Farklı Bakış Açıları İle Fantastik Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çok farklı bir bakış açısıyla birbirinden farklı ve arşivinizde bulunması gerken cinsten 5 unutulmaz fantastik film listesini sizlerle paylaşmak istiyorum.Sıralama IMDb panlarına göre yapılmıştır.Fantastik film severler için hazırladığımız mini listemizdeki filmler ve listemizde olmasını düşündüğünüz filmler için YORUM kısmını rahatlıkla kullanabilirsiniz.İyi seyirler… En İyi Fantastik Filmler listemizde hoşunuza gidebilir.

Not:Filmler Korku, Gerilim ve Dram türlerini de içermektedir.Ancak fantastik bir senaryoyu bünyelerinde barındırmaktadır.

Unutulmaz Fantastik Filmler Listesi

 

 

5. What Dreams May Come – Aşkın Gücü – 1998 – IMDb:7.0

What Dreams May Come
1998 yapımı film ülkemizde Aşkın Gücü ismiyle gösterildi. Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz yetenekli aktör Robin Williams başrolde. Ayrıca yine çok yetenekli Max Von Sydow da başrollerin birini üstlenmiş. Film, kısa bir girişten sonra tamamen öteki dünyada geçiyor. Robin Williams ve ailesinin diğer dünyaya geçişlerinden sonra başlarına gelenler, son derece etkileyici bir sinematografi ve görsel efektlerle anlatılıyor ve bu arada felsefi ve dini referenslar da kullanılıyor.

 

4. The Fountain – Kaynak – 2006 – IMDb:7.3

The Fountain
2006 yılı yapımı filmde başrolde Hugh Jackman var. Jackman alışılagelen kurt adam rolünden çok uzak bir rolde. Farklı yüzyıllarda yaşayan bir çiftin hikayesinin anlatıldığı filmde, her seferinde sevdiği kadını kurtarmaya çalışan bir adamın sonsuz aşkı anlatılıyor.

 

3. Jacob’s Ladder – Dehşetin Nefesi – 1990 – IMDb:7.5

Jacob’s Ladder
Tim Robbins’in başrolünde olduğu belki de en iyi filmlerinden biri. Jacob isimli Vietnam gazisinin geçirdiği bunalım ve görmeye başladığı hayaller ile başlayan 1990 yapımı Film, o kadar öngörülemez bir senaryo ve rahatsız edici ama bir o kadar da etkileyici sahneler içeriyor ki, sinema tarihinde çok önemli bir yeri olduğu kabul edilmeli.

 

2. The Others – Diğerleri – 2001 – IMDb:7,6

The Others
Başrolde Nicole Kidman’ın bulunduğu 2001 yılı yapımı filmde , Grace iki çocuğu ile birlikte hiç güneş ışığı girmeyen ve perdeleri hep örtülü bir evde yaşamaktadır. Sağlam bir senaryoya sahip Filmin sürpriz finaline kadar seyirciyi içine alan belirgin gerilim sürüyor ve finalde beklenmeyen bir son şaşırtıyor.

 

1. Pan’s Labyrinth – Pan’ın Labirenti – 2006 – IMDb:8.3

Pan’s Labyrinth
Filmde, Franco rejimi altındaki İspanya’da küçük Ofelia ile annesi ve üvey babası ile birlikte taşındıkları evin bahçesinde bulunan labirentte karşılaştığı mitolojik tanrı Pan ‘ın hikayesi anlatılıyor. Unsurların tamamının sembolik olduğu 2006 yılı yapımı filmde iyi ve kötünün, savaşın ve barışın hikayesi anlatılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *