Six Pack Çıkartan Netflix’teki En İyi Komedi Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ülkemizde henüz 3 yıldır faaliyette olmasına rağmen binlerce abonesi olan online film ve dizi platformu Netflix, bilindiği üzere birçok filmin yapımcılığını üstleniyor. Bununla da yetinmeyip popüler film ve dizilerin telif haklarını da bünyesinde barındırıyor. Biz izleyicilere de bunları izlemek düşüyor. Bugün sizler için Netflix’te yayınlanan en beğendiğim ve en güldüğüm filmleri derledim. İyi Seyirler!

Dikkat! Netflix en iyi komedi filmlerini izlerken çene kemiğinizde ağrı hissedebilirsiniz.

Not: Netflix komedi filmlerini IMDb’den aldığı puana göre; en düşükten başlayarak sıraladım. Siz bu yazıyı okurken; IMDb puanları değişmiş olabilir.

20. Maide’nin Altın Günü – IMDb 3.8

Netflix komedi filmleri listemde, Maide’nin Altın Günü ile başlıyorum. Düşük IMDb puanına rağmen güzel vakit geçirmek, eğlenmek ve gülmek isteyen kişilerin tercihlerinden biri olabileceğini düşünüyorum. Ön yargısız yaklaşırsanız, oldukça keyif alacağınızın garantisini verebilirim. Bence başrol oyuncusu Ezgi Mola için bile izlenebilir! Erkek kardeşiyle birlikte yaşayan Maide, mahallede titizliği ve hamaratlığı ile ün salmış bir ev hanımı ve Altın Günleri’nin de aranan ismidir. Düzenlediği altın günü sonrasında, aile yadigarı olan gerdanlık birden ortadan kaybolur. Altın günü arkadaşlarından şüphe eden Maide, şehir dışından gelen yeğeni Yağmur ile birlikte bütün arkadaşlarını takip etmeye başlar. Hırsızın kim olduğunu öğrenebilecek midir?

Vizyon tarihi: 7 Aralık 2017 (Türkiye)

Türü: Komedi

Yönetmeni: Caner Özyurtlu

Başrol oyuncuları: Ezgi Mola, Hilmi Özçelik, Mesut Can Tomay

19. Sextuplets – Altızlar – IMDb 4.3

Baba adayı olan Alan, bir gün hayatını değiştirecek bir bilgi öğrenir. Bugüne kadar tek çocuk olduğunu sanan Alan’ın aslında beş kardeşi vardır. Bunu öğrenir öğrenmez hiç tanımadığı ailesiyle tanışmak için çılgın ve komikliklerle dolu bir yolculuğa çıkar. Altı kardeşin tümünü de Marlon Wayans canlandırıyor. Farklı karekterleri bu kadar güzel canlandırabildiği için oyuncuya hayran kaldım! İçinizi ısıtacak bu filmi, boş vakitlerinizde mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

Vizyon tarihi: 16 Ağustos 2019 (Türkiye)

Türü: Komedi

Yönetmeni: Michael Tiddes

Başrol oyuncuları: Marlon Wayans, Bresha Webb, Michael Ian Black

18. Falling Inn Love – IMDb 5.6

Netflix komedi filmlerinden Falling Inn Love, yarışmadan kazandığı pansiyon sayesinde hayatı değişen genç bir kadının hikayesini konu ediyor. San Francisco’da yaşayan Gabriela, Yeni Zelanda’daki pek de albenisi olmayan pansiyonu yenilemek için yola koyulur. Ancak bu tadilatı tek başına yapması mümkün değildir. Yakışıklı bir müteahhitten yardım almaya başlayan genç kadın, müteahhit sayesinde sadece pansiyonu değil kendi hayatını da onarır. Özellikle romantik komedi türündeki filmleri sevenlerin çok hoşuna gidecek!

Vizyon tarihi: 29 Ağustos 2019 (Türkiye)

Türü: Romantik komedi

Yönetmeni: Roger Kumble

Başrol oyuncuları: Christina Milian, Adam Demos, Jeffrey Bowyer-Chapman

17. Isn’t It Romantic – IMDb 5.9

New York’lu mimar Natalie’nin tek hedefi şehrin bir sonraki gökdelenine imzasını atabilmektir. Kariyerinde yükselmek isteyen genç kadın ne kadar emek harcasa da şehrin silüetini değiştirecek binalar tasarlamak yerine ofisin ayak işleriyle mesai harcamaktadır. Ancak bu da yetmezmiş gibi günün birinde metroda bir kapkaççıyla karşı karşıya gelir ve saldırıya uğrayarak bilincini kaybeder. Uyandığında ise hayatı bir romantik komedi filmine dönüşmüştür. Bu yeni hayatında filmin sonu mutlu bitecek midir? Netflix’in orijinal yapımlarından olan bu komedi filminde, yer yer bazı repliklere ve sahnelere inanılmaz güldüğüm oldu. Sıkılmadan izleyebileceğinize eminim.

Vizyon tarihi: 13 Şubat 2019 (Türkiye)

Türü: Komedi, Romantik, Fantastik

Yönetmeni: Todd Strauss-Schulson

Başrol oyuncuları: Rebel Wilson, Liam Hemsworth, Adam Devine

16. Sierra Burgess Is a Loser – Sierra Burgess Bir Eziktir – IMDb 5.9

Sierra Burgess, günümüz güzellik standartlarına göre pek de güzel sayılmayan ama oldukça zeki bir lise öğrencisidir. Tek hayali liseden mezun olup Stanford Üniversitesine girebilmektir. Günün birinde, yanlış verilen telefon numarasına atılan tek bir mesaj Sierra’nın hayatını kökünden değiştirecektir. Mesaj atan yabancıdan hoşlanmaya başlayan kahramanımızın tek bir sorunu vardır; konuştuğu kişi onu başka biri sanıyordur. Çocuğun kalbini kazanabilmek için okulun en güzel ve popüler kızıyla iş birliği yapmak zorunda kalır. Son zamanlarda en keyif aldığım Netflix komedi filmlerinden biri oldu. Sierra’nın işaret dili yapmak zorunda kaldığı sahne ise favorim!

Vizyon tarihi: 7 Ekim 2018 (Türkiye)

Türü: Komedi, Romantik, Dram

Yönetmeni: Ian Samuels

Başrol oyuncuları: Shannon Purser, Kristine Froseth, RJ Cyler

15. Murder Mystery – IMDb 6.0

Netflix komedi filmlerinden olan Murder Mystery, evliliklerini hareketlendirmek için tatile çıkmayı planlayan bir çiftin başına gelenleri konu alıyor. New York City’de yaşayan bir polis ve eşi, adamın işi dolayısıyla sürekli ertelemek zorunda kaldıkları tatile sonunda çıkacak olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindedir. Her şeyi geride bırakıp Avrupa’ya giden çift, bir gün dost canlısı bir milyarderle yolları kesişir ve çiftimizi yatında yaptığı bir partiye çağırır. Fakat çiftin tatilleri, partiye gitmeleriyle cehenneme döner… Sizce de Adam Sandler ve Jennifer Aniston çok yakışmamış mı? Filmi izlerken gözlerimden kalpler çıkıyordu!

Vizyon tarihi: 14 Haziran 2019 (Türkiye)

Türü: Komedi, Romantik, Dram

Yönetmeni: Kyle Newacheck

Başrol oyuncuları: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Luke Evans

14. Organize İşler Sazan Sarmalı – IMDb 6.0

Organize İşlerin devam filmi yıllar sonra geldi: Sazan Sarmalı! Organize İşler vizyona girdiği dönemde oldukça sevildi, replikleri yıllarca ağızdan ağıza pelesenk oldu. Devam filminde ise Asım Noyan ve çetesinin maceraları beyaz perdeye aktarılıyor. İstanbul’da Asım Noyan, yıllardır söylediği yalanlar ve çevirdiği oyunlarla insanları dolandırmaktadır. Kimsenin yakalayamadığı Asım Noyan ve çetesi, bu kez de “sazan sarmalı” olarak adlandırdıkları bir üç kağıda bulaşır. Özet olarak ben “Kıvanç Tatlıtuğ!” diyeyim siz anlayın. Bir insana bir rol bu kadar mı yakışır!

Vizyon tarihi: 31 Ocak 2019 (Türkiye)

Türü: Komedi, Aksiyon

Yönetmeni: Yılmaz Erdoğan

Başrol oyuncuları: Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola

13. The Hangover 2 – Felekten Bir Gece Daha – IMDb 6.4

En sevdiğim komedi serisi, Netflix komedi filmleri listesinde yerini alıyor. Baş kahramanlarımız Phil, Stu, Alan ve Doug, Stu’nun düğünü için Bangkok’a giderler. Doug’ın Las Vegas’taki “hafızalarına kazınan” bekarlığa veda partisinden sonra, Stu bu sefer kendi bekarlığa vedasını asla şansa bırakmak istemez ve gayet sakin bir düğün öncesi kahvaltısını yeğler. Fakat Stu’yu akşam sahilde sadece birer bira içmeye ikna eden ekip, ertesi sabah hiç hesapta olmayan olaylara karışmış biçimde ayılırlar. Bu sefer de hiçbir şey planlandığı gibi gitmez. Vegas’ta olan Vegas’ta kalır ama Bangkok’ta artık onları içine almıştır!

Vizyon tarihi: 3 Haziran 2011 (Türkiye)

Türü: Komedi, Aksiyon

Yönetmeni: Todd Phillips

Başrol oyuncuları: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis

12. The Dictator – Diktatör – IMDb 6.4

O, ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla ve her engelle sonuna kadar mücadele eden diktatör General Aladeen! Gerekirse ülkesinin dilinde yüzlerce sözcüğü kendi adıyla değiştirebilir ya da olimpiyatlarda şampiyon olmak için her atleti vurabilir! En absürt Netflix komedi filmlerinin arasında bulunan Diktatör’ün hayatı, Amerika’ya gitmesinin ardından tümüyle değişir. Hayatında ilk defa aşık olup aşkı ve çalışma hayatını beraber yürütmek zorunda kalan Generalin başına acaba ne gibi olaylar gelecek? Bence Sacha Baron Cohen, gerçekten çok başarılı bir komedyen!

Vizyon tarihi: 18 Mayıs 2012 (Türkiye)

Türü: Komedi, Macera

Yönetmeni: Larry Charles

Başrol oyuncuları: Sacha Baron Cohen, Anna Faris, Ben Kingsley

11. Hükümet Kadın – IMDb 6.5

Midyat’ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Kocasının aniden vefat etmesinin ardından kendisini Midyat’ın Belediye Başkanı olarak bulur! En büyük düşmanı ise Xate’nin Belediye Başkalığı’nı kabul etmeyen Vali Bey’in oğlu Faruk’tur. Faruk’un bin bir türlü oyununa rağmen köyüne su getirmeyi kafasına koyan Xate, acaba bu idealinde Faruk’a rağmen başarılı olabilecek midir? Hükümet Kadın her ne kadar Netflix komedi filmleri arasında gösterilse de bir kadının başarabileceklerinin en büyük kanıtı niteliğindedir.

Vizyon tarihi: 1 Şubat 2013 (Türkiye)

Türü: Komedi

Yönetmeni: Sermiyan Midyat

Başrol oyuncuları: Demek Akbağ, Sermiyan Midyat, Ercan Kesal

10. Yes Man – Bay Evet – IMDb 6.8

Netflix komedi filmleri listesi Jim Carry olmadan olur mu hiç? Her şeye hayır demeye alışmış Carl Allen’ın trajikomik hayatı üzerine kurulu, sevimli bir film olan Bay Evet’te; baş kahramanımız, kendi isteğiyle bir programa katılır. Programda bir yıl boyunca yöneltilen her soruya “evet” cevabı verilmesinin insan hayatına bilinmez güzellikler katabileceğinden bahsedilince, Carl Allen da bunu kendi hayatına uygulamaya karar verir. Başlangıçta bu durumdan hoşnut gibidir. Çünkü her evet onu belaya biraz daha sürüklemektedir…

Vizyon tarihi: 16 Ocak 2019 (Türkiye)

Türü: Komedi, Romantik

Yönetmeni: Peyton Reed

Başrol oyuncuları: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper

9. Knocked Up – Kaza Kurşunu – IMDb 6.9

Allison Scott, hayatını dolu dolu yaşayan 24 yaşında bir magazin gazetecisidir. Ablası Debbie ile eğlenmeye çıktıkları bir gecede Ben Stone adlı hiç sorumluluk sahibi olmayan bir gençle tanışır. Yaşadığı bir gecelik ilişki istenmeyen hamilelik sonucunu getirince hayatı raydan çıkar. Bebeğini tek başına büyütmek ile babasını daha iyi tanımak ikilemiyle yüz yüze kalan Allison, en sonunda genç adama bir şans tanımaya karar verir. Ben Stone gibi sorumsuz biri için bu beklenmedik çocuk haberi nasıl sonuçlar doğuracaktır?

Vizyon tarihi: 21 Eylül 2007 (Türkiye)

Türü: Komedi, Romantik

Yönetmeni: Judd Apatow

Başrol oyuncuları: Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd

8. Eyyvah Eyvah – IMDb 7.0

Netflix komedi filmleri listemin devamında Eyyvah Eyvah var. Hüseyin ninesi ve dedesiyle Çanakkale’nin Geyikli beldesinde yaşayan bir genç adamdır. Müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan Hüseyin’in iki büyük aşkı vardır: Biri klarnet çalmak, diğeri de beldenin sağlık ocağında hemşirelik yapan Müjgan! Bir gün hiç beklenmedik bir haberle İstanbul’a yollara düşen Hüseyin, İstanbul gece hayatının vazgeçilmez seslerinden Firuzan ile tanışınca ikilinin hayatı değişmeye başlar. Birçok repliğiyle akıllara kazınan Eyyvah Eyvah serisinin en güldüğüm ve eğlendiğim filmi!

Vizyon tarihi: 26 Şubat 2010 (Türkiye)

Türü: Komedi

Yönetmeni: Hakan Algül

Başrol oyuncuları: Ata Demirer, Demet Akbağ, Salih Kalyon, Özge Borak

7. To All the Boys I’ve Loved Before – Sevdiğim Tüm Erkeklere – IMDb 7.2

Lara Jean, on altı yaşında olan genç bir kızdır. Lara, bugüne kadar sevdiği her çocuk için bir mektup yazmıştır. Genç kız asla söyleyemeyeceği duygularını kimsenin okuyamayacağını bildiği için rahatça mektuba aktarır. Bu zamana kadar kimseye göndermediği beş mektubu vardır ve yazdığı mektupları odasında bir kutuda saklar. Fakat bir gün Lara’nın gizli aşk mektupları gizemli bir şekilde sahiplerine postalanır. Lara’nın kontrolünde olan aşk hayatı bir anda rayından çıkar. Sevdiği erkekler, Lara’nın kendileri hakkında artık ne düşündüğünü öğrenir. Peki bu mektupları kim göndermiştir?

Vizyon tarihi: 17 Ağustos 2018 (Türkiye)

Türü: Komedi, Romantik

Yönetmeni: Susan Johnson

Başrol oyuncuları: Lana Condor, John Corbett, Noah Centineo

6. Arif V 216 – IMDb 7.3

Netflix komedi filmleri listemde, Cem Yılmaz’ın farklı bir formatta izleyicilere sunduğu filmi Arif V 216 ile devam ediyorum. Gora’da yaşayan ve robot olan 216, insan olmak ister. Uzaydan, dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. 216’yı kandırmayı başaran adamını Arif durdurabilecek midir? Bu filmde benim için “Cem Yılmaz olsun, taştan tahtadan olsun” düşüncesi var!

Vizyon tarihi: 4 Ocak 2018 (Türkiye)

Türü: Komedi, Bilimkurgu

Yönetmeni: Kıvanç Barıönü

Başrol oyuncuları: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Farah Zeynep Abdullah

5. Chef – Şef – IMDb 7.3

Netflix komedi filmleri listemin diğer yapımı inanılmaz sevimli ve sıcak bir aile komedisi olan Şef! Carl Casper çok başarılı bir şeftir ancak kariyeri giderek düşüşe geçmektedir. Aile hayatı da keza kötü durumdadır. Bunun üzerine ünlü bir gurmenin kendisini eleştirmesiyle kariyeri tükenme noktasına gelir. Son çare olarak eski eşinin önerisini mecburen kabul eder, yanına oğlu Percy ve eski iş arkadaşı Martin’i de katarak bir yemek karavanı alarak şehir şehir gezmeye ve yeni bir hayata başlar. Percy’nin teknik bilgisi ve Martin’in iyimser ve hevesli karakteri, Casper’ın kaybettiği heyecan ve motivasyonu bulmasına yardımcı olur.

Vizyon tarihi: 22 Ağustos 2014 (Türkiye)

Türü: Komedi, Dram

Yönetmeni: Jon Favreau

Oyuncuları: Jon Favreau, John Leguizamo, Sofia Vergara

4. A.R.O.G – IMDb 7.3

“Abi bütün filmlerinizi izledim: Jurassic 1, Jurassic 2, Jurassic 3… Lütfen…”

Cem Yılmaz olsun; taştan tahtadan olsun demiş miydim? Evet demiştim! G.O.R.A’nın devamı olarak çekilen A.R.O.G izleyenleri güldürmeyi başarıyor. Yani en azından ben çok güldüm! Filmde, G.O.R.A gezegeninde tutsak olan Arif’e büyük kin besleyen Komutan Logar, onu zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine gönderir. Taş Devri insanları, dinozorlar ve prehistorik kuşların yer aldığı komedide, Arif’in komik serüvenleri tüm hızıyla devam eder. En iyi Netflix komedi filmlerinden biri olduğu kesin!

Vizyon tarihi: 5 Aralık 2008 (Türkiye)

Türü: Komedi, Fantastik

Yönetmeni: Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı

Başrol oyuncuları: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özge Özberk

3. The Hangover – Felekten Bir Gece – IMDb 7.7

Serinin bu filminde Alan’a gülmeyen var mı? Film, bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesini ve gecenin  sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanmaları üzerine gelişen olağanüstü maceralar aktarılmaktadır. Damadın ortalıkta olmaması da ayrı bir meseledir! Birbirinden şapşal ama sevimli bu üç kafadar, ipuçlarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadır. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles’a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.

Vizyon tarihi: 10 Temmuz 2009 (Türkiye)

Türü: Komedi

Yönetmeni: Todd Phillips

Başrol oyuncuları: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis

2. Aile Arasında – IMDb 7.8

Netflix komedi filmleri listemin şampiyonlar ligindeyiz! 2009’da final veren Avrupa Yakası’nın replikleri ve unutulmaz karakterleri hala zihnimizin bir köşesinde dururken, Gülse Birsel’in yazdığı ilk sinema filminin kötü olma ihtimali var mı? Tabii ki de yok! 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Filmde herkes o kadar muazzam oynamış ki, kendimi evlerinin terasında onlarla birlikte sohbet ediyormuş gibi hissettim. İzlemeyen çok şey kaçırır!

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2017 (Türkiye)

Türü: Komedi, Aile

Yönetmeni: Ozan Açıktan

Başrol oyuncuları: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar

1. G.O.R.A – IMDb 8.0

Netflix komedi filmleri listemin zirvesinde G.O.R.A var! İzlemeyen olduğunu sanmıyorum ama eğer varsa şu an bu listeyi bıraksın, Netflix’i açsın ve izlesin! Vizyon tarihi üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen replikleriyle dillere pelesenk olmuş bu yapım, bana kalırsa Cem Yılmaz’ın en iyi filmi. Anadolu’nun turistik kentlerinden birinde esnaflık yapan Arif, uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A adlı gezegene götürülür. Arif, gezegenden kaçmak için uğraşır. Bunun için de uzaylı Komutan Logar’a karşı mücadele vermesi gerekir. Bu mücadele esnasında gezegenin kralının kızı olan Ceku’ya aşık olan Arif, G.O.R.A’da tanıştığı dostlarının da yardımıyla Logar’ı alt etmeye çalışır.

Vizyon tarihi: 12 Kasım 2004 (Türkiye)

Türü: Komedi, Macera, Fantastik

Yönetmeni: Ömer Faruk Sorak

Başrol oyuncuları: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Rasim Öztekin, Özge Özberk

BONUS: CM101MMXI Fundamentals – IMDb 9.3

Cem Yılmaz’ın 2013 yılında sinema filmi olarak bizlerin beğenisine sunduğu stand-up gösterisi, Netflix’te yayında. 3,5 saatlik kahkaha tufanına hazır olun!

Netflix en iyi komedi filmleri listemin sonuna geldim. Sizin için seçtiğim, birbirinden komik ve eğlenceli filmler umarım film seçimi yaparken işinize yarar. Gülmek istediğiniz zamanlarda gönül rahatlığı ile izleyebileceğiniz bu filmler, gerçekten Netflix’in en komik yapımları. IMDb puanı en düşük olan film bile sizi oldukça eğlendirecek nitelikte. Bu filmleri evde tek başınıza izleyebileceğiniz gibi arkadaş toplantılarında da izleyip çok eğlenebilirsiniz. Hepsi kahkaha atma garantili! Bu arada sizlerden de farklı film önerileri için yorumlara bekliyoruz!

Komedi komedi nereye kadar dersen:

Netflix Bilim Kurgu Dizileri

Netflix Korku Filmleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *