Aksiyon Dolu Bir Zombi Dizisi: Z Nation Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Zombi dizisi dendiğinde akla gelen ilk yapımlardan The Walking Dead ile sık sık kıyaslanan Z Nation dizisi, ilk yayımlandığı günden bu yana büyük ilgiyle takip edilen, 6,7 IMDb puanına sahip SyFy yapımıdır. Başrollerinde Nat Zang, Kellita Smith, Russell Hodgkinson, Keith Allan gibi oyuncuların rol aldığı Z Nation, bir zombi dizisinde insanları eğlendirmenin de mümkün olduğunu bizlere göstermiştir. Z Nation zombi dizisi olarak nitelendirilse de bundan fazlası olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Z Nation Konusu

Z Nation

Ölümcül bir virüs insanlığın başına dert olarak zombileri ortaya çıkarmış, bu durum insanları hayatta kalma savaşına sokarak dünya düzenini dağıtmıştır. Hükumet ise çaresiz bir şekilde bu duruma çözüm ararken bir grup insan bu virüsten sağ salim kurtulabilmiş tek kişiyi ülkenin bir ucundan diğer ucuna götürmek zorundadır. Son derece tehlikeli bu görevi üstlenen grubun tek umudu ise taşıdıkları kişinin aşı kaynağı olabilme ihtimalidir.

Z Nation Karakterleri / Oyuncuları

Roberta Warren (Kellita Smith)

Roberta Warren

Zombi virüsü yayılmadan önce madalya sahibi bir Ulusal Muhafız Teğmeni olan Warden, diğer herkes gibi sahip olduğu birçok şeyi kaybetmiş fakat geleceğe olan inancını asla yitirmemiştir. Aldığı iyi eğitimi hayatta kalma konusunda sonuna kadar kullanan ve çelik gibi sinirlere sahip Roberta Warren rolünü Kellita Smith canlandırıyor. Kellita Smith Chicago’da doğmuş bir oyuncudur. Bernie Mac Show’daki Wanda McCullough rolüyle ünlenen Smith, çok sayıda dizi ve filmde yer almıştır.

Doc – Steven Beck (Russell Hodgkinson)

Doc

Doc (Doktor) lakabıyla bilinen Steven Beck, aslında bir doktor olmasa da geniş ilaç bilgisi ve tecrübesi ile yeni dünya düzeninde doktor lakabına sahip olabilecek niteliktedir. En azından etrafta yaralı biri olduğu zamanlar ”iyi ki o var” sözünün söylenmesine sebep olacak kadar liyakat sahibidir. Sevilen bir isim olan Doc’u Florida doğumlu 59 yaşındaki Russell Hodgkinson canlandırıyor.

Murphy (Keith Allan)

Murphy

Murphy, zombi virüsü yayıldığı sırada hapiste bir mahkumdu. Virüse karşı çaresiz kalan hükumet, virüse karşı üretilen aşıların testi için mahkumları denek olarak kullanmaya başlamıştı. 2 mahkumun korkunç bir şekilde öldüğünü gören Murphy, hükumetin deney aşısı fikrine son derece karşıydı, lakin hükumet için Murphy’nin fikri, düşüncesi önemsizdi. Deney aşısı Murphy’e enjekte edildikten sonra revir zombiler tarafından istila edilmiş, Murphy ise yalnız bırakılarak ölüme terk edilmişti.

Z Nation Murphy karakteri, 50 yaşındaki Keith Allan tarafından canlandırılıyor.

10K – Thomas (Nat Zang)

10K

10K lakabıyla bilinen Thomas, Z Nation dizisinin ana karakterlerinden biridir. Babasıyla yalnız yaşayan ve babası sayesinde avlanmayı öğrenen Thomas, bu sayede zombi virüsü yayıldığında hayatta kalma konusunda yaşıtlarının çoğundan daha bilgilidir. 10K zombi öldürmekten epey zevk alan, oldukça sessiz biridir. Hedefi 10 bin zombi öldürmek olan ve bu yüzden de 10K lakabını alan bu genç adamı Nat Zang canlandırıyor.

Cassandra (Pisay Pao)

 Cassandra

”Sunshine (günışığı)” lakabıyla bilinen Cassandra, ilk zombi felaketinden sağ kurtulmuş, dizideki önemli karakterlerden biridir. Cassandra’yı Amerikalı aktris Pisay Pao canlandırıyor.

Addison Carver (Anastasia Baranova)

Addison Carver

”Addy” ismiyle anılan Carver, Z Nation dizisindeki ilk zombi felaketinden kurtulmayı başarabilmiş, Batıya Bağlı Hayatta Kalanlar Grubu’nun üyesidir. Addison Carver karakterini 28 yaşındaki oyuncu Anastasia Baranova canlandırıyor.

Citizen Z – Simon Cruller (DJ Qualls)

Citizen Z

”Citizen Z” adıyla bilinen Simon Cruller, dizinin esas karakterlerinden biri olmakla beraber oldukça ilginç bir karaktere sahiptir. Citizen Z karakterini Amerikalı aktör, model ve yapımcı olan DJ Qualls canlandırıyor.

Red (Natalie Jongjaroenlarp)

Red

Red, adından yola çıkarak tahmin edilebileceği üzere sadece kırmızı giyinir. Dizinin ilgi çekici karakterlerinden biri olan Red’i Kafkas kökenli oyuncu Natalie Jongjaroenlarp canlandırıyor.

Z Nation Kaç Sezon?

SyFy dizisi Z Nation, 68 bölüm seyirciyle buluşmuş, 5 sezon boyunca yayımlanmıştır. 6. sezonu bekleyen sevenlerini üzen haber ise sosyal medya hesabında yaptığı canlı yayın aracılığıyla dizinin yapımcısı David Micheal Latt’ten gelmiştir. Z Nation IMDb puanı ise 6.7’dir.

Z Nation Dizisi Detay

Yapım Yılı : 2014-2018

Tür : Aksiyon, dram, komedi

Ülke : ABD

Yönetmen ve Yapımcılar : Jodi Binstock, Karl Schaefer, Craig Engler

Kanal : SyFy

Süre : 44 Dakika

Oyuncular : Keith Allan, Nat Zang, Kellita Smith, Russell Hodgkinson, DJ Qualls, Pisay Pao, Matt Cedeno, Micheal Welch, Anastasia Baranova, Emilio Rivera, Holden Goyette, Natalie Jongjaroenlarp

Zombi dizisi dendiğinde akla ilk gelen efsane yapım: The Walking Dead Dizisi Konusu ve Oyuncuları

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *