Cinnet Filmi Konusu Ve Oyuncuları

Psikolojik gerilim türünün en iyi örneklerinden bir tanesi olan Cinnet filmi konusu ve güçlü ekip kadrosu ile herkesi ekranlar karşısına kilitliyor. 2019 yapım film; izlendiği sırada herkesin kendisini adeta olay örgüsü içerisinde hissetmeye başlıyor.

Cinnet Filmi Oyuncuları

Kurgusu Ray Lovejoy’a ait olan film içerisinde yer alan güçlü kadrosu ile de dikkatleri çekiyor. Bu kadro içerisinde;

  • Doctor rolü ile Anne Jackson
  • Lloyd the Bartender rolü ile Joe Turkel
  • Delbert rolü ile Philip Stone
  • Stuart Ullman rolü ile Barry Nelson
  • Dick Hallorann rolü ile Scatman Crothers
  • Danny Torrance rolü ile Danny Lloyd
  • Wendy Torrance rolü ile Shelley Duvall
  • Jack Torrance rolü ile Jack Nicholson yerini almaktadır. Ekrana herkesi büyük bir hayranlık ile kilitlemeyi başaran güçlü oyuncu kadrosu Cinnet filmi oyuncuları konusunda ilk sıralarda yer almasına yardımcı oluyor.

Cinnet  Filmi Konusu

Cinnet filmi konusu bir kış sezonunda Overlook Oteli kapalıdır. Bu süreç içerisinde bakımından görevli olma teklifini Jack Torrance kabul eder. Ailesini de yanına alır ve otele giderek yerleşir. Bir kış sezonu boyunca bu otelim kapalı olacak olması ailenin uzun bir süre boyunca yalnız kalmasına neden olacaktır. Jack’in küçük olan oğlu Danny farklı medyum yeteneklerine sahip olmaktadır. Bu sürede otelde kötü ruhların yer aldığını hisseder. Babası Jack’in bundan uzun yıllar öncesinde karısını ve kızını öldüren otelin eski bakıcısı olarak yer alan Grady Philip Stone’ye ait bir hayalettir. Bu hayalet ile adamın tanışmasının ardından işler bir anda beklenmedik bir şekilde çığırından çıkar. Jack ise bu ruhlar tarafından her geçen gün kontrol edilmeye başlanır. Ruhlar tarafından sürekli olarak kontrol edilmesi sağlanılan adamın bir anda hareketlerinde ve ailesine karşı olan tutumlarında değişiklikler meydana gelir. Belirli bir sür bu şekilde devam eden olaylar ve ailenin bu süreç içerisinde kış sezonu bitene kadar başlarına gelen olayları konu edinir. Herkesi büyük bir hayranlık içerisinde bırakan bir gerilim filmi olmuştur.

Bir cevap yazın