Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Benimsin dizisi yaklaşık iki aydır ülkemiz de yayınlanmaya başlayan bir hint dizisidir. Ülkemiz de yayınlanan bir kaç Hint dizisin den sonra beğeni ve talep fazlalığın dan ötürü , yeni bir projeye daha girişen televizyon ekibi Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin)’i ülkemiz de ekrana getirmeye başladı.

Hint Dizileri listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Beintehaa dizi
Dizinin normal bölüm sayısı 235 adet olarak biliyor. Fakat ülkemiz de yayınlanacak olan televizyon kanalın da dizinin bir kaç bölümünün birleştirilerek 65 bölüm civarın da izleyicilere sunması tahmin ediliyor.

Benimsin Dizisinin Konusu

Preetika Rao ve Harshad Arora gibi bir çok ünlü ismin bir araya geldiği dizinin konusu ise Zain ve Aaliya ismin de iki farklı bir o kadar da zıt karakterin hikayesi anlatılacak olan dizi de Zain kendini beğenmiş , ukala , şımarık ve tüm bunların yanı sıra oldukça da yakışıklı bir gençtir.

Beintehaa
Zain’in ailesi Hindistan’ın çok zengin ailelerin den birisidir. Zain eğitimine İngiltere’de bir üniversite de devam etmektedir. Fakat tüm dünyada ki ukala , şımarık ve zengin aile çocukların da olduğu gibi Zain’in de gözü güze kızlardan başka bir şey görmemektedir.
Haliyle Zain için iyi bir eğitim ve bununla birlikte gelecek olan o muhteşem yaşam sorumsuzluğun dan ötürü gelememiştir.Kısacası eğitim Zain için hayal , düş kırıklığın dan başka bir şey olamamıştır. Hindistan’ın sayılı zenginlerin den olan Usman Bey ise Zain’in babasıdır. Oğlunun bu hovardalıklarını ve sorumsuzluklarını öğrenen babası düşünür taşınır ve oğluna sıkı bir ders vermeye karar verir.
Oğlu Zain’i sıkı bir ders alması , silkelenip kendine gelmesi ve hayatını düzene koyabilmesini istediği için Bhopal’de bulunan kuzeninin yanına gönderir. Tam bu sıralarda da kuzeninin düğünü olacaktır. Zain’in Bhopal’de ki kuzeninin adı Aaliye’dir. Aaliye ve Zain tam anlamı ile zıt iki karakterdir. Zain ne kadar ukala ise Aaliye o kadar yufka yürekli ve iyi , Zain ne kadar kendini beğenmiş ise Aaliye o kadar mütevazi bir kızdır.

Beintehaa Dizisi
Usman bey oğlunu Bhopal’ göndermiştir. Zain oraya vardığın da ise karşısına çıkan Aaliye ‘yi çok beğenecektir. Aaliye ise henüz nişanlısı olduğu Zişan’ı hiç görmemiştir ve o da Zain’ i nişanlısı Zişan zanneder ve Aaliye ‘de Zain’ çok beğenir. İşler haliyle klasik hint dizileri gibi sarpa sarmaya başlayacaktır. Gerçekler elbet bir gün ortaya çıkacaktır. Ama iki kuzen birbirine deli divane aşıklar gibi vurulmuşlar, birbirlerine delicesine aşık olmuşlardır. Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) dizisi dünya üzerin de bir çok ülkeye , devlete satılmıştır.Dizinin her bir bölümü yaklaşık olarak 24-25 dakikadır en fazla. O yüz den bizim ülkemiz de 2-3 bölümün birleştirilerek yayına verilmesi gerektiği düşünülüyor.

benimsin dizisi
Dizi yaklaşık olarak 235 bölüm den oluşmakta dolayısıyla ülkemiz de ise 64-65 e kadar düşecek dizinin bölüm sayısı Ülkemiz de gittikçe popülerlik kazanan Hint dizileri zamanla diğer dünya devletlerinde de bir hayli beğeni toplamakta ve izlenmektedir.Dizinin yönetmenleri ise ülkelerin de ve dünyanın bir kesimin de oldukça ünlü olan iki isim Maan Sinh Minku, Ankur Bhatiya yönetmenlik koltuklarında ki hünerlerini bu dizi ile birlikte de gayet etkileyici ve net bir dille göstererek sinema-televizyon alanın da ülkelerin de ve dünya da seviye atlamışlardır.

Hint Dizisi

Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) dizisinin dili Hintçe ve türü ise Hindistan da genel ağırlıkta olan Romantik-Dram dır. Hindistan da 30 Aralık 2013 tarihin de Hint televizyonların da boy göstermiş olan dizi 21 Kasım 2014 tarihin de ise ekranlara veda etmiştir. Her ne kadar dizimizin Türü Romantik-Dram olsa da dizinin bir çok kesitin de Romantik komedi tarzın da bir çok olay ve yaşantıya da yer veriliyor. Tabii ki türü gereği dram ve romantizm ağır basıyor ama Aşk olur Romantizm olur da Romantik Komedi ye o dizi ve film de hiç bir şekil de dem vurulmaz mı ? Elbette ki vurulur…

Benimsin(Beintehaa) Oyuncuları ve Karakterleri – Kimdir

Aaliya Ghulam Haidar (Preetika Rao): Dizimizde ki esas ve güzel kız Zain’in kuzeni rolünü oynayan oyuncumuz Preetika Rao.
Zain Usman Abdullah(Harshad Arora): Zain dizimizde ki esas oğlan, şımarık, zeki , zengin ve yakışıklı çocuk
Usman Abdullah(Naved Aslam): Zengin baba , tabii ki Zain’in babası
Ghulam Haider(Rituraj Singh): Aaliya Ghulam Haidar’ın yani Zain’in aşık olduğu ve kuzeni olan kızın Babası rolün de karşımıza çıkan karakter Rituraj Singh
Şahabana Ghulam Haider(Riva Bubber): Aaliya Ghulam Haidar’ın annesi rolünü üstlenen oyuncumuz aynı zaman da Zain’in de Halası rolünü oynamaktadır. Riva Bubber.
Aayat Ghulam Haider: Aaliya Ghulam Haidar’ın kız kardeşini rolünü üstlenmekte olan karakterimiz de genç Hint yıldızların dan…
Surraiya Osman Abdullah(Suchitra Pillai): Ve dizimizin elbette Anneler kötü değildir hiç bir zaman ama bir nebze de olsa kötü karakterimiz ile tanışıyoruz. Zain’in annesi rolünü üstlenen ve Aaliya ile Zain’i ayırmaya çalışan kadın Suchitra Pillai.
Ve bir Hint dizisi daha ülkemize giriyor bakalım oda daha öncekiler gibi fenomen olup hayatımız da yer edebilecek mi? Bunu ilerleyen tarih ve zamanlar da hep birlikte göreceğiz. Benimsin dizisi izleyicilerine keyifli dakikalar vaat ediyor. Ve görünen o ki bu vaadinde de hayli kararlı ve gerçekçi umarım ülkemiz böyle güzel dizileri daim olarak bizlere sunmaya devam eder.

26 comments on "Hint Dizisi – Beintehaa (Benimsin) Konusu ve Oyuncuları"

 1. İnci. Esmer says:

  Benimsin dizisi çok sıkıcı abartmışlar oyuncularıda sevimsiz tatlı beladaki sloch olsa renk verirdi oyuncular sıkıcı sevimsiz sloch gelse diziye herkes beğeniyle izlerdi.

 2. İnci. Esmer says:

  Tatlı bela dizisinden sonra sıkıcı gibi geldi ama izledikce alya veZain çok uyumlu çift oluşturmuşlar beğeniyle izledim ama gerçekte Nefise veZain hiç yakışmıyolar.

 3. Gizemmm says:

  Ben bu diziyi hiiiç sevmdim yalancı bahar onun 1000 kattıdır

 4. nalan says:

  zeyn abime çok benziyor inşallah yengemde alyaya benzer

 5. merve polat alemdar says:

  bir hint dizisi ancak bu kadar güzel olabilir . ben çok beğendim ve aalia yı çok seviyorum . sahnedeki halleri çok hoş

 6. mizgin temiz says:

  Evet dizi çok güzel ama barkatın gerçek adını öğrenemedim

 7. mizgin temiz says:

  Dizi süper ötesi

 8. Hosgeldi Tahyrow says:

  Cok iyi film ben Turkmenistandan butun hind dizilerini cok seviyorum

 9. yasemin says:

  bence cok guzel herkesin izlemesi gerekiyo zeyn en iyi oyuncu herkes onu cok seviyo bu diziyi herkese oneriyorum

 10. bollywood love says:

  aynen bu dizi çok güzel alya ve zeyn dünyada gördüğüm en tatlı çift

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *