Yok Olan Bir Dünyada Hayatta Kalma Çabası: The Rain Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Rain Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Netfilx’in ilk Danimarka orjinal yapımı olan The Rain ilk sezonunda izlenme rekorları kırdı ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. İlk sezonuyla başta Amerika olmak üzere Brezilya, Fransa, Almanya ve Türkiye’de geniş kitlelere ulaşmayı başaran dizinin üçüncü sezonu büyük bir merak ve heyecanla bekleniyor.

Sezonluk diziler arasında önemli bir yere sahip olan The Rain, yüksek oyunculuk performansları ve hikayesindeki hareketlilik ile dikkatleri üzerine çekiyor. The Rain oyuncuları arasında ise genç ve usta isimlerin birliktelikleri gözleniyor.

The Rain Dizisinin Konusu

Bilim kurgu ve fantastik ögelerin başarılı bir şekilde bir araya getirildiği dizinin konusunu; İskandinavya halkının ölümcül bir virüse karşı verdiği mücadele ve bu virüsten zarar görmeden kurtulma çabaları oluşturuyor.

Ölümcül bir virüsün İskandinavya topraklarına yerleşmesinin ardından 6 yıl geçer ve halk bu virüsün pençesi altında kalmıştır. Virüsten kurtulan gençlerin oluşturdukları ekip,  güvenli bir bölge oluşturmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda bu güvenli bölgede virüsten kurtulmak için bilimsel çalışmalar sürdürülür. Simone ve Rasmus virüsten kurtulmayı başarmış iki kardeştir. Bu iki kardeş bilim insanı olan babalarına ulaştıklarında bütün insanlığı bu durumundan kurtaracak çözümü bulabileceklerini düşünürler.

Kurtulan grubun yeni sığınaklar bulmaya çalışması ve Apollon’un genel merkezine ulaşması ile işler iyice sarpa sarar. Genel merkeze ulaştıklarında Simone; virüs, kardeşi ve babası ile ilgili gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Şaşırtıcı gerçeklerin ortasında kalan Simone, artık bambaşka bir sorun yumağı ile mücadele etmek zorundadır.

The Rain Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Rasmus Andersen – Lucas Lynggaard Tonnesen

The Rain Rasmus karakteri, yağmurların yol açtığı ölümcül bir virüsten kurtulmak için kardeşi Simone ile bütün insanlığı kurtarmaya çalışan genç bir çocuktur.

Rasmus Andersen karakterine hayat veren Lucas Lynggaard Tonnesen, 13 Temmuz 2000 yılında Danimarka’nın Kopenhag şehrinde doğmuştur. Oyunculuk kariyerine Kafesteki Kadın projesi ile başlayan genç oyuncu Tidsrejsen ve Cirkus Summarum gibi yapımlarda rol almıştır.

Simone Andersen – Alba August

Simone Andersen, virüsten kurtulmak için sığınaklara yönelen gençlerden oluşan grubun lideridir.

Simone Andersen karakterine hayat veren başarılı oyuncu Alba August, 6 Haziran 1993’te dünyaya gelmiştir. Oyunculuk kariyerine Below The Surface projesi ile başlayan oyuncu, başarılı performansı ile ekranların aranan yüzlerinden biri haline gelmiştir.

Dr. Frederik Andersen – Lars Simonsen

Dr. Frederik Anderson, yaz yağmurlarının neden olduğu ölümcül virüsü ortadan kaldırmak için bilimsel çalışmalar yürüten Apollon merkezine bağlı bir bilim insanıdır. Hem ailesini hem de insanlığı kurtarmaya çalışan Dr. Frederik Anderson, kendisini birden büyük bir çıkmazın ortasında bulduğunda işler bambaşka bir noktaya taşınmıştır.

Lars Simonsen, 19 Eylül 1963 tarihinde doğmuştur. Danimarka televizyon tarihine damga vuran projelerde yer alan Simonsen oyunculuk kariyerine The Bridge projesi ile başlamıştır. Daha sonraki yıllarda Bron/Broen ve Follow The Money gibi yapımlarda boy göstermiştir.

Ellen Andersen – Iben Hjejle

Simone ve Rasmus’un annesi, Dr. Frederik’in karısıdır. Virüsle mücadele sırasında eşine ulaşmaya çalışırken bir yandan da çocuklarını canı pahasına korur.

Iben Hjejle, 22 Mart 1971’de doğmuştur. İlk oyunculuk deneyimini High Fidelity filmi ile yaşamıştır. Başarılı oyuncu Old Men, İmparator’un Yeni Giysileri, Anna Pihl, Klovn, Dicte, Dag, Live Fra Bremen ve Skavlan gibi projelerde bulunmuştur.

Martin – Mikkel Folsgaard

mikkel folsgaard

Martin, sığınaklarda bulunan savaşçı grubun lideridir. Arkadaşlarını korumayı kendisine görev edinen Martin, yeni birilerinin gruba girmesi konusunda oldukça katı kurallara sahiptir.

Mikkel Folsgaard, 1 Mayıs 1984’te Ronne’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerine A Royal Affair filminde rol alarak başlamıştır. Yasak Aşk, Kafesteki Kadın, Rosita, Sommeren’92, Mayın Ülkesi ve A Serious Game projelerinde oynamıştır.

Jean – Sonny Lindberg

Karantina bölgesinden kurtulmanın yolunu bulmak için grubuyla beraber hareket eden Jean, çekingen bir yapıya sahiptir. Yabancılarla travmatik bir deneyim yaşayan Jean’in virüsten kurtulma hikayesi bu olaydan sonra başka bir boyut kazanır.

Sonny Lindberg, 27 Şubat 1993’te doğmuştur. Anti, A God Without A Universe ve The Pack filmlerinde bulunmuştur.

Beatrice – Angela Bundalovic

Beatrice, sığınaklarda bulunan savaşçı grup içerisinde aktif rolü bulunan gözü kara bir karakterdir.

Angela Bundalovic Kara At ve Kan Sisters rolleri ile izleyicisiyle buluşmuştur.

Lea – Jessica Dinnage

Tanrı hakkında konuşmaktan ve dini duyguları yaymaktan hoşlanan maneviyatı yüksek bir karakterdir. Grubun ara bulucusudur ve bütün problemlerde objektifliğini korur.

Dinnage, 22 Ekim 1993’te Kopenhang’ta doğmuştur. Suçlu, The Man filmleri ile popülerliğini artırıp adından sıkça söz edilmesini sağlamıştır.

The Rain Dizisi Kaç Bölüm?

İddialı Netflix dizileri arasında bulunan The Rain’in 1.sezonu 8, 2. sezonu 6 bölümden oluşuyor. The Rain, Netflix yapımları içerisinde kısa soluklu olmasına rağmen izlenme oranı yüksek projelerden biridir.

The Rain dizi yorumlarında bölümlerinin sayısının azlığından dert yanan kullanıcılar, her bölümün bir film tadında geçtiğinden bahsediyor.

Yok olan dünyada verilen hayatta kalma çabasını anlatan farklı dizi örnekleri için: 

Distopyalara Bir Yenisi Daha: Yüzde 3 (%3) Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Walking Dead Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *