Skins Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

2007-2013 yılları arasında E4 kanalında yayımlanan Skins, uzun soluklu bir gençlik dizisi olarak seyircisiyle buluştu. Skins, klasik gençlik dizileri ve aşk temasında kurgulanan projelerin aksine dinamikleri sürekli değişen hikayesiyle, yayımlandığı dönemde oldukça geniş bir kitleyi ekrana kilitlemeyi başardı. Komedi ve drama ögelerinin usta bir şekilde iç içe geçtiği Skins dizisi, tüm bölümleriyle Netflix platformunda yer alıyor. Aynı zaman da her bir sezonun Skins fragman görüntüleri de platformda mevcut.

Jamie Brittain ve Bryan Elsley tarafından yaratılan Skins dizisi oyuncuları arasında Kaya Scodelario, Hannah Murray, Jack O’Connell gibi isimler öne çıkıyor.

Skins Konusu

Skins, ilk bakışta gençlerin arasındaki duygusal ilişkilerin anlatıldığı bir dizi olarak görülse de her karaktere ayrıca vurgu yapan hikayesinde, dizideki gençlerin zorlu ergenlik sürecindeki gelgitlerini, zararlı alışkanlıklara karşı zaaflarını, sorunlu aile ilişkilerini; toplum bilinci oluşturacak şekilde işliyor. Ayrıca diziye dair çarpıcı noktalardan biri de yayımlanan 7 sezon boyunca üç jenerasyonunun hikayesinin anlatılmış olmasıdır. Özellikle 2. sezonunun ardından Skin cast ekibinde büyük değişiklikler olurken seyirci tarafından bambaşka bir hikayeye dönüştüğü düşünülen dizi, 1. sezondaki hikayeden kopmadan ekranda yerini almaya devam etmiştir.

Dram ve eğlence ögelerinin ortasında ilerleyen dizi, İngiltere’nin Bristol şehrindeki Roundview Sixth Form Lisesi’nde geçiyor. Dizide, 3 farklı jenerasyonun çarpıcı ve heyecanlı lise maceraları anlatılıyor.

Skins Dizisi Karakterleri/ Oyuncuları

Tony Stonem (Nicholas Hoult)

skins tony

Hiçbir şeyi umursamayan, sadece kendini düşünen, bencil ve vurdumduymaz bir genç olan Tony, en yakın arkadaşının sevgilisine aşık olmasına rağmen durumundan hiç rahatsız değildir.

Skins’de Tony Stonem karakterini canlandıran Nicholas Hoult,7 Aralık 1989’da Wokingham’da doğdu. Yakışıklı oyuncu Skins dizisinin yanı sıra About a Boy, A Single Man, X-Men: First Class, Warm Bodies filmleriyle tanınıyor.

Sid Jenkins (Mike Bailey)

skins sid

Arkadaş grubu içerisinde sözü dinlenen, özgüveni yüksek bir genç olan Sid, konuşma tarzı ve giyim stiliyle herkesin dikkatini çekmektedir. Tony ile aralarında, Michelle’e olan hisleri sebebiyle gizli bir rekabet vardır.

Skins Sid Jenkins karakterini canlandıran Mike Bailey, 6 Nisan 1988’de Bristol’de doğdu. Yetenekli oyuncu, 1066 The Battle For Middle Earth ve We Are The Freaks projelerinde canlandırdığı karakterler ile biliniyor.

Chris Miles (Joe Dempsie)

skins miles

Neşeli ve hayat dolu bir genç olan Chris, ailesi ile arasındaki sorunlardan doğan problemli bir ergenlik dönemi yaşamaktadır. Öğretmenine aşık olan Chris, uyuşturucu bağımlısıdır.

Dizide Chris Miles karakterini canlandıran Joe Dempsie, 22 Haziran 1987’de Liverpool’da doğdu. Game Of Thrones’taki Gendry rolüyle tanınan yakışıklı oyuncu, bugüne kadar  İstila: Karanlık Kıta, Lanet Takım ve Been So Long gibi dizilerde rol aldı.

Maxxie Oliver (Mitch Hewer)

skins maxxie

Eşcinsel bir birey olan Maxxie, dans etmeyi ve eğlenmeye çok sevmektedir. İleride ünlü bir dansçı olmak istemesi, ailesiyle arasındaki en büyük problemdir. Baskıcı ve tutucu bir ailesi olan Maxxie, cinsel yönelimini ailesinden saklamaktadır.

Dizide Maxxie karakterini canlandıran Mitch Hewer, 1 Temmuz 1989’da Bristol’da doğu. Yakışıklı yıldız Britannia High dizisinde canlandırdığı Danny rolüyle kendini diziseverlere tanıttı.

Anwar Kharral (Dev Patel)

skins anwar

Dinine bağlı Müslüman bir ailenin oğludur. Bu nedenle arkadaş çevresiyle ailesi arasında kalır.

Dizide Anwar Kharral karakterini canlandıran Dev Patel, 23 Nisan 1990’da Harrow’da doğdu. Slumdog Millionaire filmiyle şöhreti yakalayan yetenekli oyuncu; Lion, Hotel Mumbai, The Weddig Guest ve Sonsuzluk Teorisi gibi ses getiren filmlerde rol aldı.

Jal Flazer (Larissa Wilson)

skins jal

Kendi halinde, kimseye karışmadan okul hayatını sürdüren Jal, genellikle olaylardan uzak durmaya çalışsa da kendisini her olayın ortasında bulur.

Dizide Jal Flazer karakterini canlandıran Larissa Wilson, 5 Mayıs 1889’da Kingswood’da doğdu. The Sparticle Mystery ve İşkence Okulu filmlerindeki performansıyla tanınıyor.

Michelle Richardson (April Pearson)

skins michelle

Güzelliğinin farkında olan ve dikkat çekmeyi seven Michelle, sevgilisi Tony’ye başkasını gözü görmeyecek kadar aşıktır.

Dizide Michelle karakterini canlandıran April Pearson, 23 Ocak 1989’da Bristol’da doğdu. Güzel yıldız bugüne kadar Age Of Kill, Tank 432, Fractured, Caught, Dark Beacon ve Tucked projelerinde boy gösterdi.

Cassie Ainsworth (Hannah Murray)

skins cassie

Ciddi derecede takıntılı bir karaktere sahip olan anoreksiya hastası Cassie’nin hayattaki tek amacı güzel gözükmektir. Herkes tarafından beğenilmek isterken gönlünü Sid’e kaptırır.

Dizide Cassie karakterini canlandıran Hannah Murray, 1 Temmuz 1989’da Bristol’da doğdu. Game Of Thrones dizisinde canlandırdığı Gilly rolüyle ünlenen güzel yıldız, Charlie Says, God Help the Girl, Detroit gibi projelerde boy gösterdi.

Elizabeth Stonem (Kaya Scodelario)

skins elizabeth

Tony’nin kız kardeşi Elizabeth, okulun popüler kızlarından biridir. Fakat aşırı tavırları nedeniyle okul arkadaşlarının ebeveynleri, çocuklarının onunla arkadaş olmasını istemez.

Dizide Elizabeth karakterini canlandıran Kaya Scodelario, 13 Mart 1992’de Haywards’da doğdu. Kaya Scodelario Skins dizisinden önce boy gösterdiği The Maze Runner filmindeki Tersa Agnes rolüyle tanınıyor. Genç oyuncu aynı zamanda Karayip Korsanları, Labirent, Titanların Savaşı ve Crawl projelerinde rol aldı.

James Cook (Jack O’Connell)

skins james

Okulun problemli öğrencilerinden bir tanesidir. Diğer çocuklara göre çok fazla problemi vardır. Ancak sorunlarını kafasına takmaz ve hayatı yaşamayı çok sever. Kimseyi umursamadan ve ne dediklerini bakmadan hayatına devam eden James’in hayatı, Effy’e aşık olmasıyla değişir.

Skins Cook karakterini canlandıran Jack O’Connell, 1 Ağustos 1990’da Alvaston’da doğdu. Yetenekli oyuncu Unbroken, Godless, Yüksek Risk, Trial by Fire, 71 ve Money Monster projelerinde boy gösterdi.

Frederick Mclair (Luke Pasqualino)

skins freddie

Zeki ve asi bir çocuk olan Frederick, Skins’de Freddie olarak biliniyor. Başına buyruk hareket eden özgür bir ruha sahiptir. Oldukça duygusal bir karakteri bulunan Frederick, yakın arkadaşı James gibi Effy’e aşıktır. Skins Effy’e aşık olan James ve Freddie’nin aralarındaki gerilimi izleyiciye yansıtıyor.

Dizide Frederick karakterini canlandıran Luke Pasqualino, 19 Şubat 1990’da doğdu. Our Girl dizisindeki performansıyla izleyicinin gönlünde taht kuran ünlü oyuncunun en bilinen projesi Skins.

Pandora Moon (Lisa Backwell)

skins pandora

Oldukça saf ve her söylenene inanan bir kız olan Pandora aynı zamanda içine kapanık bir karaktere sahiptir.

Dizide Pandora karakterini canlandıran Lisa Backwell, 28 Ekim 1990’da Bristol’da doğdu. Güzel oyuncu, Endeavour ve Ella projeleriyle tanınıyor.

Thomas Tomone (Merveille Lukeba)

Çocuklarını daha iyi imkanlarda yetiştirmek amacıyla Kongo’dan İngiltere’ye taşınan ailesiyle birlikte yaşayan Thomas, geçimini uyuşturucu satarak ve barlarda garsonluk yaparak sağlar. Pandora’ya aşıktır ancak ailesi bu ilişkiyi onaylanamaz.

Dizide Thomas karakterini canlandıran Marveille Lukeba, 30 Mart 1990’da Kinşasa’da doğdu. Genç oyuncu, Aşkın Krallığı ve Ezra yapımlarında sergilediği performans ile tanınıyor.

Emily Fitch (Kathryn Prescott)

Okulun popüler ikizlerinden biridir. İkizlerin sessiz, sakin ve duygusal karakteri olan Emily, fikrini beyan etmekten çekinir. Genellikle onun yerine ikizi karar alır. Eşcinsel olduğunu ailesi ve çevresindekilerden gizleyen Emily, Naomi ile tanıştıktan sonra tabularını yıkmaya başlar.

Dizide Emily karakterini canlandıran Kathryn Prescott, 4 Haziran 1991’de İngiltere’de doğdu. Güzel yıldız Finding Carter, A Dog’s Journey ve The Son projeleriyle ünlendi.

Katie Fitch (Megan Prescott)

İkizlerin çekici ve dışa dönük olanıdır. Egoist bir karaktere sahip olan Katie, kardeşinin eşcinsel olduğunu kabul edemez ve bu durum, aralarında büyük sorunlara neden olur.

Dizide Katie karakterini canlandıran Megan Prescott, 4 Haziran 1991’de doğdu. Güzel yıldız, Skins’teki Katie rolüyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı.

Naomi Campbell (Lily Loveless)

Kabul etmekte zorlansa da Emily’den hoşlanan Naomi, duygularını belli edemeyen; sert ve zor bir kişiliğe sahiptir. Yasa dışı işler yaparak para kazanır.

Dizide Naomi karakterini canlandıran Lily Loveless, 16 Nisan 1990’da Londra’da doğdu. Güzel yıldız, The Fades ve Fear of Water filmleri ile tanınıyor.

Franky Fitzgerald (Dakota Blue Richards)

Sessiz ve utangaç bir kişiliğe sahip olan Franky, kimseye karışmadan okul yaşantısını sürdürmek istese de yaşanan olaylar kişiliğini olumsuz yönde değiştirir.

Dizide Franky karakterini canlandıran Dakota Blue Richards, 11 Nisan 1994’de Londra’da doğdu. Güzel yıldız The Golden Compass filmindeki Lyra rolüyle ünlendi.

Alo Creevey (Will Merrick)

skins alo vreevey

Çiftçi bir ailenin çocuğu olan Alo, dizinin aile baskısını en sert hisseden karakterlerinden biridir. Grup arkadaşlarının kendisine bakış açısı sebebiyle içine kapanıktır.

Dizide Alo karakterini canlandıran Will Merrick, 9 Nisan 1993’te Ledbury’de doğdu. Genç oyuncu Skins dizisinin yanı sıra Zamanda Aşk ve Dead Pixels projelerinde yer aldı.

Grace Blood (Jessica Sula)

skins grace

Herkese iyilik yapmaya çalışan yardımsever bir karakter olan Grace, okul müdürünün kızıdır.

Dizide Grace karakterini canlandıran Jessica Sula, 3 Mayıs 1994’de Swansea’da doğdu. Güzel yıldız bugüne kadar The Lost, The Lovers, Parçalanmış ve Recovery Road gibi yapımlarda rol aldı.

Nicholas Levan (Sean Teale)

skins ncholas

Diğer öğrenciler ile diyalog kurmayı sevmeyen fakat yalnız kalmaktan da hoşlanmayan garip bir karakter olan Nicholas, arkadaş çevresinde sporcu kimliğiyle öne çıkar.

Dizide Nicholas karakterini canlandıran Sean Teale, 18 Haziran 1992’de Londra’da doğdu. Skins dizisinin yanı sıra The Gifted, Rign, The Red Tent ve Incorporated yapımlarında rol aldı.

Matthew (Sebastian de Souza)

skins matthew

Gizemli halleriyle merak uyandıran Matthew, tam bir kapalı kutudur.

Dizide Matthew karakterini canlandıran Sebastian de Souza, 19 Nisan 1993’te Oxford’da doğdu. Kids in Love, Plastic, The Borgias ve Ophelia projelerinde rol aldı.

Mini McGuinness (Freya Mavor)

skins mini

Liv ve Grace ile yakın arkadaş olan Mini, kendini beğenmiş tavırları ile dikkat çeken bir karakterdir.

Dizide Mini karakterini canlandıran Freya Mavor, 13 Ağustos 1993’te doğdu. Yetenekli oyuncu, The Lady in the Car With Glasses and a Gun filminde sergilediği performans ile hatırlanıyor.

Liv Malone (Laya Lewis)

skins liv

Arkadaş grubunun hırçın kızı Liv, içkiye aşırı düşkündür ve hayatta tek önemsediği kişi kız kardeşidir.

Dizide Liv karakterini canlandıran Laya Lewis, 14 Mayıs 1992’de Londra’da doğdu. Güzel yıldız, Witless ve Beverley projelerindeki oyunculuğuyla tanınıyor.

Skins Dizisi IMDb Puanı

IMDb’de binlerce kullanıcı tarafından oylanan Skins dizisi, 10 üzerinden aldığı 8,2 puanla oldukça olumlu bir değerlendirmeye sahip. Sevenleri tarafından yüksek bir ilgiyle takip edilen dizinin hikayesiyle ilgili yapılan yorumlar da aynı şekilde olumlu.

Skins dizisi yorumlarında hikayenin ilk başta klasik gençlik konusu olduğu vurgulanıyor. Ancak kullanıcılar, bölümler ilerledikçe diziye karşı ön yargılı yaklaştıklarını ve diziyi izlerken çok şaşırdıklarını belirtiyor.

Netflix’in yeni dönem gençlik dizileri:

Elite Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Karakterleri

Klişelerden Uzak Bir Gençlik Dizisi: Sex Education Konusu ve Oyuncuları – Karakterler, Fragman

Harika Bir Gençlik Dizisi: Baby Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *