Ezel Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

Efsane Türk Dizileri arasında yer alan Ezel, orijinal konusu ve bir o kadar iyi oyuncuları ile birçok kişi tarafından sevilerek izlendi. Ezel dizisini tüm yönleriyle bu içeriğimizde ele aldık, hazırsanız başlayalım…

Arkanıza yaslanıp Türk TV dizisi tarihinin en iyi eserlerini sayarsak, muhtemelen Ezel’in ismini söylemeden geçmememiz gerekecek. Senaryosu, yarattığı karakterler ve rolleri ile bir diziden çok daha fazlasını olmayı başaran bir yapımdır. İlk olarak 2009 yılında Türk dizi tarihine adımını atan ve o günden bu yana popülaritesini kaybetmeyen Ezel’i inceleyelim.

Ezel’ Dizisi Konusu

Dizide konu, Ömer’e ihanetle başlıyor. Askerden yeni gelen Ömer, büyük aşkı olan Eyşan ile evlilik hayalleri kurmuştur. Bu dönemde en büyük destekçileri kan kardeşi Cengiz ve mahallenin sadık delikanlı Kergeç Ali’dir. Elbette Ömer, kaderinin birleştiği, kan kardeşi saydığı insanların ona yanlış yapacağını bilmiyordu. En mutlu gecesi olan Eyşan ile evlenme teklif edeceği özel günde polis tarafından gözaltına alınan Ömer, sonun başındaydı. En yakınlarından olan Eyşan, Cengiz ve Ali tarafından oyuna gelen ömer; uzaktan yakından ilişkisi olmayan kumarhane soygunu ve cinayeti suçlarından dolayı hapse girdi.

Hapiste sürekli “Neden?” diye sorgulayan Ömer, birgün ezel olarak yeniden karşılarına çıktı. Hikaye de asıl burada başlıyor…

Ezel Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri


Ezel Bayraktar – Kenan İmirzalıoğlu

Ezel oyuncuları listemizi baş rol oyuncusu olan Ezel ile başlatalım. Hapse mahkum edilen Ömer, hapishanede çıkan bir isyan sonucunda yüzünden ağır yaralanır. Efsanevi dizi oyuncularından olan Ramiz Karaeski, Ezel’e yardım eder ve bambaşka bir insan olmasını sağlar.

Ömer’in estetik cerrahi sonucu dönüşümü ile tanıdığımız bu adam Ramiz Dayı’nın en iyi öğrencisidir. Hayattaki tek gayesi Ömer’e kötülük yapan herkesten intikam almaktır. Tabii ki, bu dönemde yolda olan Dayısını asla terk etmemek konusunda yeminlidir. Silahı beynidir ve karakteri özel yapan tek şey budur.


Ramiz Karaeski – Tuncel Kurtiz – Ufuk Bayraktar

Ramiz Karaeski ya da Dayı olarak bilinir… 1971’de İstanbul’a ilk ayak bastığında, “Bu şehrin en yüksek noktasına gideceğim” dedi. Söylediklerini de yaptı. Bunun için savaştı, acımasız oldu. Yoldaşı olan Kenan’ı bir anda sildi. Çünkü bir kez aşık olmuştu. Selma Hünel, Dayının gözlerini aşkıyla kör etmişti. Tabii ki Dayı sevgisini yaşarken raconundan taviz vermedi. Söylenecek sözü, vurduğunu, kurulduğunu ve ismini tüm İstanbul’a yaydı. Bununla birlikte, en büyük savaşı, kardeş olarak adlandırdığı ve tüm yaşamına yaydığı Kenan’la olacaktı.

Kerpeten Ali – Barış Falay

Gerçek adı Ali Kırgız olan mahalledeki Kerpeten Ali takma adıyla bilinen karakterimiz. Ömer’i hapse gönderip ihanet etmesine rağmen, Kerpeten Ali bunun için gerçekten pişmandır. Ali, herkesin kalbini kazanan samimi bir kişidir.

Cengiz Atay – Yiğit Özşener

Güç için her şeyi yapabilen, resmen kötü kelimesinin sözcük anlamıdır. Ömer’e ihanet edenler arasında yer alır. Dizide gerçekten kurnaz bir karakter olan Cengiz, Kıbrıs’ta kurulan otelin sahibidir.

Eyşan Tezcan – Cansu Dere

Ömer’in mahalleden sevgilisidir. birbirlerini çok severler, fakat Eyşan Ömer’e ihanet ederek hapse girmesine neden olur. Çok sonradan pişman olsa da, yine Ömer’e Ezel olarak ihanet eder ve sonunda beraber ölürler. Eyşan’ın en büyük sebebi ise kardeşi Bahar’dır. Baharın tedavi edilmesi ve ölmemesi için, Ömer’e ihanet etmiştir.

Bir cevap yazın