Girl Eric van der Woodsen, Serena’nın kardeşi. Eric dizi başladığında çeşitli psikolojik sebeplerden dolayı bir klinikte kalıyor. Eric için Serena’nın ailesinde en değer verdiği kişi diyebiliriz. Eric’in hikayesi, daha çok ailesi ile ilişkileri ve Jenny Humphrey ile olan dostluğu üzerinden anlatılıyor. Diğer karakterlerin aksine olaylardan uzak durmaya çalışan Eric, daha çok cinsel yönelimi ile dizide yer buluyor. Gossip Girl Karakterleri arasında en genç yeteneklerden de birisidir. Gossip Girl konusunda önemli yere sahiptir.

Eric karakterini oynayan Connor Paolo, 1990 New York doğumlu. Connor Paolo oyunculuk kariyerine 9 yaşındayken ilk televizyon dizisi olan All My Children ile başladı. 2004 yılında Alexander filminde Genç Alexander olarak rol aldı. 2006 yılında profesyonel sahne sanatları okuluna katıldı. Gossip Girl’deki rolü sıçrama yapmasını sağlamasa da kariyerinde önemli bir yere sahip. 2017 yılında yayımlanmaya başlayan TV dizisi Electric Dreams son yer aldığı proje. Gossip Girl Karakterleri arasında da başarılı bir isimdir.

Lily van der Woodsen (Kelly Rutherford)

Gossip Girl Karakterleri Lily, Serena ve Eric’in annesi. Kızı Serena gibi Lily de kendi yaş grubu içerisinde en popüler karakter. Kabarık aşk hayatı ile de sosyetenin içerisinde kendinden söz ettiriyor. Kızı Serena da bu karışık aşk hayatından etkilenenlerin başında geliyor. Hem ailesinden hem de eski eşlerinden gelen zenginlik, istediklerini rahatça elde etmesini sağlıyor.

Gossip Girl Lily karakterini canlandıran Kelly Rutherford, 1968 Amerika doğumlu. Kelly Rutherford, kariyerine birçok önemli iş sığdırmış tecrübeli bir oyuncu. Ülkemizde Hayat Ağacı dizisindeki rolü ile tanınsa da dünyadaki ününü pekiştiren yapım Gossip Girl’dü.

Rufus Humphrey (Matthew Settle)

Gossip Girl Karakterleri
Gossip Girl Karakterleri

Rufus, Dan ve Jenny’nin babası. Genç yaşta baba olan Rufus’un gençlerle yarışan bir görünümü var. Gençliğinde müzisyen olan Rufus, dizinin başında sanat galeri işletiyor. Düşük bir gelire sahip olsa da çocukları için iyi bir gelecek hazırlamak ve onları iyi yetiştirmek için oldukça çaba sarf ediyor. Brooklyn’e taşınmasının ardından Lily ile karşılaşıyor ve bazı sebeplerden dolayı bu olay onu derinden etkiliyor.

Rufus rolündeki Matthew Settle, 17 Eylül 1969 doğumlu, Amerikalı aktör. HBO’nun mini dizilerinden biri olan Band of Brothers ve Gossip Girl dizileri ile tanınıyor. Gossip Girl Karakterleri arasında oldukça başarılıdır.

Georgina Sparks (Michelle Trachtenberg)

Gossip Girl konusu
Gossip Girl konusu

Gossip Girl Karakterleri arasında en komik ve en sevileni. Dizi boyunca birçok kez Blair ile anlaşamadıklarına şahit oluyoruz. Georgina aynı zamanda Serena’nın neden habersizce yatılı okula gittiğini de bilen tek kişi. Georgina dizide ana karakterler kadar yer almasa da dahil olduğun sahnelerde dizinin tansiyonunu yükseltmeyi başarıyor.

Georgina karakterini 1985 New York doğumlu Michelle Trachtenberg canlandırıyor. EuroTrip, Dawn Summers, Buffy the Vampire Slayer yer aldığı yapımlar arasında. Michelle Trachtenberg de 2008 – 2012 yılları arasında Gossip Girl dizisi ile popülerlik kazandı.

Dorota Kishlovsky (Zuzanna Szadkowski)

Dorota Kishlovsky, Gossip Girl dizisinde Blair Waldorf’un sevimli, sempatik ve zaman zaman da garip davranışlar sergileyen hizmetçisi. Blair’in hizmetçisi olmasına rağmen, Blair’e tavsiye ve rehberlik etmede de oldukça başarılı. Hatta Blair’in planlarını ve sırlarını anlatmak için güvenebileceği tek kişi de o çünkü Dorota, Blair’e tamamen sadık ve koruyucu. Gossip Girl Karakterleri arasında en sevilendir diyebiliriz.

Gossip Girl konusunda Dorota’yı canlandıran Zuzanna Szadkowski, 1978 Polonya doğumlu. Polonyalı – Amerikalı aktris, Gossip Girl’deki Dorota Kishlovsky rolüyle tanındı. Szadkowski ayrıca Law & Order: Criminal Intent ve The Guiding Light yapımlarında yer aldı.

Gossip Girl Karakterleri: Eleanor Waldorf (Margaret Colin)

Gossip Girl konusu
Gossip Girl konusu

Eleanor, Blair ve Tyler Waldorf’un annesi. Harold Waldorf’tan boşandıktan sonra, Cyrus Rose yeniden evlendi ve kızları Yale dünyaya geldi. Blair ile çalkantılı bir anne kız ilişkileri var. Sık sık gerginlik yaşıyorlar ama Eleanor anlayışlı ve açık fikirli bir ebeveyn olmak için oldukça çaba sarf ediyor. Eleanor, kızının aksine mükemmellik ile takıntısı olmayan bir anne olarak karşımıza çıkıyor.

Gossip Girl Karakterleri arasında Eleanor rolündeki Margaret Colin, 26 Mayıs 1958 doğumlu Amerikalı bir aktris. Oynadığı As the World Turns’taki Margo Hughes ve Gossip Girl’deki Eleanor Waldorf rolleri ile tanınıyor.

Ivy Dickens (Kaylee DeFer)

Diziye 4. sezonunda katılan Ivy Carol Rodos tarafından işe alındı. Ivy fakir bir evden ve aileden geldiği için, Yukarı Doğu Yakası’nda gördüğü hayat ona oldukça ilgi çekici geldi. Burada kendisine yer edinmek için o da çeşitli entrikalara karışarak dizideki kötü karakterlerden biri olarak yerini aldı. Gossip Girl Karakterleri arasında da oldukça başarılıdır.

Ivy karakterini canlandıran Kaylee DeFer, 1986 yılında Tucson, Arizona’da doğdu. 2003 yılında oyunculuk kariyerine devam etmek için Los Angeles’a taşındı. Kaylee DeFer kariyerine 2004 yılında yer aldığı Nickelodeon sitkomlarından biri olan Drake & Joshte dizisinde oynadığı başrol ile başladı. Bu rolden önce birçok dizide konuk oyuncu olarak yer almıştı. 2011 – 2012 yıllarında da Gossip Girl’ün hem dördüncü hem de beşinci sezonlarında tekrarlayan bir rolde yer aldı.

Gossip Girl Karakterleri: Bart Bass (Robert John Burke)

Bart Bass, Chuck Bass’in babası. Ayrıca Yukarı Doğu Yakası’nın zengin ve güçlü iş insanlarından biri. Bass ailesi sosyete içerisinde en çok tanınan ailelerden biri. Bart, oğlu ile sağlıklı bir ilişki kuramamış bir baba ve aynı zamanda da duygularını ifade edemeyen bir karaktere sahip. Gossip Girl Karakterleri başarılı bir karakterdir.

Gossip Girl konusunda Bart karakterini canlandıran Robert John Burke, 12 Eylül 1960’ta Washington doğumlu. Ünlü aktör, RoboCop 3 (1993), Confessions of a Dangerous Mind (2002) ve Tombstone (1993) filmleri ile tanınıyor.

Gossip Girl Dizisi Detay

Yapım Yılı: 2007-2012

Tür: Dram, romantik

Ülke: ABD

Yapımcı ve Yönetmen: Stephanie Savage, Josh Schwartz

Kanal: The CW

Süre: 42 dakika

Gossip Girl Karakterleri: Blake Lively, Leighton Meester,Penn Badgley, Chace, Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Jessica Szohr, Zuzanna Szadkowski, Connor Paolo, Kaylee DeFer, Margaret Colin, Amanda Setton, Nicole Fiscella, Michelle Trachtenberg, Robert John Burke, Nan Zhang, Hugo Becker, Yin Chang, Alice Callahan, David Call, Desmond Harrington, Hilary Duff, Katie Cassidy, William Baldwin, Tika Sumpter, James Naughton, Caroline Lagerfelt, Francie Swift, Aaron Tveit, Sheila Kelley, Michael Boatman, John Shea, Laura Harring.

Gossip Girl Dizisi Kaç Sezon?

Gossip Girl hayranlarına Gossip Girl dizisi kaç bölüm? diye sorarsanız onlar için bu soruların cevabı kesinlikle “keşke sonsuz olsaydı” olacaktır. Dizinin finalinden sonra hayranları büyük bir üzüntü yaşasa da buna engel olmaları mümkün olmadı. Gossip Girl’ün geri döneceğine dair haberler de düzenli olarak birçok mecrada yer almaya devam etti. Hatta bu konu ile ilgili oyuncuları ile röportajlar bile yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Bazıları kesinlikle dizinin yeni versiyonlarında yer almayacağını söylese de bu konuda çok heyecanlı olanlar da oldukça fazla. Gossip Girl Karakterleri de dizi sayesinde ünlenmiştir.

Gossip Girl, 2007 – 2012 yılları arasında tam 6 sezon boyunca ekrana geldi, bu 6 sezona birçok entrika, dram ve romantik anı sığdırmayı başardı. 6 sezon içerisinde de 121 bölüm yer aldı. Her sezon farklı sayılarda bölümler ekrana taşındı. Bölüm isimlerinin ne olacağı da ayrıca hayranları için ayrı bir önem taşıyordu. Dizinin final sezonunda şimdiye kadar dizide gelmiş geçmiş tüm karakterlere yer verilmesi de hayranları tarafından oldukça takdir topladı. Hatta Gossip Girl’i seslendiren Kristen Bell bile dizide farklı bir rolde yer aldı.

Gossip Girl’ün Modaya Etkisi

Gossip Girl dizisinden bahsederken modaya olan etkisinden bahsetmemek olmaz. Dizideki karakterler, sadece dizinin değil tüm dünyanın en havalı karakterleri oldular. Markalar dizide yer almak ve oyunculara kıyafetlerini giydirebilmek için adeta yarıştılar. Hiçbir yerde görülmemiş tasarımlar ilk olarak bu dizi karakterlerinde sergilendi. Her bölümden sonra karakterlerin o bölümde giydiği kıyafetler ve aksesuarlar internette milyonlarca kez arandı. Gossip Girl, dizilerin modaya etkisi konusunda Sex and The City’nin tahtını başarılı bir şekilde taşıdı ve daha da üst seviyelere çıkarmayı başardı.

Dizi, Blair’in saç bantları, Jenny’nin evde dikilmiş elbiseleri, Serena’nın göğüs dekolteli üstleri, Chuck’ın atkıları gibi karakterleri yansıtan birçok stil imzasına da sahipti. Her bölümde karakterin rolüne en uygun kıyafetlerin seçimi dışında aksesuarlara da aynı önem verildi. Hatta bir saat markası 6 sezon boyunca dizide kullanıldı.

Dizinin üzerinden geçen yıllara rağmen moda bloglarında hala ”Gossip Girl dizisindeki karakterler gibi nasıl giyinebiliriz?” şeklinde yazılar yazılıyor. Birçok moda fenomeni onların stillerini taklit ederek stil önerilerinde bulunuyor. İkonikleşen kıyafetleri sık sık listelerde üst sıralarda yer alıyor. Gossip Girl Karakterleri de oldukça başarılıdır.

Gossip Girl Dizisine Konuk Olan Ünlüler

 • Cyndi Lauper, Blair’in doğum günü partisinin sürpriz konuğu olarak diziye katıldı.
 • Ashley Hinshaw, dizinin 3. sezonunun finalinde kendisinin bir versiyonunu oynadı. Ayrıca Chuck ve Blair’in tuhaf aşk oyunlarında yer aldı.
 • Tyra Banks, Serena ile arkadaş olan aktris Ursula Nyquist’i canlandırdı.
 • New York’un eski belediye başkanı Michael Bloomberg bile Gossip Girl kimliğini bilmek istedi. Michael Bloomberg dizinin finalinde yer aldı ve Gossip Girl’in kimliğini öğrendiğinde oldukça şaşırdı.
 • Rachel Bilson, serinin finalinde kendisi olarak rol aldı ve Dan’ın romanının uyarlanmasında rol almak istedi.
 • Kristen Bell, pilot bölümden beri gizemli Dedikoducu Kız’ı seslendirdi. Yüzünü sadece final bölümünde Dan’in romanından uyarlanan kurgusal film için senaryoyu okurken gördük.
 • Gossip Girl serisinin yazarı Cecily Von Ziegesar da dizinin bir bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı.
 • 8- Ivanka Trump, Gossip Girl’ün bir bölümünde parti konuğu olarak yer aldı.
 • Hilary Duff, NYU’ya Vanessa ve Dan ile katılan aktris Olivia Burke’ü canlandırdı.
 • Aaron Tveit, Nate’in sürekli olarak onu öldürmeye çalışan politikacı kuzeni Tripp rolünü oynadı.
 • Amerikan Hustle’ın yönetmeni David O. Russell da dizide oynadı. Serena, Russell’ın kurgusal prodüksiyonlarından birinin uyarlanmasında staj yaptı.
 • Elizabeth Hurley, dizide Nate’in kendisinden büyük iş insanı sevgilisi Diana Payne olarak rol aldı.
 • Rachel Zoe, dizinin 4. sezonunda kendi olarak rol aldı.
 • Keven Zegers, dizide uyuşturucu satıcısı Damien olarak tekrar eden bir rol üstlendi.
 • Jay Mcinerney de tekrar eden bir rol üstlenerek yazar ve Dan’in akıl hocası Jeremiah Harris olarak dizide yer aldı.
 • Tinsley Mortimer dizide kendisi olarak iki kez yer aldı. Kendisinin gerçek hayatta da New York sosyetesinde yer alması sebebi ile dizideki rolü oldukça mantıklı karşılandı.
 • Lisa Loeb, 1. sezon bölümlerinden “Women On the Verge” bölümünde kendisi olarak yer aldı. Ayrıca final sezonunda da Rufus Humphrey’nin ilgilendiği kadınlardan biri olarak boy gösterdi.

Gossip Girl Karakterleri konusunun yanı sıra bu da ilginizi çekebilir… Bir genç kızın güzelleştikten sonra değişen hayatı: Insatiable Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *