Çizgi Roman Ekolünün Yeni Efsanesi: Titans Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

2018 yılında DC Universe Stream kanalında yayın hayatına başlayan Titans dizisi, çizgi roman ekolünün önemli yapıtlarından bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Çizgi romanın modern uyarlaması şeklinde ele alınan Titans, Netflix platformunda bütün bölümleriyle yer alıyor.

Bilim kurgu, fantastik ve suç temalı diziler arasında yer alan, Türkçeye çevrildiğinde Titanlar dizisi olarak karşılan bulan yapım, Netflix listelerindeki izlenme rekorlarını alt üst etmeyi başardı. DC Titans hayranlarına yenilerini eklemeyi başaran dizinin popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Çizgi romanın renkli dünyasından izler taşıyan ve aksiyon sahneleriyle seyircisini ekrana kilitlemeyi başaran Titans dizisi, süreleri 40-55 dakika arasında değişen 12 bölümden oluşuyor.

İlk sezonuyla ses getiren dizinin oyuncu kadrosundaki isimlerin performansı da seyirci kitlesinin bu denli fazla olmasının en büyük nedenlerinden biri. Yaratıcı ekibinde Greg Berlanti ve Geaff John’in bulunduğu Titans dizisinin başrollerini Brenton Thwaites, Anna Diop ve Teagen Croft paylaşıyor. Üstün oyunculuk performanslarıyla göz dolduran Titans dizisi oyuncuları arasında Ryan Potter, Alan Ritchson, Minka Kelly, Curran Walters ve Conor Leslie gibi isimler de yer alıyor.

Titans Dizisi Konusu

Titans dizisi temelde “Titanlar Grubu” olarak adlandırılan birtakım sorunlu genç kahramanların hikayesini anlatıyor. Bu acemi kahramanlar büyük sorunlarla yüzleşerek insanlığı kurtarmak için maceradan maceraya koşarken dizinin katmanlı hikayesi içerisinde kahramanların yalnızca gelecek ve şimdiki zamanki eylemlerine yer verilmiyor. İzleyicinin karakterleri daha iyi anlaması için kahramanların geçmişteki hayatlarından kesitler halinde anlar sunuluyor. Flashback’ler üzerinden geçmişe dair verilen anılar, izleyicilere kahramanların travmalarına dair ipuçları sunuyor.

The Titans, eski ortağı Batman’la yollarını ayıran Dick Grayson’un bir grup sorunlu genç kahramanla karşılaşmasıyla başlıyor. Genç kahramanların onları yönlendirecek bir akıl hocasına ihtiyaçları vardır. Dick Grayson ise Gotham’dan kaçarak Detroit Polis Departmanı’nda dedektif olarak çalışmaya başlamış, burada Robin kimliğinden uzak, sade bir hayat sürmeyi amaçlamaktadır.

Grayson’un çalıştığı departmana Rachel isimli bir kızın yardım istemek için gelmesiyle beraber işler kontrolünden çıkar. Rachel’in peşinde ona zarar vermek isteyen adamlar vardır. Dick ve Rachel güçlerini birleştirerek bu kötü adamların kimliğini araştırmaya başlar. Bu sırada yolları Beast Boy ve Starfire ile kesişir. Bu dörtlünün bir araya gelmesiyle beraber kötülükle savaşan Titan isimli grup kurulmuş olur.

Titan Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Dick Grayson/Robin/Nightwing (Brenton Thwaites)

Bir sirk gösterisinde ailesini kaybeden Dick, Bruce Wayne tarafından evlat edinilerek yetiştirilmiş ve Batman olarak tanınan Bruce Wayne ile birlikte süper kahraman olarak hayatına devam etmiştir. Robin kimliğine büründüğünde Dick’in gözünü hiçbir şey görmez ve öfkesini kontrol etmekte zorlanır. Taktik zekası yüksektir ve stratejik hamleler konusunda oldukça doğru kararlar verir. Dövüş sanatları konusunda ustadır ve düşmanlarına korku salmayı başarmıştır.

Rachel ile tanışmasının ardından ona yardım etmeye karar verir. Rachel ve diğer grup üyelerini hayatta tutmak için elinden geleni yapar. En önemlisi acemi süper kahramanlara grup liderliği yaparak onlara yol gösterir.

Brenton Thwaites, 10 Ağustos 1989’da Avustralya’da doğdu. Slide’da canlandırdığı Luke Gallagher rolüyle tanınan ünlü oyuncu, The Giver, Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı, Malefiz ve Gods of Egypt gibi yapımlarda rol aldı.

Rachel Roth/Raven (Teagan Croft)

Küçüklüğünden beri şeytani sayılabilecek özel güçlere sahiptir. Sahip olduğu güçleri kontrol edememesi, hayatında büyük sıkıntılar doğurmuştur. Tehlike anında ortaya çıkan bu gücünden kendisi bile korkar. Peşindeki insanlardan kaçarken tesadüf eseri Dick Grayson ile yolları kesişir. Dick’ten yardım isteyen Rachel, bu kötü adamlardan kurtulmanın yollarını arar. Kendisini bir yere ait hissedemeyen yalnız bir kız olan Rachel’in hayatta kimsesi yoktur.

Teagan Croft, 22 Nisan 2004’te Avustralya’da doğdu. Bilim Kurgu Bölüm 1: Son Savaşçı filmindeki yüksek performansıyla ünlendi.

Koriand’r/Starfire (Anna Diop)

Araba kazası sebebiyle girdiği komadan uyandığında önceki hayatına dair hiçbir şey hatırlamaz. Kim olduğunu bile bilmeyen Starfire, bu olaydan sonra özel güçlerinin farkına varır. Özel güçlerini kullanma konusunda acemi olsa da geçmişine ait anıların izini sürmeye başlar. Geçmişine dair ipuçlarını izlerken yolu Rachel ve Dick ile kesişir.

Anna Diop 6 Şubat 1988’de Dakar’da doğdu. Bugüne kadar The Messenger, 24: Legacy, Us ve The Keeping Hours gibi yapımlarda boy gösterdi.

Gar Logan/Beast Boy (Ryan Potter)

Geçirdiği hastalığın ardından herkes öleceğini düşünürken hayata döner. Uyandığında ise birtakım özel güçler kazandığını fark eder. İlk olarak Rachel ile yolları birleşir ve diğer üyelerle tanışmasının ardından Titans Grubu’na katılır.

Ryan Potter 12 Eylül 1995’te Portland’da doğdu. Amerikalı komedyen, oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan Ryan Potter, Supah Ninjas projesiyle ünlendi. Running For Grace, Dragon Nest: Throne Of Elves, Underdog Kids ve Senior Project gibi yapımlarda da seyirciyle buluştu.

Conner Kent/Superboy (Joshua Orpin)

Cadmus Laboratuvarı’nda özel yeteneklerine kavuşmuştur. Aslında Superman olarak bilinir ve Titans Grubu’na büyük iyilikleri dokunmuştur.

Joshua Orpin, 15 Nisan 1994’te doğdu. Genç yıldız, The Neon Spectrum ve The Blake Mysteries: Ghost Stories filmlerinde oynadı.

Hank Hall (Alan Ritchson)

Suçla mücadelesi sırasında şahin şeklinde bir kostüm giyer. Etkileyici savaş becerilerine sahiptir ve zekasıyla düşmanını alt etmeyi başarır. Dick’in Gotham’dan eski arkadaşıdır. Dick ve Rachel’in ilk karşılaşmasının ardından onlara yardımı dokunur.

Alan Ritchson 28 Kasım 1984’te Grand Forks’ta doğdu. Blue Mountain, Ninja Kaplumbağalar, Açlık Oyunları, Blood Drive, Çılgın Düğün ve Ateşli Gençlik filmlerinde rol aldı.

Dawn Granger/Dove (Minka Kelly)

Ailesiyle sorunlu ilişkisi hayatının gidişatını etkilemektedir. Annesinin ölümünün travmasını üzerinden atamamış ve yaşadığı olumsuzluk onu suçla mücadele etmeye yöneltmiştir. Düşmanlarla savaştığı sırada koruyucu bir kostüm giyer. Çevikliğini ve yeteneklerini çocukluğunda gördüğü dans ve jimnastik eğitimine borçludur. Aynı zamanda refleksleri oldukça güçlü olan Dove, tehlikeleri hemen sezebilir.

Minka Kelly 24 Haziran 1980’de Los Angelas’da doğdu. Friday Night Lights, Hayatım Yalan, Oda Arkadaşım, Aşkın Günü ve Charlie’nin Melekleri projelerinde rol aldı.

Jason Todd/Robin (Curran Walters)

Batman’ın ortağıdır. Düşmanla savaşırken duman bombası kullanır. Her zaman elinde bir evrak çantası vardır ve bu çanta parmak izi, retina güvenlik adımlarıyla açılır.

Curran Walters 16 Ocak 1998’de Oak Park’ta doğdu. Too Close to Home ve 20th Century Women projelerinde rol aldı.

Titans IMDb Puanı Kaç?

Macera, aksiyon ve drama kategorilerinde yer alan Titans dizisi, IMDb’de binlerce kullanıcı tarafından değerlendirilmesinin ardından 10 üzerinden 8 puana sahip olmuştur. Hikayesi ve aksiyon sahneleri çok beğenilen diziyle alakalı yapılan kullanıcı yorumlarında özellikle oyunculuk performanslarına övgü yapılmıştır.

Bir çizgi roman efsanesi zombi dizisi: The Walking Dead Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *