En İyi Romantik Filmler

Romantik filmler, sinema sektöründe en çok rağbet gören ve birçok kişi tarafından sevilerek izlenen film gruplarındandır. En iyi romantik filmler listemizde gelmiş geçmiş en yüksek IMDb puanlı olanları listeledik. Bu sayede en iyi filmlere ulaşabilir, aynı zamanda liste içerisinde sevgiliyle izlenecek romantik filmler arasından da seçim yapabilirsiniz.

Titanik – 1997 – IMDb: 7.7

Romantik filmleri listelerken; Titanik’i es geçmek olmazdı elbette. Titanik, oldukça büyük bir gemidir ve talihsiz bir şekilde su almaya başlar. Gemide çarpıcı bir şekilde aşk yaşayan Rose ve Jack, filmin sonuna kadar büyük bir aşk ve dramın baş rolü olurlar.

Sil Baştan – 2004 – IMDb: 8.4

Eski romantik filmlerden birisi olan Sil Baştan, sevgili ile izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor. 21. Yy’lın en dürüst, gerçekçi ve güçlü aşk filmidir Sil Baştan. 2004 yapımı olsa da aşkı çok farklı bir açıdan yansıtmayı başarmış, birçok yeni aşk filmine de taş çıkarmış diyebiliriz.

Selvi Boylum Al Yazmalım – 1977 – IMDb 7.9

Romantik aşk filmleri listesi oluştururken, yerli romantik film liderlerinden Selvi Boylum Al Yazmalım’ı eklememek büyük yanlış olurdu. Güzeller güzeli Asya ve Selvi boylu, yakışıklı İlyas… Cengiz Aytmatov’un kırmızı eşarp isimli romanından uyarlanan film, gerçek aşkın ne kadar da acı dolu olduğunu kanıtlar nitelikte.
Birbirlerine deli divane aşık olan İlyas ve Asya, oldukça çarpıcı bir son ile ayrılır. Olaylar silsilesi içerisinde Asya ve İlyas’ın oğlu sürüklenirken, bir gün İlyas yeniden ortaya çıkar. Asya her şeyi bırakıp İlyas’a geri dönecek midir?

50 İlk Öpücük – 2004 – IMDb 7.2

Bugüne dek vizyona giren filmler arasında en ilginç ve farklı senaryoya sahip olan filmlerden birisidir. Filmin başrol oyuncusu amansız bir hastalığa yakalanır ve her günü ilk günmüş gibi baştan yaşar. Hasta kıza aşık olan bir delikanlı ise, her günü farklı bir günmüş gibi yaşatmaya ant içer ve 50 gün boyunca kızdan ilk öpücüğünü almayı başarır. Her defasında kızı kendine yeniden aşık etmeyi başaran gencin öyküsünü izlemeye hazır mısınız?

Yukarı Bak – 2009 – IMDb 8.9

Yukarı bak, her ne kadar romantik animasyon kategorisine girse de; en iyiler arasında yer alacak kadar mükemmel bir film. Film süresi boyunca izleyiciler kah üzülüyor, kah mutlu oluyor. Sevgiliyle izlenecek romantik filmler arasında da olan bu film, ölümsüz bir aşkı ele alıyor. Yalnız da olsanız, sevgilinizle de olsanız mutlaka izlemelisiniz. Zira IMDb puanının yüksek olması da, izlenecek filmler arasında olduğunun kanıtı.

Kalbini Dinle – 2007 – IMDb 7.3

Kalbini dinle filmi, bir müziğin mucizesini ele alıyor. Filmde başrol oyuncusu olan iki müzisyen, müziğin ritmine kapılarak birbirlerine aşık olur. Birbirlerinden oldukça farklı bir hayatları olan bu çift, zaman içerisinde ayrılmak zorunda kalır. Ayrıldıktan sonra yaşanılan trajik olaylar silsilesi, filmi aşk filmi olmasının yanı sıra aynı zamanda dram sahnelerine de ev sahipliği yapma olanağı tanımakta.
Soluksuz izleyeceğinize emin olabilirsiniz…

Bana Adını Sor – 2015 – IMDb 6.7

IMDb puanının düşük olması sizi yanıltmasın. Gelmiş geçmiş en iyi Türk aşk filmlerinden birisidir. Filmde konu olan genç, annesinden miras kalan bir hastalığa yakalanır ve bedenini kontrol edemez. Filmin başından beri kendisine aşık olan çocukluk arkadaşını asla görmeyen bu genç, bir gün zengin bir kıza aşık olur. Sonrasında hastalıkla boğuşmaya başladığında ise, sevgilisi tarafından terk edilir. Kendisine bakan çocukluk arkadaşı ve yaşadıklarını izlemeye hazır mısınız?

One Reply to “En İyi Romantik Filmler”

Bir cevap yazın