İnadına Aşk Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

İnadına Aşk Dizisi Can Yaman, Açelya Topaloğlu ve Cem Belevi’nin başrollerini paylaştığı romantik komedi alanında sevilmiş bir dizidir. İlk bölümü 2 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanmış ve beklediği reytingleri alamadığı için bir sezon sürmüştür. Oynanan 32 bölüm sonunda 3 Şubat 2016 tarihinde final bölümü ile ekrana gelmiştir. Osman Sınav yönetmenliğinde oynanmış ve FOX kanalında yayınlanmıştır.

Konusu

Defne Karadenizli olan bir ailenin kızıdır ve Aras Teknoloji’ye işe girer. Aras Teknoloji’nin sempatik ve bir o kadar da çapkın patronu Yalın ile birlikte çalışmaya başlar. İkisi de birbirinden başka karakterlerdir. Başta birbirleri ile anlaşamazlar. Defne’nin sert olan abisi Çınar ise bu iş ilişkisine burnunu sokmaktan geri kalmaz. Ortalık iyice karışır ve Çınar’ın Yeşim’e aşık olması ile artık işin içerisinden çıkılmaz. Yeşim ise Yalın’ın kız kardeşidir. İnadına aşk, inatçı olan aşıkları ele alır.

Oyuncuları

  • Can Yaman

8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2012 yılında Hukuk Bölümü’nden mezun olmuş ve oyunculuk yapmayı tercih etmiştir. Gönül İşleri Dizisi ile ilk kez televizyon karşısına çıkmıştır. Ardından 2015 senesinde ilk başrolü olan İnadına Aşk Dizisi’nde yer almıştır. 2018 yılında Yılın Yükselen Adamı Ödülü’ne layık görülmüştür.

  • Açelya Topaloğlu

19 Kasım 1986 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Henüz anaokulunda iken dans ile ilgilenmeye başlamıştır. Dansa karşı olan ilgisi üniversite eğitimine kadar devam etmiştir. Tan Sağtürk Dans Okulu’nda dans eğitimi almıştır. Bir müddet Anadolu Ateşi dans grubu ile birlikte sahne almış ve dansla olan ilgisini burada noktalamıştır. Üniversite dönemine yaklaştığı zamanlarda annesinin tavsiyesi ve desteği ile tiyatroya ilgisini arttırmıştır. 2008 yılından itibaren bir yıl boyunca müzikal eğitim almıştır. 2009 yılında ise MSM-Konservatuar Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve oyunculuk alanında kendisini geliştirmiştir. 2013 yılında ise konservatuardan mezun olmuş ve profesyonel anlamda çalışmaya başlamıştır. Aşk Yakar, Arka Sokaklar ve Kaçak Gelinler dizileri ile kendisine ait bir hayran kitlesi oluşturmuştur. İnadına Aşk Dizisi’nde canlandırmış olduğu Defne karakteri ile takdiri toplamıştır.

  • Eren Vurdem

7 Ekim 1988 tarihinde Konya’da dünyaya gelmiştir. Hesaplaşma, Arka Sokaklar ve Söz dizileri ile kendisini tanıtmıştır. İnadına Aşk Dizisi’nde Defne’nin kıskanç abisi Çınar karakterine hayat vermiştir.

  • Cevahir Turan

5 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğrenimini yurtdışında gerçekleştirmiş ve Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Yurtdışında bulunduğu sürelerde birçok müzikal ve tiyatro oyunlarında yer almıştır. Eğitimini bitirdikten sonra İstanbul’a gelmiş ve İstanbul Üniversitesi Müzikal Bölümü’ne devam etmiştir. Ardından eğitim hayatını Haliç Üniversitesi’nde Tiyatro alanında yüksek lisans yaparak sürdürmüştür. İnadına Aşk Dizisi’nde Ezgi rolünü oynamıştır.

  • Mesut Yılmaz

Oyuncu, 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuş ve oyunculuğa adım atmıştır. Kızılelma, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Ver Elini Aşk ve Şahane Damat gibi dizilerle adını duyurmuştur. İnadına Aşk Dizisi’nde çift kişilik sahibi Adem karakterini canlandırmıştır.

  • İlay Erkök

1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk oynadığı dizi Güneşi Beklerken ile adını duyurmuştur. İnadına Aşk Dizisi’nde bilgisayar mühendisi olan Damla karakterini canlandırmıştır.

 

Bir cevap yazın