Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Benimsin dizisi yaklaşık iki aydır ülkemiz de yayınlanmaya başlayan bir hint dizisidir. Ülkemiz de yayınlanan bir kaç Hint dizisin den sonra beğeni ve talep fazlalığın dan ötürü , yeni bir projeye daha girişen televizyon ekibi Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin)’i ülkemiz de ekrana getirmeye başladı.

Hint Dizileri listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Beintehaa dizi
Dizinin normal bölüm sayısı 235 adet olarak biliyor. Fakat ülkemiz de yayınlanacak olan televizyon kanalın da dizinin bir kaç bölümünün birleştirilerek 65 bölüm civarın da izleyicilere sunması tahmin ediliyor.

Benimsin Dizisinin Konusu

Preetika Rao ve Harshad Arora gibi bir çok ünlü ismin bir araya geldiği dizinin konusu ise Zain ve Aaliya ismin de iki farklı bir o kadar da zıt karakterin hikayesi anlatılacak olan dizi de Zain kendini beğenmiş , ukala , şımarık ve tüm bunların yanı sıra oldukça da yakışıklı bir gençtir.

Beintehaa
Zain’in ailesi Hindistan’ın çok zengin ailelerin den birisidir. Zain eğitimine İngiltere’de bir üniversite de devam etmektedir. Fakat tüm dünyada ki ukala , şımarık ve zengin aile çocukların da olduğu gibi Zain’in de gözü güze kızlardan başka bir şey görmemektedir.
Haliyle Zain için iyi bir eğitim ve bununla birlikte gelecek olan o muhteşem yaşam sorumsuzluğun dan ötürü gelememiştir.Kısacası eğitim Zain için hayal , düş kırıklığın dan başka bir şey olamamıştır. Hindistan’ın sayılı zenginlerin den olan Usman Bey ise Zain’in babasıdır. Oğlunun bu hovardalıklarını ve sorumsuzluklarını öğrenen babası düşünür taşınır ve oğluna sıkı bir ders vermeye karar verir.
Oğlu Zain’i sıkı bir ders alması , silkelenip kendine gelmesi ve hayatını düzene koyabilmesini istediği için Bhopal’de bulunan kuzeninin yanına gönderir. Tam bu sıralarda da kuzeninin düğünü olacaktır. Zain’in Bhopal’de ki kuzeninin adı Aaliye’dir. Aaliye ve Zain tam anlamı ile zıt iki karakterdir. Zain ne kadar ukala ise Aaliye o kadar yufka yürekli ve iyi , Zain ne kadar kendini beğenmiş ise Aaliye o kadar mütevazi bir kızdır.

Beintehaa Dizisi
Usman bey oğlunu Bhopal’ göndermiştir. Zain oraya vardığın da ise karşısına çıkan Aaliye ‘yi çok beğenecektir. Aaliye ise henüz nişanlısı olduğu Zişan’ı hiç görmemiştir ve o da Zain’ i nişanlısı Zişan zanneder ve Aaliye ‘de Zain’ çok beğenir. İşler haliyle klasik hint dizileri gibi sarpa sarmaya başlayacaktır. Gerçekler elbet bir gün ortaya çıkacaktır. Ama iki kuzen birbirine deli divane aşıklar gibi vurulmuşlar, birbirlerine delicesine aşık olmuşlardır. Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) dizisi dünya üzerin de bir çok ülkeye , devlete satılmıştır.Dizinin her bir bölümü yaklaşık olarak 24-25 dakikadır en fazla. O yüz den bizim ülkemiz de 2-3 bölümün birleştirilerek yayına verilmesi gerektiği düşünülüyor.

benimsin dizisi
Dizi yaklaşık olarak 235 bölüm den oluşmakta dolayısıyla ülkemiz de ise 64-65 e kadar düşecek dizinin bölüm sayısı Ülkemiz de gittikçe popülerlik kazanan Hint dizileri zamanla diğer dünya devletlerinde de bir hayli beğeni toplamakta ve izlenmektedir.Dizinin yönetmenleri ise ülkelerin de ve dünyanın bir kesimin de oldukça ünlü olan iki isim Maan Sinh Minku, Ankur Bhatiya yönetmenlik koltuklarında ki hünerlerini bu dizi ile birlikte de gayet etkileyici ve net bir dille göstererek sinema-televizyon alanın da ülkelerin de ve dünya da seviye atlamışlardır.

Hint Dizisi

Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) dizisinin dili Hintçe ve türü ise Hindistan da genel ağırlıkta olan Romantik-Dram dır. Hindistan da 30 Aralık 2013 tarihin de Hint televizyonların da boy göstermiş olan dizi 21 Kasım 2014 tarihin de ise ekranlara veda etmiştir. Her ne kadar dizimizin Türü Romantik-Dram olsa da dizinin bir çok kesitin de Romantik komedi tarzın da bir çok olay ve yaşantıya da yer veriliyor. Tabii ki türü gereği dram ve romantizm ağır basıyor ama Aşk olur Romantizm olur da Romantik Komedi ye o dizi ve film de hiç bir şekil de dem vurulmaz mı ? Elbette ki vurulur…

Benimsin(Beintehaa) Oyuncuları ve Karakterleri – Kimdir

Aaliya Ghulam Haidar (Preetika Rao): Dizimizde ki esas ve güzel kız Zain’in kuzeni rolünü oynayan oyuncumuz Preetika Rao.
Zain Usman Abdullah(Harshad Arora): Zain dizimizde ki esas oğlan, şımarık, zeki , zengin ve yakışıklı çocuk
Usman Abdullah(Naved Aslam): Zengin baba , tabii ki Zain’in babası
Ghulam Haider(Rituraj Singh): Aaliya Ghulam Haidar’ın yani Zain’in aşık olduğu ve kuzeni olan kızın Babası rolün de karşımıza çıkan karakter Rituraj Singh
Şahabana Ghulam Haider(Riva Bubber): Aaliya Ghulam Haidar’ın annesi rolünü üstlenen oyuncumuz aynı zaman da Zain’in de Halası rolünü oynamaktadır. Riva Bubber.
Aayat Ghulam Haider: Aaliya Ghulam Haidar’ın kız kardeşini rolünü üstlenmekte olan karakterimiz de genç Hint yıldızların dan…
Surraiya Osman Abdullah(Suchitra Pillai): Ve dizimizin elbette Anneler kötü değildir hiç bir zaman ama bir nebze de olsa kötü karakterimiz ile tanışıyoruz. Zain’in annesi rolünü üstlenen ve Aaliya ile Zain’i ayırmaya çalışan kadın Suchitra Pillai.
Ve bir Hint dizisi daha ülkemize giriyor bakalım oda daha öncekiler gibi fenomen olup hayatımız da yer edebilecek mi? Bunu ilerleyen tarih ve zamanlar da hep birlikte göreceğiz. Benimsin dizisi izleyicilerine keyifli dakikalar vaat ediyor. Ve görünen o ki bu vaadinde de hayli kararlı ve gerçekçi umarım ülkemiz böyle güzel dizileri daim olarak bizlere sunmaya devam eder.

26 comments on "Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) Konusu ve Oyuncuları"

 1. ÌREM says:

  ayyyyyy bu diziyi cooooook seviyorummmmmm

 2. sedanur says:

  evet dizi çok güzel ama ben barkat ın gercek adını arıyorum çünkü bir garip aşk ta ki sheetle la aynı kişi olabilir mi diye araştırıyorum

 3. Elifnur says:

  Hayır bır garip aşkla benimsindeki kızla aynı değil

  • merve polat alemdar says:

   gerçekten harika bir dizi . şahsen ben aaliya yı çok beğeniyorum o çok harika bir kız . bu dizinin gerçekten her zaman çıkmasını istiyorum çok heyecan verici bir dizi gerçekten . ben çoooooooooooooook beğendim . bu dizi için söyleyeceklerim çok ama bunları yazamam . gerçekten en çok sevdiğim bir hint dizisi ………………….

 4. Anonymous says:

  Çoooook güzel bir dizi

 5. Emily says:

  Evet benimsin de güzel ama diğerleri de güzel hepsi farklı ve güzel özellikler taşıyor

 6. Emily says:

  Arkadaşlar siz en çok hangi hint dizisini seviyorsunuz?

 7. KINAY says:

  Alya ve zeyn dunyada gorduğum en uyumlu cift

 8. KINAY says:

  Zain ve nefize hic ama hic yakismiyolar anlamiynrumki zain nefizenin neyini beğeniyor

 9. sanaya irani preetika rao says:

  Sedanur bende senin gibi araştırdım gerçek adı barkatın dimple …

 10. Anonymous says:

  En sevdigim dizi benimsin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *